V derby uspeli Borčice a Beluša

V utorok 29. augusta sa hralo 16. kolo 3. futbalovej ligy.

Púchov – Borčice 1:2 (0:1)

Favorizovaní hostia boli technickejší a v prvom polčase častejšie ohrozovali domácu bránu. V 10. min Barčík z priameho kopu z ideálnej pozície trafil iba múr a v 14. min po peknej akcii a spätnej prihrávke Vanáka Gajdošíkovu bombu tečoval Kosa do brvna. O štyri minúty po dlhom nákope získal loptu Novák a delovkou z 25 metrov nedal Letkovi šancu – 0:1. V 24. min sa Novák vrútil do šestnástky, ale zakončil nepresne. Po rohu v 32. min ďalší Novákov ďalekonosný projektil Letko s námahou vyrazil. V 43. min vyzvŕtal obranu hostí Gajdošík, ale zakončil po zemi prudko, ale vedľa. v 55. min Demjanovu hlavičku tečoval jeden z obrancov mimo bránu a po hodine hry mohol Gajdošík vyrovnať, no jeho krásnu strelu z priameho kopu vytlačil Kosa zo šibenice na roh. V 65. min si Barčík vypýtal priamy kop a Novák tvrdou strelou k žrdi z 18 metrov vyškolil letka – 0:2. O štyri minúty mohlo byť 0:3, ale Mačina po kľučke na gólmana netrafil zblízka prázdnu bránu. Domáci sa snažili a v 74. min sviatočný strelec Vanák krížnou strelou znížil, no hostia už výhru udržali.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 74. Vanák – 18. a 65. Novák.

Rozhodoval Drobec, ŽK: Brezničan – Mravec, Náther, 600 divákov.

PÚCHOV: Letko – Riška, Zavadzan, Brezničan, Vanák, Luhový, Sibanda, Kopiš (76. F. Buček), J. Pilát, Hrnko (71. Gáborík), Marek Gajdošík. Tréner S. Ďuriš.

BORČICE: Kosa – Lončík (46. Mačina), Siva, Mravec, Hanzel, Chynoradský, Náther, Barčík, Novák (79. Pikulík), Zuziak, Demjan. Tréner A. Homér. JOZEF ŠPROCHA

Prečítajte si tiež: Nemšová sa dočkala prvej výhry Čítajte

Beluša – Nemšová 2:1 (2:0)

Prvú šancu zápasu mal hosťujúci Svorada, ktorý hlavičkou Ciesara neprekonal. V 17. min sa mohli domáci ujať vedenia, ale Pavol Vavrík v gólovke po rohu netrafil bránu. Na druhej strane pohrozil aktívny Svorada, ale skóre sa nemenilo. Mujkošovu ruku v pokutovom území rozhodca prehliadol a Gorelkovi v zakončení chýbala potrebná razancia. V 30. min sa po faule na Hrenáka pískal pokutový kop, ktorý kanonier Gorelka umiestnil presne k žrdi 1:0. Bielik s Martinkom robili hosťom na krídlach nemalé problémy a druhý gól visel vo vzduchu. Mišutka v dvoch veľkých šanciach zlyhal v zakončení a Mihaljevič z brejku nevsietil vyrovnávajúci gól. Domácim sa podarilo do prestávky navýšiť skóre, keď sa Gorelkovo zakončenie doplazilo presne k žrdi 2:0. Z poslednej akcie prvého dejstva mohol Gorelka zavŕšiť svoj hetrik, ale jeho hlavička v Žilkovej bráne neskončila.

V druhej časti zápasu zvýšila Nemšová aktivitu a po Svoradovej strele musel zachraňovať Ciesar. V 50. min sa hosťom podarilo streliť kontaktný gól, keď sa z otočky presadil I. Kostič 2:1. Bielikovu strelu z diaľky Žilka vyrazil len pred seba, ale Gorelka z dorážky úspešný nebol. Na ihrisku stúpala nervozita, ktorú zapríčinil najmä hlavný rozhodca, ktorý bol slabým článkom zápasu. Novisedlák v šanci mieril nad a Kostičova hlavička vyrovnanie nepriniesla. Mišutka hlavičku neusmernil do priestoru troch žrdí a rovnako pochodil o pár minút neskôr aj Gorelka. Mišutka mohol spečatiť domáce víťazstvo, ale z voleja prestrelil bránu. Za nevyužité šance mohol prísť trest v 94. min, ale hlavička hráča hostí smerovala len do brvna.

Góly: 31. a 44. M. Gorelka (prvý z 11 m) – 50. I. Kostič.

Rozhodoval Fehér, ŽK: Mujkoš, Radenovič, Smiljkovič, 250 divákov.

BELUŠA: Ciesar – P. Gažo, Pavol Vavrík, Schiszler, J. Martinka, Hrenák (90. R. Rosina), Novisedlák, Ďuriš (78. Kršák), M. Gorelka (87. Remšík), P. Mišutka (89. M. Pilát), Bielik (67. Jurga). Tréner M. Bednár.

