Futbal 4. liga: Prečín sa favorita nezľakol

Komentáre zo 16. kola 4. futbalovej ligy

V Prečíne bol kvalitný futbal, padlo sedem gólov

Prievidza – Domaniža 1:1 (0:0)

V prvom polčase boli domáci trochu bojazliví. Po zmene strán sa však osmelili, mali hru pod kontrolou, no dopustili sa chyby a hostia otvorili skóre. Prievidžania sa však nevzdávali, po doplnení kádra mali viac z hry a Spevár zaslúžene vyrovnali na 1:1. Domáci sa pokúšali aj o výhru, ukázali, že sú lepším mužstvom ako na jeseň, no gól sa im už streliť nepodarilo. Hráči domácich sa zatiaľ spoznávajú, no ak sa zohrajú, záchrana by im nemala ujsť.

Góly: 78. Spevár - 71. D. Augustín.
PRIEVIDZA: Bolfík - Adamček, Spevár, Zimmer, Šifalovič, Gunda, Krčík, Krasko, Viktory (75. Lazár), Šlabjar (63. M. Filkorn), Jánošík.
DOMANIŽA: Zdurienčík - Michal Petrík, Braciník, Miroslav Kvaššay, Floriš, D. Augustín, Valjent (82. Haviar), Socha (71. T. Lednický), L. Čelko, K. Sádecký, M. Košút. VLADIMÍR HELBICH

Prečítajte si tiež: Zimu neprežilo niekoľko futbalových tímov Čítajte

Prečín – Častkovce 4:3 (2:2)

V úvodnom kole sa hral kvalitný zápas, o ktorý sa postarali obe mužstvá. Úvod vyšiel domácim, keď po narážačkách K. Masaryka a A. Valienta dal Hybben vedúci gól – 1:0. Ten istý hráč v 8. min postupoval sám na bránu, ale minul. Po priamom kope zahrali hostia v šestnástke rukou, ale hralo sa ďalej. Častkovce sa dostávali pred bránu iba sporadicky, ale v 21. min na prekvapenie dostali výhodu penalty, ktorú premenil Bakši – 1:1. K. Masaryk po narážačke s Hybbenom v 28. min znova dostal Prečín do vedenia 2:1, no hostia po kombinačnej akcii potrestali chybu obrany a Husár v 31. min vyrovnal na 2:2. Po prestávke domáci pokračovali v dobrom výkone. A. Valient po samostatnej akcii vymietol v 51. min šibenicu a o štyri minúty sa k odrazenej lopte dostal Hybben a prestrelil všetko – 4:2. Prečín vedenie udržiaval, ale v 90. min Mišák znížil na 4:3. Domáci si za bojovnosť výhre zaslúžili.

Góly: 4. a 55. Hybben, 28. K. Masaryk, 51. A. Valient – 21. Bakši (11 m), 31. Husár, 90. Mišák.

PREČÍN: Opat – Lutišan, Sádecký, Vrábel, Pauer, Herco (62. R. Sviečka), K. Masaryk, A. Valient, Marián Gajdošík (72. T. Orávik), Hybben (82. Bubník), P. Gajdošík.

ČASTKOVCE: Kukučka – Mizerák, Takáč, Onder, Kurín, Kvasnička, Husár (82. Mišák), Kováčik (59. Madro), Adamec (59. K. Bartoš), Bakši, Hrnko. (JM)

V úvodnom kole sa hral kvalitný zápas, o ktorý sa postarali obe mužstvá. Úvod vyšiel domácim, keď po narážačkách K. Masaryka a A. Valienta dal Hybben vedúci gól – 1:0. Ten istý hráč v 8. min postupoval sám na bránu, ale minul. Po priamom kope zahrali hostia v šestnástke rukou, ale hralo sa ďalej. Častkovce sa dostávali pred bránu iba sporadicky, ale v 21. min na prekvapenie dostali výhodu penalty, ktorú premenil Bakši – 1:1. ukázal n penatu – 1:1. K. Masaryk po narážačke s Hybbenom v 28. min znova dostal Prečín do vedenia 2:1, no hostia po kombinačnej akcii potrestali chybu obrany a Husár v 31. min vyrovnal na 2:2. Po prestávke domáci pokračovali v dobrom výkone. A. Valient po samostatnej akcii vymietol v 51. min šibenicu a o štyri minúty sa k odrazenej lopte dostal Hybben a prestrelil všetko – 4:2. Prečín vedenie udržiaval, ale v 90. min Mišák znížil na 4:3. Domáci si za bojovnosť výhre zaslúžili.

