6. Liga - V Hornej Porube hrali iba štvrťhodinu

V predposlednom kole sa strelci činili

Horná Poruba (v zelenom) nemohla proti Udiči pokračovať v streleckých pretekoch až do konca.Horná Poruba (v zelenom) nemohla proti Udiči pokračovať v streleckých pretekoch až do konca. (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Streženice - K. Podhradie 6:2 (1:1)

Zápas začal oneskorene, pretože sa čakalo na brankára hostí, ktorý prišiel až v 14. min. O chvíľu domáci gól neplatil, ale v 20. min po trestnom kope hlavou dostal hostí do vedenia R. Puček – 0:1. Domáci znervózneli, a chybovali. V 39. min po Rypákovom prudkom centri šťastne vyrovnal Trník. Po prestávke prišiel domáci nápor a v 53. min po rohu zvýšil Trník na 2:1. V 57. min Marián Loduha nezaváhal po ideálnej prihrávke a v 59. min po Trníkovej prihrávke dal na 4:1. O tri minúty Marián Loduha dosiahol hetrik – 5:1. Hostia sa presadzovali ťažko, nepremenili ani jedenástku, ktorú v 74. min Hrišo chytil M. Pučekovi. V 79. min Ľ. Vlasatý krásnou nechytateľnou strelou z priameho kopu znížil na 5:2, no Streženice dominovali a poltucet zavŕšil v 83. min strelec zápasu Marián Loduha.

Prečítajte si tiež: 6. liga -V Podmaníne sa rozhodlo o víťazovi Čítajte

Góly: 57., 59., 63. a 83. Marián Loduha, 39. a 53. Trník – 20. R. Puček. STANISLAV BALÁT

Dulov – Podmanín 1:4 (0:3)

Domáci začali vo veľkom štýle a v 8. min Hruškovu strelu vytlačil T. Kostelanský na roh a pozorný bol aj pri strelách Kojtala a Bryndzu. V 20. min strelu P. Gardiana chytiL M. Kováč, ktorého o chvíľu neprekonal ani D. Pilár. V 26. min M. Kováč vyrazil strelu R. Sovíka na roh, po ktorom Majtán otvoril skóre – 0:1. Strely P. Gardiana resp. Kojtala boli nepresné a v 29. min po úniku J. Sovík zvýšil na 0:2. Jedovatý pokus P. Gardiana domáci brankár skrotil a 41. in Martin Gardian dal na polčasových 0:3. V 47. min po centri Pilára P. Gardian zvýšil na 0:4. Dulov sa snažil a v 52. min nestárnúci R. Janíček dal na 1:4. Ten istý hráč mal aj ďalšie šance, no gól nepridal. V 87. min sa vyznamenal M. Kováč pri gólovej strele Martina Gardiana.

Góly: 53. R. Janíček – 26. Maroš Majtán, 29. J. Sovík, 41. Martin Gardian, 48. P. Gardian. PAVOL PREKOP

Košeca – Papradno 6:1 (5:0)

Lepšie začali hostia, no z dvoch pokusov Kostku neprekonali. V 4. min otvoril skóre G. Bortel a ďalšiu peknú akciu zakončil v 7. min Mihalik – 2:0. Košeca dominovala a v 24. min Strapko zvýšil na 3:0. V závere polčasu sa v 39. a v 42. min strelecky presadil G,. Bortel a po jeho hetriku išla Košeca do kabín s náskokom 5:0. V 47. min Černošík potešil hostí čestným gólom, ale domáci si vysoký náskok udržiavali, ale zvýšiť sa im ho nedarilo. V 84. min Hromadík chytil G. Bortelovi jedenástku, ale v poslednej minúte zavŕšil vysokú výhru striedajúci Štepanovič.

Góly: 4., 39. a 42. G. Bortel, 7. Mihalik, 24. Škrapko, 90. Štepanovič – 47. Černošík.