NEMŠOVÁ: Žilka – Mihaljevič, Mujkoš, Svorada, Radenovič, Antol, I. Kostič, Čiernik, L. Rosina, Olijnyk (46. Smiljkovič), Marman (19. Majerko – 56. Balocký). MILAN HRUBO

Led. Rovne – Topoľčany 1:0 (0:0)

Domáci nastúpili s cieľom odčiniť remízu s DAC B. Od úvodu mali výraznú prevahu, ale s premieňaním šancí to nevychádzalo. V 4. min Lipták opečiatkoval brvno a v 19. min nevyužil šancu Prekop. O tri minúty Kochan chytil nebezpečnú strelu Detka a v 34. min Liptákovi nebolo súdené skórovať, pretože loptu zastavila žrď. O tri minúty podržal sklárov pri jedinej šance žochárov Buček. Aj po prestávke sa obraz hry nezmenil a pokračovalo dobýjanie brány Topoľčian. V 49. min sa nepresadil Prekop, o tri minúty nedal gól Detko a vzápätí neuspel ani M. Buček. Až v 68. min po ruke v šestnástke prelomil smolu premenenou jedenástkou Detko. Pri hosťoch stálo aj šťastie, lebo v 75. min sa po Krištofovej strele lopta odrazila od žrde. V závere nezvýšil vedenie M. Buček a sklári v zápase bohatom na šance museli byť spokojní aj s chudobným víťazstvom.

Gól: 68. Detko (11 m).

Rozhodoval Hulínek, ŽK: Híreš – Luzin, 150 divákov.

LED. ROVNE: Bačík – Kollár, Chmelík, Detko (85. Pokorný), Lipták (88. Ďurovec), Riečičiar (75. Pišta), Prekop (61. Poláček), T. Púček, Híreš, Krištof, M. Buček. Tréner M. Púček.

TOPOĽČANY: Kochan – Luzin, Švajlen, N. Pavlovič (65. Slovák), S. Pavlovič, Ncube, Mpofu, Bilík, Pakanec, Babač (56. Húdok), Fiala. Tréner V. Ilko. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Bánovce - Dubnica 0:0

Bánovce čakal ťažký zápas, v ktorom narazili na silnú Dubnicu. Hostia ťahajú dlhšiu sériu bez prehry a aj v Bánovciach potvrdzovali svoju kvalitu. Hostia boli v prvom polčase futbalovejší, mali aj územnú prevahu, no prvú veľkú šancu nepremenili. Vzápätí domáci Oravec prekopol bránku hostí. Hostia držali loptu na svojich kopačkách, mali hru pod kontrolou, v čistej šanci sa vyznamenal domáci brankár Hipp. V závere polčasu zaujali ešte pekné nožničky domáceho Turoňa, jeho pokus letel tesne mimo. Aj po zmene strán boli hostia lepším tímom, domáci ale poctivo bránili. Hostia boli blízko ku gólu po skrumáži pred domácou bránkou, ale loptu na bránkovej čiare vykopol obranca domácich. Na druhej strane po spätnej prihrávke Minárika strieľal Gajdošík v ťažkej pozícii nad brvno. Domáci si za bojovnosť zaslúžene pripísali do tabuľky bod, i keď hostia boli po celý zápas lepším tímom.

Rozhodoval Sárai, ŽK: Gajdošík – Čurik, Filo, 350 divákov.

SPARTAK: Hipp – Poštrk, Oravec, Mrocek, Barta (76. Filin), Olej, Svatík, Gajdošík, Hrabal, Bakši (90. Tabak), Turoň (60. Minárik). Tréner M. Slovák.

MFK: Digaňa – Zahranyčnyj, Častulín, Pagáč, Cisár (69. Suchý), Jakúbek, Čurik (80. Levai), Vaško (80. Švec), Václav, Bielik (56. Janco), Horecký (69. Filo). Tréner P. Jakuš.

(MK)

Ďalšie výsledky 16. kola: ViOn B Vráble - Galanta 2:1 (2:0), 14. Renan, 26. vlastný Madarász - 55. Kočiš, Gabčíkovo - Šaľa 3:1 (3:1), 8. Bazsó, 14. Bujka, 21. Tóth - 44. Herceg, V. Ludince - Prievidza 4:1 (1:1), 4. Hamdaoui, 50. A. Kosák, 65. Švirik, 9. Horniak - 2. Halmeš, Trnava jun. - FC Nitra jun. 0:1 (0:0), 79. Steinhübel, Nové Zámky - DAC B/Vrakúň hrajú v stredu o 17.00 h.

1. Borčice 6 5 1 0 14:4 16 (+10)

2. Dubnica 6 4 2 0 11:2 14 (+8)

3. Gabčíkovo 5 4 1 0 15:5 13 (+1)

4. V. Ludince 6 3 1 2 13:8 10 (+1)

5. Led. Rovne 6 3 1 2 7:7 10 (-2)

6. Nové Zámky 5 3 0 2 7:7 9 (0)

7. ViOn B Vráble 6 3 0 3 9:12 9 (-3)

8. Galanta 5 2 2 1 7:5 8 (+2)