Borčice stále neinkasovali, Dubnici patrilo derby

Sumár a komentáre 2. kola 3. futbalovej ligy

Žolík Janco

Dubnica – Púchov 2:0 (0:0)

Derby dvoch doteraz nezdolaných tímov neprinieslo v prvom polčase veľmi záživný futbal. Domáca snaha narážala na pozornú a koncentrovanú defenzívu súpera, ktorý smerom dopredu veľa neukázal. V 5. min pohrozil Pagáč, no jeho zblokovaná strela skončila rohom a ten istý hráč v 8. min hlavičkoval nad. Nasledovala dvadsaťminútovka medzišestnástkového futbalu, až v 28. min skúsil šťastie Marek Gajdošík, ale po nádejnom prieniku neprestrelil domáceho obrancu, ktorý loptu tečoval na roh. V obrovskej šanci sa v 33. min ocitol Vaško, lenže jeho krížnu strelu nadvihol padajúci Riška tesne nad šibenicu. O päť minút po priamom kope bol Vaško znova sám pred gólmanom, lenže v ofsajde. V 39. min Sibandovu nepríjemnú prízemnú strelu Digaňa v páde na dvakrát skrotil. V 44. min Letko s námahou vyrazil umiestnený priamy kop Jakúbeka na roh. Po prestávke začali lepšie Dubničania, Jakúbek v 47. min pálil vedľa a v 52. min Švec po slalome zo šestnástky rozvlnil iba bočnú sieť. Domáci tréner Peter Jakuš mal pri striedaní šťastnú ruku, keď po hodine hry poslal na ihrisko Janca. V 64. min dlhú nakopnutú loptu obranca hostí nezasiahol, Janco ju dôrazne sledoval a povedľa vybiehajúceho Letka otvoril skóre. Púchovčania v 70. min urobili ďalší obranný kiks a na Jancovu strelu si letko siahol, ale lopta skončila druhýkrát v sieti. O dve minúty mohol oživiť nádeje hostí Gajdošík, no po úniku jeho krížna strela tesne minula zadnú žrď. Dubničania hru kontrolovali a po sérii neúspešných vzájomných výsledkov sa v derby konečne opäť tešili.

Góly: 64. a 70. Janco.

Rozhodoval Papuča, ŽK: Čurik, Švec, Janco – Riška, Marek Gajdošík, Kopiš, 650 divákov.

DUBNICA: Digaňa – Zahranyčnyj, Častulín, Pagáč, Suchý (77. Cisár), Jakúbek, Čurik (90. Levai), Vaško (86. K. Bartoš), Švec, Bielik (60. Janco), Horecký (87. Václav). Tréner P. Jakuš.

PÚCHOV: Letko – Riška, Marek Gajdošík, Buček, Kopiš (74. Luhový), Gáborík (60. Hrnko), Mynář, Sibanda, J. Pilát (80. Červený), Vanák, Brezničan. Tréner S. Ďuriš. JOZEF ŠPROCHA

Gól nestačil

FC Nitra jun. – Led. Rovne 3:1 (1:0)

Hostia začali proti juniorom Nitry nebojácne a už v 1. min nebezpečná strela len tesne minula bránku Kolmokova. O odpoveď sa v 5. min snažil A. Fábry, jeho pokus spoza šestnástky letel nad bránku hostí. Rovnaká situácia sa opakovala aj v 9. min. O desať minút to už Fábrymu do tretice vyšlo, keď po prihrávke od Tkáča loptu z hranice šestnástky pekne umiestnil k žrdi a poslal domácich do vedenia. O päť minút sa mohol presadiť aj Tkáč, jeho umiestnenú strelu brankár hostí bravúrne zneškodnil. Po zmene strán aktivitu hostí zmrazil Abrahám, ktorý zvýšil vedenie domácich po peknom sóle od polovice ihriska. V 56. min mohol dať definitívu zápasu aktívny Tkáč, jeho peknú strelu však zastavilo brvno. Hosťom sa tak podarilo ešte zápas zdramatizovať v 72. min, keď po nakopnutej lopte strelil kontaktný gól Lipták. V 84. min sa mohol do streleckej listiny zapísať striedajúci M. Fábry, no jeho viacnásobné pokusy obrana hostí zablokovala. Vynahradil si to tri minúty pred koncom, keď sa po prihrávke od Zelenku pohral s obranou aj brankárom hostí a pohodlne uzavrel skóre zápasu.

