Strelecká paráda Jakuba Galka v Papradne

Sumár a komentáre 3. kola 6. futbalovej ligy

Papradno – Košecké Podhradie 4:0 (1:0)

Po úvodnom oťukávaní v 13. min dostal domácich do vedenia z uhla J. Galko – 1:0. Fujačkovu šancu zmaril o chvíľu gólman a v 18. min Hromadík zasahoval po strele M. Pučeka. Kozáčik potom zakončil nedôrazne a na druhej strane Hromadík kryl strelu P. Staňa. Szücs prehodil gólmana, ale bránu netrafil a strelu M. Vlasatého domáci brankár kryl. S chuťou hrajúci J. Galko v 50. min brankára hostí neprekonal, no v 54. min premenil krásnu prihrávku M. Hrebičíka – 2:0. Znížiť mohol po hodine hry Szücs, ale Hromadík jgólovú šancu zmaril. Hostia potom poslali brankára do poľa a namiesto neho sa medzi žrde postavil Floriš. V 64. min Marušinec trafil brvno a o minútu bolo 3:0, keď J. Galko poslal loptu ponad brankára do siete. V 68. min po Tóthovom úniku J. Galko od brvna zvýšil na 4:0 V závere mohol zvýšiť M. Gardoň, no nastrelil brvno.

Góly: 13., 58., 65. a 68. J. Galko.

PAPRADNO: Hromadík – M. Hrebičík, S. Trúchlik, Tóth, Fujaček, J. Galko (68. M. Gardoň), Pauk (66. Raninec), Kozáčik, Šmulík (53. Nemčík), Lokšík (54. Matúš Galko), Martinec (69. Šepeš).

KOŠ. PODHRADIE: Michal Kováč – R. Štefanica, M. Štefánek, P. Staňo, M. Vlasatý, L. Burdej, P. Suchomel (61. Floriš), Marušinec, Ľ. Vlasatý, M. Puček, Szücs. (KN)

Prečítajte si tiež: Strelci brankárov nešetrili Čítajte

Dolné Kočkovce – Podmanín 1:2 (0:0)

Úvodná štvrťhodina priniesla obojstranne dobrý futbal, prvú šancu mal v 18. min J. Sovík, no jeho bombu Valach bravúrne vyrazil. V 27. min domácemu brankárovi pomohla žrď po strele Adama Kostelanského. Kučíkovu strelu si vychutnal T. Kostelanský, ktorý si poradil aj s volejom Šedíka. V 38. min Valach vychytal v tutovke Adama Kostelanského a prvý polčas ukončila búrka. Po prestávke začali hostia skvele, keď P. Gardian v 48. a v 52. min dostal hostí do dvojgólového vedenia. V 66. min Kučík tvrdou strelou skúšal pozornosť T. Kostelanského. Tlak domácich sa stupňoval, v 77. min Kučík hrajúci s maskou hlavičkoval tesne vedľa, v 83. min Šedíkovu strelu brankár bravúrne vrazil a v 84. min Kvocera hlavičkoval do žrde. Až v 90. min Kučík zblízka znížil, no na vyrovnanie už neostal čas.

Góly: 90. Kučík – 48. a 52. P. Gardian.

D. KOČKOVCE: J. Garaj (10. Valach) – M. Pagáč (55. Fedor), Crkoň, Chobot, Bajza, Hlúbik, Šedík, Michálek, Kováčik (62. L. Garaj), Kučík, Mišík (69. Kvocera).
PODMANÍN: T. Kostelanský – Martin Gardian, Michal Gardian, Urík, M. Fapšo, D. Pilár,P. Kostelanský ml., R. Sovík, P. Gardian (81. Maroš Majtán), J. Sovík, Adam Kostelanský (46. T. Pilár). (KM)

Tuchyňa – Streženice 1:2 (0:0)

Domáci bez viacerých kľúčových hráčov museli nastúpiť s dorastencami aj gólmanom Gospičom v poli. Snažili sa držať krok so súperom a v 5. min strela P. Hrehuša ml. letela tesne vedľa. O päť minút ho napodobnil Adamovic z priameho kopu. V 25. min sa vyznamenal výborný Dohňanský po strele Struhárňanského. V 35. min prehodil domácu bránu D. Štrbák a ten istý hráč v 42. mieril tesne vedľa. V 44. min Dohňanský skvele zakročil po tvrdej strele Rypáka. V 55. min Kučera mieril tesne vedľa a o tri minútu po rýchlom protiútoku Marián Loduha otvoril skóre - 0:1. V 74. min zvýšil ten istý hráč na 0:2. Tvrdú strelu Gajdoša v 80. min Hrišo s námahou vyrazil a striedajúci dorastenec Gažo loptu vrátil do siete – 1:2.

