Nový líder takmer začal ročník o súťaž nižšie

Beluša má dôvod k radosti.Beluša má dôvod k radosti. (Zdroj: MILAN HRUBO)
SkryťVypnúť reklamu

1. KOLO

Gabčíkovo – Beluša 0:0

Najväčšiu šancu prvého dejstva mal domáci Tóth, ktorého vychytal skvelý Ciesar. Gányovicsove zakončenie gól neprinieslo a Hrenák v náznaku šanci mieril nad. V 57.min Prágai v tutovke hlavičkou trestuhodne zlyhal. Na druhej strane mohol trestať Levai, ale Hipp držal čistý štít. Postavou zápasu Ciesar, ktorý domácich privádzal do zúfalstva. Bielik chybnú rozohrávku nepotrestal, Tóth, Gányovics, a ani Cingel v závere svoje šance nevyužili. Po poslednom hvizde zápasu si Gabčíkovo domácu stratu bodov ventilovalo na výkone rozhodcovskej trojice, čo po slovných a takmer aj fyzických útokoch bude mať zrejme dohru aj za zeleným stolom.

BELUŠA: Ciesar – Janček, P. Gažo (77. Čačko), Cisár, Novisedlák, Gašpar, Levai (67. Mišák), Hrenák, Ďuriš (57. Meliš), Oravec (62. Bielik), P. Mišutka.

Prečítajte si tiež: V derby mali šance hostia, skórovali domáci Čítajte

5. KOLO

Led. Rovne - Kalná n/Hr. 1:1 (0:1)

Sklári vyšli súperovi v ústrety a iba dva dni pred výkopom sa dohodli na zmene domácej pôdy. V prvom polčase mali väčšie šance domáci, no gól dali v závere po dlhej nakopnutej lopte hostia. V druhom, polčase mali domáci výraznú prevahu, no nemali strelecké šťastie. Súper tiež hrozil, ale do vyloženej šance sa nedostal. Po kombinačnej akcii a Živčicovom centri vyrovnal v 68. min Detko. Ten istý hráč išiel v závere sám na brankára, no neuspel a Púčekovu gólovú strelu brankár zázračne vyrazil.

Góly: 68. Detko - 43. Lackó.

LED. ROVNE: Bačík – Kollár, Ďurovec, Chmelík, Pišta (63. Riečičiar), Detko, Lipták (68. Golej), Živčic, Púček, Poláček, Krištof.

Nové Mesto – Beluša 0:3 (0:1)

V 11. min. Beluša získala loptu na polovici ihriska a Ďuriša otvoril skóre - 0:1. Novomešťanom sa v zápase absolútne nedarilo a po prestávke inkasovali ďalšie góly. V 65. min brankár Vavrúš v rohu pokutového územia fauloval a M. Gorelka sa z bieleho bodu nemýlil. O štrnásť minút Vavrúš fauloval opäť a Gašpar z pokutového kopu stanovil skóre stretnutia na 0:3.

Góly: 11. Ďuriš, 65. M. Gorelka (11 m), 79. Gašpar (11 m).

N. MESTO: Vavrúš – Knižka, Bošanský (78. Fabuš), Kubrický, Jurica, Suchý, Holíček, Martinko (46. Nemček), Múdry (69. Hornáček), Kopin (74. Železník), Šupka.

BELUŠA: Ciesar – Janček, P. Gažo (80. Čačko), Cisár, Novisedlák, Ďuriš (90. Bielik), Gašpar, Levai (66. Oravec), Hrenák, P. Mišutka (90. Mišák), M. Gorelka (73. Meliš).

Šaľa – Púchov 2:0 (0:0)

Pecho po rohu prestrelil, strelu Púchovčana Kosorína Čellár vytlačil na roh. Tvrdá strela Mpofu z 20 m tesne minula šibenicu a na druhej strane v 37. min Pilný koncovku nezvládol. Tesne pred odchodom do kabín hlavičkoval tesne nad Mpofu. Po prestávke pohrozil J. Pilát a Lovsku vychytal brankár. V 61. min Meszlényi strelou pod brvno otvoril skóre a o päť minút Pecho volejom nedal Strelčíkovi šancu. V 68. min Mpofu obišiel aj brankára, ale na bránkovej čiare ratovala obrana.

Góly: 61. Meszlényi, 64. Pecho.

PÚCHOV: Strelčík - Riška, Ozimý (84. Hrančík), Kosorín, Pilát, Sibanda (68. Kvaššay), D. Pilný, Vanák (69. Kopiš), Michlík (88. Turza), Krčula, Brezničan.

Trnava B – Tr. Teplice 0:2 (0:1)

Trnavskí juniori si po prehre v Nitre chuť na trávniku v Červeníku nenapravili. Hoci v úvode na súpera vyleteli, nedokázali to využiť a postupne sa hra vyrovnala. Navyše tesne pred odchodom do šatne domáca obrana zaváhala a Božovič naklonil misky váh na stranu hostí. S Trnavčanmi gól do šatne viditeľne zamával, nevedeli sa v druhom polčase dostať do tempa a Božovič svojim druhým gólom spečatil výhru hostí.

Góly: 45. a 64. Božovič.

TR. TEPLICE: Hodál – Svatík, Beňo, Kostič (68. Radenovič), Vaculík, Petrovič (81. Paška), Stojkov (90. Vlado), Hrnko (89. Svorada), Šiko, Držík, Božovič (85. Ambrož).

V. Ludince - Pov. Bystrica 1:1 (0:0)

V 20. min domáci Ešek hlavičkoval do brvna. O desať minúť neskôr hostia pohrozili sériou rohových kopov a v 45. min Kosákov priamy kop s námahou vyrazil Bobotu odrazenú loptu od žrde. V 58. min. po hrubej chybe v rozohrávke sa hostia ujali vedenia gólom J. Valienta. Domáci získali prevahu a hostia si šance vytvárali len z rýchlych protiútokov. V 85. min po tlaku Kosák vyrovnal a záverečný tlak V. Ludiniec už zmenu nepriniesol.

Góly: 85. Kosák - 58. J. Valient

POV. BYSTRICA: Bobot - Borovička, Vala, Kršák, Petruš, Zavadzan, Čiernik, J. Valient (81. A. Gáborík), Marek Gajdošík (88. Gamboš), Popelka, Valašík (68. L. Slávik).

5. kolo:

Gabčíkovo – Galanta 4:1 (3:0), 10. Gányovics, 24. Prágai, 33. Zsigmond, 67. Tóth – 50. Kingsley,

ViOn B Vráble – Malženice 3:0 (1:0), 30. a 65. Miličević, 61. Zrubec,

N. Zámky - FC Nitra jun. odložené na 12. 9.

1. Beluša 5 3 2 0 12:1 11 (+5)

2. Galanta 5 3 1 1 10:6 10 (+1)

3. Gabčíkovo 5 3 1 1 9:6 10 (+1)

4. Led. Rovne 5 2 3 0 9:3 9 (0)

5. FC Nitra jun. 4 3 0 1 9:7 9 (+3)

6. Kalná5 2 2 1 6:4 8 (+5)

7. Šaľa 5 2 1 2 6:5 7 (-2)