ČASTKOVCE: Kukučka – Mizerák, Takáč, Onder, Kurín, Kvasnička, Husár (82. Mišák), Kováčik (59. Madro), Adamec (59. K. Bartoš), Bakši, Hrnko.(JM)

Lehota p/Vt. - J. Bohunice 1:0 (1:0)

Domáci do 25. min ovládali hru, mali aj tri čisté šance, z ktorých jednu premenil Benčat. Potom mal príležitosť Kohút a nebezpečne pohrozil aj Krajčovič, no skóre sa nemenilo. V 26. min mohol na 2:0 upraviť Kamdem, no ani on neskóroval. V 38. min zázračne zasiahol domáci brankár. V druhom polčase mali hru v rukách hostia, no krásne zákroky predviedol domáci gólman Zhukuliak. Dve šance mala nakoniec aj Lehota, no Benčat a Kodaj sa nepresadili. Tri body tak získali domáci, i keď za priebeh by si aj hostia aspoň bod zaslúžili. Hviezdou zápasu bol domáci brankár Zhukuliak, ktorý predviedol niekoľko famóznych zákrokov.

Gól: 4. Benčat.
LEHOTA: Zhukuliak - Rybár, Oršula, Roháč, Belanec, Kodaj (87. Nascentes), Kohút, Xia, Kamdem, Benčat, Gális.
JAS. BOHUNICE: Matejkovič - Balun (68. Zolvík), Jakubička, Machovič, Juriš, Poláček, Demovič (87. Zita), Janso, Krajčovič, Hlavatovič (46. Kaniščák), Buchanec. VILIAM ŠKRÍBA

Myjava – Partizánske 4:0 (3:0)

O 11. min sa po prvý raz menilo skóre zápasu. Rapavý vysunul Copka, ktorý sa zoči-voči Gašparíkovi nemýlil - 1:0. V 18. min bol v pokutovom území nedovolene atakovaný strelec prvého gólu a nariadený pokutový kop premenil Rapavý – 2:0. Oku lahodiacu akciu predviedli Myjavčania v 30. min na pravej strane ihriska, Vlado prihral Vávrovi a ten zvýšil vedenie domáceho tímu už na 3:0. V 81. min smerovala dlhá prihrávka na Zelenaya, pričom brankár Gašparík vybehol za pokutové územie. Pri lopte bol skôr ale domáci striedajúci hráč a do prázdnej brány spečatil výhru Myjavčanov – 4:0. Tú ešte mohol prikrášliť Pecha, lopta z jeho kopačky skončila na brvne.

Góly: 11. Copko, 19. Rapavý (11 m), 30. Vávra, 81. Zelenay.
MYJAVA: Solnička - Flamik (57. P. Kubica), P. Sivák (85. Brezina), Vávra (66. Pecha), Copko (78. Zelenay), Vlado, Toman, Rapavý (66. Jorík), Lopušan, Horeš, Marček.
PARTIZÁNSKE: Gašparík - Zentko, Jambor, Křapka, Kučera, Obžera (67. Mano), Barta, Slivka (46. Januška), Obert (73. Petreje), Beňuška, Papranec (46. Blaho).

Boleráz - Bánovce 3:0 (3:0)
Hráčom Boleráza sa vydaril vstup do jarnej časti. Proti poslednému celku tabuľky počas celého zápasu jasne dominovali a o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, kedy skóre zápasu najskôr otvoril Kollár, aby si v 35. minúte dal repete. Definitívu zápasu a aj pokoj na domáce kopačky dal pred odchodom do šatní po prihrávke Khrulenko, ktorý prišiel do Boleráza cez zimu. V druhom polčase mali domáci aj ďalšie šance na zveľadenie výsledku, no už ich nevyužili, a tak sa tešili z víťazstva 3:0.

Góly: 23. a 35. Kollár, 45. Chrulenko.

FK: Korček - Sipos, Kochan (76. Žatko), Halás, Tabak, Vida, Rusinko, Zajac, Kyselica, Rusnák (46. Morávek), Kráľ (66. Láska)

Hlohovec – Trebatice 3:3 (3:1)

Po zimnej prestávke zraneniami zdecimovaný Hlohovec, privítal Trebatice. Hostia išli do vedenia po strele zimnej posily z Moravian Mikloviča, ale domácim sa ešte v prvom polčase podaril dokonalý obrat. Najskôr po prihrávke vyrovnal Janík, o tri minúty neskôr premenil penaltu Domasta – 2:1 a pred odchodom do šatní prekonal hosťujúceho gólmana aj Krajinčák – 3:1. Lenže Trebatice sa cez zimu posilnili a v druhom polčase to bolo cítiť. Miklovič si ako zimná posila pripísal aj druhý gól a bolo 3:2. O tri minúty neskôr sa pískala penalta aj na opačnej strane, ani Chebeň sa nepomýlil a začínalo sa v 61. minúte odznova – 3:3. Výborný zápas mohli oba tímy rozhodnúť vo svoj prospech, no nakoniec sa zrodila remíza.

Góly: 34. Janík, 37. Domasta (11m), 43. Krajinčák - 26. a 58. Miklovič, 61. Chebeň (11m), Vrbové malo voľno.

1. Myjava 14 9 2 3 35:11 29

2. Hlohovec 14 9 2 3 26:19 29

3. J. Bohunice 14 8 3 3 24:14 27

4. Častkovce 14 8 2 4 28:13 26

5. Domaniža 14 7 4 3 24:16 25

6. Boleráz 14 6 4 4 23:16 22

7. Partizánske 14 6 3 5 26:19 21

1. Lehota p/Vt. 14 6 3 5 21:15 21