Lysá - D. Kočkovce 1:1 (0:0)

Už v 1. min minul hosťujúci Šabík a v 14. min M. Zlocha vysunul Cicháka, no ten minul bránu hostí. Kvocera ani Mišík netrafili, na druhej strane M. Kováč nepremenil nájazd. V 29. min po centri M. Kováča Cichák hlavičkoval tesne nad. O štyri minúty Mišíkov gól neplatil pre faul. M. Kováč neuspel v ďalšom nájazde a M. Zlocha trafil brvno. V 45. min M. Kováč nepremenil ani tretí nájazd. M. Janíček poslal v 57. min dlhú prihrávku, J. Garaj loptu vyrazil a P. Hošták hlavou dostal Lysú do vedenia 1:0. O desať minút po Mišík obišiel obrancu a vyrovnal. V 72. min sa vyznamenal Fojtek pri bombe Kvoceru, ktorý aj v 82. min osamotený nechal Fojteka vyniknúť. Domáci gólman Lysú v závere podržala zachránil bod. šancí

Góly: 57. P. Hošták – 67. Mišík.

Bolešov – Tuchyňa 1:1 (0:0)

Domáci hrali celý zápas v útlme, hostia boli aktívnejší, mali častejšie loptu na kopačkách. Najväčším nebezpečenstvom pre domácich bol Štefula, ktorý v 38. min poslal Bartošov center nad a v 40. min opečiatkoval žrď. Aj po prestávke boli hostia lepší, ale na prekvapenie do vedenia išli domáci po strele Flaka. V 77. min po Filovom priamom kope P. Hrehuš st. vyskočil najvyššie a hlavou vyrovnal. Hostia mali prevahu, ale Prchlík ani Štefula domácu bránu netrafili. Bolešov vyťažil z minima maximum, hostia napriek aktivite prišli o dva body.

Góly: 63. Flak – 77. P. Hrehuš st.

Jasenica – Kvašov 0:4 (0:1)

Hostia boli lepším tímom a v 20. min ich dostal do vedenia šťastnou strelou D. Kováč. O osem minút hostia trafili brvno, kým domáci sa do vyloženej šance nedostali. Aj po prestávke snaha domácich vychádzala nazmar, kým aktívnejší hostia príležitosti nevyužívali. S. Kmošena, ktorý bol na ihrisku iba tri minúty, v 75. min strelou z 20 metrov dal druhý a o päť minút po úniku aj tretí gól. V 82. min Jasenicu oslabil po urážke rozhodcu Šibík, ktorý uvidel červenú kartu. V 85. min Amrich potvrdil výhru Kvašova štvrtým gólom.

Góly: 75. a 80. S. Kmošena, 20. D. Kováč, 85. Amrich.

H. Poruba – Udiča 4:0 nedohrané

Hostia prišli iba ôsmi, z toho boli dvaja brankári. Už v 2. min otvoril skóre nekrytý Majerík a o minútu A. Staňo z hranice šestnástky zvýšil na 2:0. V 10. min Papp zblízka pridal tretí gól. T. Trško si pripísal potom jediný zákrok, no v 14. min mu Juríčkova strela prešla pomedzi nohy – 4:0. Vzápätí odstúpili dvaja hráči hostí pre zranenie a rozhodca zápas predčasne ukončil v tej istej minúte. Po roku sa situácia zopakovala a Udiča v Hornej Porube opäť neodohral celých deväťdesiat minút.

Góly: 2. Majerík, 3. A. Staňo, 10. Papp, 14. Juríček. ONDREJ MIŠECH

1. Podmanín 25 20 2 3 68:24 62

2. Košeca 25 17 2 6 79:19 53

3. Kvašov 25 17 2 6 78:33 53

4. H. Poruba 25 13 5 7 61:40 44

5. Jasenica 25 14 2 9 49:33 44

6. Bolešov 25 12 3 10 36:31 39

7. D. Kočkovce 25 11 4 10 45:54 37