Góly: 80. Gažo – 58. a 74. Marián Loduha.

TUCHYŇA: Dohňanský – J. Hrehuš, P. Štefanec, Jozef Poliak, Adamovic, Kučera, A. Bartoš, Letko, Katerinčin (63. Gospič), P. Hrehuš ml. (70. Gažo), Gajdoš.

STREŽENICE: Hrišo – Struhárňanský (70. Suder – 89. Krajči), Ľ. Medňanský (46. Miho - Adamička), Vavrík, Filiač, Martin Lamžo, Marián Loduha, Král, Miloš Šesták, Rypák, D. Štrbák. JOZEF POLIAK

Kvašov – Dulov 8:0 (2:0)

Domáci začali od začiatku dobýjať bránu a v 3. min Revák z päťky mieril nad. Hrnčíkova strela neskončila v sieti a Kebisa vychytal Kresáň. Neuspeli Hoppan ani Hrnčík a po rohu hosťujúci D. Hruška hlavičkoval vedľa. V 34. min po školáckej chybe Slabého dal Bielik na 1:0. Kojtal zdiaľky netrafil a v 37. min Repáčovu gólovú hlavičku Hazala odvrátil na roh. V 43. min Repáč dal na polčasových na 2:0. Kebis v 48. min prestrelil a Čerňan vychytal Kmošenu, ktorý v 57. min zvýšil na 3:0. Hostia už bránu neohrozili a góly dávali iba domáci. Bretschneider tečovanou strelou v 59. min dal na 4:0 a v 67. min Čerňan neudržal strelu Bielika 5:0. v 70. min si dal R. Pagáč vlastný gól a v 72. F. Kováč zvyšoval na 7:0. V 77. min Bielik prekvapil Čerňana – 8:0. V závere brankár hostí zmaril šance Hrnčíka a Kmošenu.

Góly: 34., 67. a 74. Bielik, 43. Repáč, 57. Kmošena, 59. Bretschneider, 70. vlastný R. Pagáč, 72. F. Kováč.

KVAŠOV: Kresáň – Kmošena, Repáč, Lukajka (46. Kadlec), Hoppan, D. Žiaček (61. Düreš), Bretschneider, M. Hrnčík, Bielik, F. Kováč (72. D. Kováč), M. Revák (68. A. Gorelka).

DULOV: Čerňan – D. Hruška, Kebis (68. Bialeš), Strapko, Slabý, Hazala, Bryndza (64. Ďurčík), Pihík, R. Pagáč, Savara (46. Leško), Kojtal. PAVOL PREKOP

Udiča – Košeca 0:0

V 1. min Furdzo vyskúšal Kostku, ktorý s námahou strelu kryl. V 15. min bombu T. Drblíka Kostka vyrazil na roh a o dve minúty Švehla v šanci namiesto strely zle prihral. V 22. min pokus T. Kaššu kryl T. Trško a strely Škrapka a Štepanoviča boli nepresné. V 25. min Drienik trafil iba obrancu a v 33. min T. Kašša prehodila brankár, no trafil iba bočnú sieť. Hostia pritlačili, ale domáci dirigovaní J. Cesnárikom odolávali. Priamy kop M. Drblíka v 40. min vytlačil spod brvna Kostka v 43. min spod brvna vyškriabal T. Trško strelu Škrapka.

V 48. min Štepanovič mieril do brankárových rúk a v 50. min strelu T. Drblíka vyrazil Kostka, ktorý si poradil o dve minúty aj s pokusom Súľovského, ale Kvasník dorážku trestuhodne nepremenil. T. Kašša v 56. min tesne minul bránu. Strelu G. Bortela v 61. min vyrazil T. Trško a v 66. min strelu M. Drblíka do šibenice chytil brankár hostí. Priamy kop Kvasníka v 75. min vyrazil brankár a z protiútoku hlavičkoval vedľa G. Bortel.