Góly: 19. A. Fábry, 51. Abrahám, 87. M. Fábry – 72. Lipták.

Rozhodoval Kišš, ŽK: Šurnovský, Lola, Záhon – Chmelík, 150 divákov.

FC: Kolmokov – Vencl, Galko, Ďurek (75. Zelenka), Fabiš, Tkáč (83. Záhon), Macho, Šurnovský, Lola (71. M. Fábry), A. Fábry (65. Moravčík), Abrahám (89. Dunda). Tréner: A. Štefanka.

CRYSTAL: Bačík – Kollár, Ďurovec (25. Buček - 80. Pišta), Chmelík, Detko, Lipták, Riečičiar (80. Poláček), T. Púček, M. Hruška, Krištof, Híreš. Tréner M. Púček. (MD)

Prečítajte si tiež: Borčice ešte neinkasovali, prvý bod Beluše Čítajte

Prvá výhra

Beluša – V. Ludince 2:1 (0:1)

Prvá zmena skóre prišla už v 10. min, keď Soboňa zdiaľky prekonal vybehnutého Ciesara 0:1. Beluša sa snažila na lacný gól rýchlo odpovedať, ale Gorelkov pokus Benkó skrotil. Kosákov priamy kop Ciesar zo šibenice vytlačil a Ďuriš v šanci netrafil priestor troch žrdí.

V druhom dejstve prevzali iniciatívu domáci futbalisti. V 55. min sa ocitol v gólovke Gorelka, ale jeho zakončenie mierilo len do gólmana. V 68. min sa po biliarde v pokutovom území hostí dostal k odrazenej lopte Gorelka a nekompromisne strelou pod brvno vyrovnal na 1:1. Hrenákova strela mierila nad a Cingelov pekný pokus Ciesar vytlačil na roh. V 78. min sa domáci mohli tešiť. Po sérii centrov sa dostal do hlavičkového zakončenia Gorelka a rozhodol o prvom trojbodovom zápise domácich v novej sezóne.

Góly: 68. a 78. M. Gorelka – 10. Soboňa.

Rozhodoval Kozolka, ŽK: Tóth, Cingel, 146 divákov.

BELUŠA: Ciesar – P. Gažo, Schiszler, Pavol Vavrík, J. Martinka, P. Gajdošík (59. M. Pilát), Novisedlák, Ďuriš (52. Jurga), Hrenák, P. Mišutka (90. R. Rosina), M. Gorelka (85. Kršák). Tréner M. Bednár.

V. LUDINCE: Benkó – Krupánszki, Vígľaš (57. Hamdaoui), Kosák, Tóth, Švirik, Soboňa (68. Straňák), Petráš, Cingel, Hlaváčik, Horniak. Tréner J. Duhony. MILAN HRUBO

Čisté konto

Borčice – Vion B Vráble 4:0 (2:0)

Prví ohrozili bránu hostia už v 1. min, keď unikol Da Silva, ale jeho strieľaný center obrana odvrátila. Pichňa o minútu odvrátil Barčíkov priamy kop včasným vybehnutím a v 7. min si poradil aj s ďalším podobným pokusom. Hostia dali o sebe vedieť v 14. min, kedy pozornosť Kosu vyskúšal Da Silva strelou z 25 metrov. Domáci sa potom čoraz viac dostávali na dostrel brány, vyťažili však iba niekoľko rohov. Pri pološanciach Hanzelovi, Zuziakovi a Demjanovi chýbal dostatok pokoja a streleckého šťastia. Až v 38. min L. Slávik z uhla trafil žrď a Zuziak loptu z päťky nekompromisne poslal do sete. V 43. min Barčík posadil loptu z priameho kopu na hlavu Demjana, ktorý zvýšil na 2:0. V 51. min krížnu strelu Da Silvu Kosa chytil. V 55. min Barčík trafil žrď a o dve minúty na 3:0 zvýšil bez prípravy Chynoradský. V 65. min po faule na Nováka Barčíkov priamy kop minul cieľ. O päť minút strela uzdraveného Nováka skončila rojom a v 72. min Novák nechal vyniknúť Pichňu, ktorý bravúrne loptu vytlačil na roh. Čestný gól hostí neprichádzal, jediná strela De Oliveiru skončila vysoko nad. V 84. min po akcii Barčíka s Novákom mieril tesne vedľa Pikulík, ktorý v 86. min po Novákovej prihrávke potvrdil zaslúženú výhru domácich.

