V Plevníku prišiel úder po búrke

Sumár a komentáre 3. kola 5. futbalovej ligy

Uragán po prestávke

Ladce – V. Hradná 4:1 (0:1)

Domáci začali lepšie, mali náznaky šancí, ale do vedenia išli hostia v 9. min hlavičkou Baláža. V 15. min Vangel zneškodnil nájazd M. Ševčíka. V 18. min Florišovu strelu vyrazil I. Ježík na roh a o minútu hlavičkoval L. Sviečka vedľa. Nasledovali tri šance Kvasnicu v 23., 30. a v 35. min, ale domáci hráč vždy tesne minul hosťujúcu bránu. Až v 52. min domáci Mojto vyrovnal na 1:1 a ten istý hráč v 62. min nastrelil žrď a Kvasnicovu dorážku I. Ježík zneškodnil. V 67. min nevyužili domáci závar pred bránou, no v 70. min P. Martinka hlavou dal na 2:1. V 78. min Floriš pridal tretí gól cementárov a v 80. min Kvasnica zvýšil na 4:1. Striedajúci Mosorjak ešte v 84. a v 86. min tesne minul bránu hostí.

Góly: 52. Mojto, 70. P. Martinka, 78. Floriš, 80. Kvasnica - 8. Baláž.

Rozhodoval Patrik Šamko, bez ŽK, 150 divákov.

LADCE: Vangel – Floriš, Machala (79. Mosorjak), M. Štrbák, Kvasnica, L. Sviečka, J. Haluska, Ondrašík, P. Martinka, Mojto, Mokrička.

V. HRADNÁ: I. Ježík – P. Ježík, M. Kováč, Marko (65. P. Ševčík), Petrík, Lobotka, Saloň, K. Kováč, M. Ševčík (68. Sýkora), Baláž (77. Konta), P. Kováč (58. A. Kováč). FERDINAND GACH

Prečítajte si tiež: Piatoligový nováčik zatiaľ nezaváhal Čítajte

Plevník – Lehota pod Vtáčnikom 0:1 (0:0)

V prvom polčas mali viac z hry domáci, no príležitosti, ktoré mali Michal Buday, Dodek a Ilko gólom neskončili. Hostia občas pohrozili zo štandardiek, ale v prvom polčase sa diváci gólu nedočkali. Po prestávke v 53. min prerušila zápas silná búrka a takmer štvrťhodinu sa nehralo. Hneď po otvorení hry sa dostal k lopte v 54. min Benčat a technickou strelou k žrdi dal na 0:1. Plevníčania sa po góle nevedeli dostať do tempa, pretože dobre organizovaná obrana hostí ich do vyložených šancí nepustila. Zápas, ktorému by svedčila remíza, vyhrali šťastnejší hostia.

Gól: 54. Benčat.

Rozhodoval Juhos, ŽK: Dodek, Urík – Chrenko, Lalúch, Benčat, 150 divákov.

PLEVNÍK: Jozef Bednár - Čižmárik, Martin Zelenák, Butko, J. Kremeň, Ilko (75. Hrubo), A. Buday, P. Ďurkech, Dodek, Michal Buday, Urík (63. L. Pajger).

LEHOTA P /VT.: Jurenka – Jankula (61. Vida), Šimko, Benko, Hubočan, Chrenko (79. Belaň), Lalúch (87. Cipov), Duchoň (71. Rybár), Lučan, Benčat (90. Kohút), Roháč. (KR)

Tr. Turná – Brvnište 3:0 (0:0)