UDIČA: T. Trško – T. Drblík, Harvánek, Furdzo, Pacek, J. Cesnárik, Harušinec, Súľovský, Drienik, Kvasník, M. Drblík (83. M. Cesnárik).

KOŠECA: Kostka – J. Barkáč, T. Bortel, Dúžek, Švehla, Štepanovič, Mozolík, Strapko, Siekel, T. Kašša (68. J. Tomanica), G. Bortel. ADRIÁN DEMÁČEK

Horná Poruba – Lysá 4:2 (1:0)

Pred stretnutím zablahoželali domáci bývalému brankárovi Danielovi Staňovi k 50. nerodeninám. Hostia sa predstavili ako bojovný tím a už v 5. min P. Kováč mieril do Kisových rúk. V 12. min Majeríkov priamy kop skončil nad. Ďalšie šance mali v 20. min domáci Papp a A. Staňo, no Fojtek s i s nimi poradil. Hostia hrali vyrovnanú partiu, avšak bez zakončenia. Domáci sa dočkali v 35. min, kedy Majerík utešenou strelou z 25 metrov dal na 1:0. V 41. min A. Staňo po narážačke so Švaňom v dobrej pozícii vysoko prestrelil. V 46. min Čurik krížnou strelou nastrelil žrď a o tri minúty P. Kováč prestrelil domácu bránu. V 52. min unikol A. Staňo a nechytateľnou strelou zvýšil na 2:0. Znížiť mohol v 59. min D. Panáček, no Kis jeho strelu chytil. V 61. min zabudnutý Drdák znížil na 2:1 a v 70. min M. Zlocha z 30 metrov trafil brvno. Hostia boli pri chuti a v 76. min nekrytý Macko vyrovnal. V 82. min Čurik nabehol na Majeríkov center a dostal domácich do vedenia. Výhru H. Poruby potvrdil v 88. min Papp, keď hlavou premenil Majeríkov center.

Góly: 35. Majerík, 52. A. Staňo, 82. Čurik, 88. Papp – 61. Drdák, 76. Macko.

H. PORUBA: Kis – R. Staňo, P. Dražkovec, Michal Galko, P. Hudec (67. J. Staňo), M. Staňo (86. Smolkaň, M. Švaňa, Čurik, Papp, Majerík, A. Staňo.

LYSÁ: Fojtek – P. Hošták, A. Zlocha, J. Panáček, Muziga, Drdák, M. Zlocha, Macko, Lišaník, Miroslav Kováč (84. Nošík), D. Panáček. ONDREJ MIŠECH

Jasenica – Bolešov 2:1 (0:0)

Podľa tabuľkového postavenia boli favoritmi hostia, čo v prvom dejstve potvrdili herne, ale gólovo sa nepresadili. Domáci odolávali a prvý polčas skončil bez gólov. Po prestávke Bolešov pokračoval v miernej prevahe a v 53. min dorazil loptu do siete Šimák – 0:1. Hostia nedokázali z tohto momentu vyťažiť, naopak, Jaseničania odpovedali zvýšenou bojovnosťou. Dôležitým momentom pre domácich bol príchod striedajúceho E. Hrebíka v 64. min. Už o minútu trafil parádne z 27 metrov z priameho kopu Šibík – 1:1. E. Hrebík po peknej akcii v

71. min dostal domácich do vedenia. Hostia nedokázali odpovedať a v závere E. Hrebík mohol pridať ďalší gól, no z uhla trafil iba bočnú sieť.

Góly: 65. Šibík, 71. E. Hrebík – 53. Šimák.

JASENICA: M. Kňažko – Šibík, Adamík, Pavlík st., P. Jánošík, Moravík, F. Šterdas (87. Strašík), Pavlík ml., G. Kalaš (64. E. Hrebík), J. Janáček (90. A. Kňažko), Mišúr.

BOLEŠOV: Martin Barták – J. Šatka, M. Kvasnica, Janiš, Veselý, Prna, Šimák, Michal Barták, Kusovský, Mojto, B. Barták. (ON)

1. Podmanín 3 3 0 0 6:2 9

2. Košeca 3 2 1 0 7:2 7

3. Kvašov 3 2 0 1 12:5 6

4. H. Poruba 3 2 0 1 10:5 6

5. Papradno 3 2 0 1 7:4 6