Góly: 38. Zuziak, 43. Demjan, 57. Chynoradský, 86. Pikulík.

Rozhodoval Bezák, ŽK: Hamar, Hlaváč, 310 divákov.

BORČICE: Kosa – Hanzel (85. Lončík), Siva, Mravec, Petruš (73. Mačina), Chynoradský (79. Pikulík), Náther, Barčík, L. Slávik (63. Novák), Zuziak, Demjan (87. Púpala). Tréner A. Homér.

VION B: Pichňa – Husár, Jančura, Da Costa, Balko (79. Slamka), Zrubec (58. De Oliveira), Da Silva, Šabík, Jamrich, Hamar (79. Marek), Hlaváč. Tréner I. Kasana. ONDREJ MIŠECH

Čakanie na body

Nemšová – N. Zámky 1:2 (1:0)

Tretí domáci zápas začali domáci aktívnejšie a v 12. min Mihajlevič vyskúšal pozornosť Dovičoviča. Hostia odpovedali v 16. min, keď hlavička Švajdu skončila vedľa Žilkovej brány. Skóre mohol otvoriť o minútu Mujkoš, jeho hlavičku vyrazil brankár na roh. V 18. min Body po chybe obrany vyskúšal Žilkov postreh. V 33. min potešil domácich prvým gólom sezóny Smiljkovič, keď upratal do siete Mihaljevičovu strelu. V 42. min sa Tawamba nepresadil. Po prestávke začali lepšie hostia, ale strely Fialu a Tawambu skončili vedľa. V 65. min sa hosťom podarilo vyrovnať, kedy Body dostal dosť priestoru a strelou od brvna poslal loptu do siete. O dve minúty Ešekov priamy kop vyrazil Žilka na roh a v 69. min po rýchlom protiútoku a Švajdovej prihrávke Obert hlavou dal na 1:2. Bodyho strelu v 75. min chytil Žilka, ktorý v 87. min vyrazil aj Matičovu strelu. Vyrovnať mohol v 89. min Radenovič, ktorý hlavičkoval Marmanov center nad. Domáci napriek prehre naznačili ďalší progres.

Góly: 33. Smiljkovič – 65. Body, 69. Obert.

Rozhodoval Patrovič, ŽK: Kvasnička, 254 divákov.

NEMŠOVÁ: Žilka – Mihaljevič, Mujkoš, Svorada (79. Marman), Radenovič, Antol, I. Kostič, Smiljkovič (70. Kvasnička), Čiernik, L. Rosina (71. Tomáš), Olijnyk (62. Valašík). Tréner Ľ. Greguška.

N. ZÁMKY: Dovičovič – Petráš, Ešek, Letko, Baksics (68. Piskla), Obert, Tawamba, Fiala (81. Dikácz), Matič, Body, Švajda (46. Korman). Tréner P. Lérant. MARIÁN PECUŠ

Ďalšie výsledky 2. kola: Galanta – Topoľčany 2:0 (2:0), 19. Meszlényi, 40. Vdovjak, Bánovce - Šaľa 2:1 (0:0), 82. V. Gajdošík, 90. Barta – 75. Jurík (11 m), DAC B/Vrakúň – Gabčíkovo 1:2 (0:0), 89. Moďoroši (11 m) - 52. Bujka, 57. Cingel, Prievidza - Trnava B 1:2 (1:0), 14. Kováčik – 77. Gombala, 89. Tomovič.

1. Borčice 4 4 0 0 9:0 12 (+6)

2. Dubnica 4 3 1 0 9:2 10 (+4)

3. Gabčíkovo 3 3 0 0 9:1 9 (+3)

4. Nové Zámky 4 3 0 1 7:5 9 (+3)

5. Galanta 3 2 1 0 5:2 7 (+1)

6. DAC B/Vrakúň 3 2 0 1 6:2 6 (0)

7. Trnava B 4 2 0 2 6:5 6 (0)

8. Led. Rovne 4 2 0 2 5:6 6 (0)