Domáci chceli v druhom zápase na vlastnom ihrisku bodovať a pripísať si prvé body do tabuľky. Od úvodu bol zápas opatrný a ani jedno mužstvo si nevypracovalo gólovú šancu. Až v 35. min nebezpečne pálil Stronček, ale brankár hostí bol pozorný. Druhý polčas začali lepšie hostia keď v 48. min nastrelili brvno. Domáci sa ale zobudili a prevzali hru do svojej moci. Nebezpečne strieľal opäť Stronček, ale brankár hostí svoje mužstvo podržal. Domáci tlačili, no chýbala finálna fáza. V 66. min bol po faule a druhej žltej karte vylúčený Decký. To hneď chceli domáci využiť, ale ďalšia strela Strončeka išla tesne nad. V 70. min po nevinnom centri domáci dokázali skórovať po chybe brankára hostí a bolo 1:0. V 77. min domáci vyhrávali už 2:0, keď sa po rohovom kope presadil Michal Kováč. V 78. min zvýšil po peknej akcii Konečný a upravil na 3:0.

Góly: 74. a 77. Konečný, 78. Michal Kováč.

Rozhodoval Drábik, ŽK: Bečka, M. Chorvát, Marek Kováč – Decký, Mário. Hároník, ČK: 60. Decký, 100 divákov.

TR. TURNÁ: Chochlík – Bednár, Matúš Kováč (83. Sedláček), Bečka, M. Chorvát (80. Vašek), Stronček (85. Vanko), P. Chorvát (17. Jambor), Michal Kováč, Poruban, Havier, Marek Kováč (71. Konečný).

BRVNIŠTE: Čapliar – Hudek, Kolembus, Matúš Hároník (46. Ľ. Hároník), Decký, V. Kramarík, Mário Hároník, Ofori, Pšurík, Belej, E. Slámka. JAKUB HORŇÁK

Pomoc súpera

V. Uherce - Pov. Bystrica 0:2 (0:0)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, miernu prevahu mali hostia. Cez polčas musel byť zápas na dvadsať minút prerušený kvôli silnému dažďu. Pov. Bystrica sa ujala vedenia v 48. min kurióznym gólom, keď obranca V. Uheriec pri odkope trafil vlastného spoluhráča a od jeho hlavy sa lopta odrazila do siete – 0:1. Následne domáce šance Cígera, Kováča i Kundalu zneškodnil výborne chytajúci brankár hostí. V 71. min trafil k vzdialenejšej tyči J. Valient a bolo 0:2. Hostia boli futbalovejší a zaslúžene vyhrali. Cez polčas musel byť zápas na dvadsať minút prerušený kvôli silnému dažďu.

Góly: 48. vlastný Beliansky, 71. J. Valient.

Rozhodoval Zs. Kukan, ŽK: Škoda - Bušík, Vala,150 divákov.

TJ: Znášik – Preťo (76. Gaži), Štálnik, Cíger, Škoda, Petráš, Kováč, Beliansky, Kundala, Valter, Šorec.

MŠK: T. Kováč – Bušík, Vala, Vicena, F. Otradovec, Sloboda (86. S. Jakúbek), Čiernik (82. Jeleník), A. Valient, Zubek (87. Vadovský), Baránek (79. K. Masaryk), J. Valient (71. Ivanovič).

Ďalšie výsledky 3. kola: St. Turá – Podolie 3:2 (3:1), 18. Sládek, 20. Hornáček, 32. Valenčík – 9. a 51. Prosňanský, Bošany - Chocholná-Velčice 2:1 (1:1), 17. a a 48. Jánošov (prvý z 11 m) – 8. N. Cingel, Kanianka - Cigeľ 0:1 (0:0), 67. Medera, Zem. Kostoľany - Uhrovec 5:1 (1:1), 8., 61., 71. Mišeje (druhý z 11 m), 74., 89. Mrtvík (druhý z 11 m) - 2. Vavro.
1. Zem. Kostoľany 3 3 0 0 12:2 9

2. Lehota p/Vt. 3 3 0 0 11:3 9

3. Pov. Bystrica 3 3 0 0 6:1 9

4. Cigeľ 3 3 0 0 6:2 9

5. St. Turá 3 2 0 1 5:5 6

6. V. Uherce 3 1 0 2 9:6 3

7. Podolie 3 1 0 2 8:6 3

8. Chocholná 3 1 0 2 6:6 3