Futbal 5. liga: Podmanín a Plevník doma doplatili na chyby

Komentáre 5. kola 5. futbalovej ligy.

Horná Poruba (v zelenom) hrala s Ladcami.Horná Poruba (v zelenom) hrala s Ladcami. (Zdroj: ONDREJ MIŠECH)

Oblastné derby v Hornej Porube a v Košeci priniesli rozhodnutie až v závere zápasu.

Kanianka – Brvnište 0:0

Domáci začali aktívne, avšak prvú veľkú šancu mal hosťujúci K. Hároník. Netrafil však loptu ideálne. V prvom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami a domáci mali svoju najväčšiu príležitosť v 32. min, keď sa A. Hvolka ocitol sám pred brankárom, ale v poslednej chvíli stihol hráč hostí loptu zblokovať. V 38. min vystrelil prudko, ale nad bránu Strečanský. Do konca prvého polčasu sa už nič vážnejšie nestalo. V druhom polčase do 60. min to bol medzišestnástkový futbal. Od tejto chvíle hostia pridali, boli futbalovejší, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali. Domáci súperovu bránu v druhom polčase neohrozili, ale za to výborne bránili. V 85. min vystrašil domácich divákov hosťujúci hráč, ktorý nenápadnou strelou opečiatkoval žrď. Hostia boli futbalovejší, ale domáci za pozorné bránenie si bod zaslúžili. Remíza je spravodlivá.

KANIANKA: Pipíška – M. Hvolka (17. Vážan), Kôstka, Pekár, Mokrý, Strečanský, A. Hvolka, Šnirc, Šagát (87. Ľ. Baláž), Marko (46. Hianik), Svitek.
BRVNIŠTE: Šustek - Mário Zelenák, Klabník, Kolembus, Decký (46. A. Slámka), Jamečný, Mário Háronik, Lončík, K. Hároník (46. Hrbek), E. Slámka (61. P. Chovančík), Ľ. Hároník (70. M. Chovančík). Martin Pipíška

Podmanín - Chocholná-Velčice 1:4 (1:2)

4. min po faule na P. Gardiana premenil M. Hrnčík jedenástku – 1:0. Brlej v 15. min tesne minul a o minútu P. Gardian trafil gólmana. J. Soík v 18. min trestuhodne prestrelil a Köszeghy vyrazil strely Blažeka a Žilinského v 23. a 25. min. Martin Gardian po sóle v 30. min trafil obrancu a o minútu bombu R. Sovíka vyrazil brankár. Brlej zblízka v 32. min vyrovnal a v 37. min nevyužili šance J. Sovík a R. Sovík. Lobík dobehol v 38. min dlhý center a dal vedúci gól hostí – 1:2. T. Kostelanský v 42. min zmaril šancu Tulpíka, rovnako ako Köszeghy v 45. min strelu J. Sovíka. V 53. min Kováčik mieril tesne vedľa, P. Gardian v 56. min nevyrovnal. V 59. min Brlej po dlhej prihrávke zvýšil na 1:3, a ten istý hráč v 76. min z jedenástky za faul zvýšil na 1:4. V 78. min R. Sovík v dobrej šanci prestrelil a v 90. min T. Kostelanský s námahou vyrazil hlavičku spoluhráča Michala Gardiana.

Góly: 4. M. Hrnčík (11 m) – 32. , 59. a 76. Brlej (tretí z 11 m), 38. Lobík,

PODMANÍN: T. Kostelanský – Martin Gardian, Blažek, J. Škultéty, F. Otradovec, R. Sovík, Žilinský (46. Michal Gardian), M. Hrnčík, Král (83. T. Pilár), J. Sovík, P. Gardian (84. A. Kostelanský).

CHOCHOLNÁ-VELČICE: Köszeghy – Suchánek, Cingel, Adamčí (83. Líška), Tuharský (73. Lukša), Tulpík (84. Gavenda), Brlej (81. Ozimý), Sabadka, Kováčik, Lobík, Michalec (90. Masaryk). Adrián Demáček

Horná Poruba – Ladce 2:1 (1:0)

prvej šance sa dostal v 8. min Kováčik, ale Smolka jeho úmysel vystihol. V 14. min strela A. Staňa skončila nad a v 20. min Papp s prehľadom premenil prihrávku A. Staňa – 1:0. vyrovnať mohli hostia v 26. min, no osamotený Paulec hlavičkoval z desiatich metrov nad. Po prestávke v 47. min vyrovnal z päťky L. Rosina, ktorý dorazil loptu do siete.

Súvisiaci článok Futbal 5. liga: Gólová prestrelka v derby Čítajte

Ranušovu strelu v 53. min bravúrne vyrazil Machala pred A. Staňao, no jeho pokus obrana zblokovala. Machala v 58. min vyrazil nohou Ranušovu strelu, rovnako ako v 68. min. Predtým v 63. min bol po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci J. Haluska. E. Mrážik v 76. min z dvadsiatich metrov trafil žrď. O dve minútu Majeríkova strela skončila rohom. V 80. min unikol Mynář a prudkou krížnou strelou dal víťazný gól H. Poruby. V závere dve nebezpečné strely E. Mrážika tesne minuli Smolkovu bránu.

Góly: 20. Papp, 80. Mynář – 47. L. Rosina.

H. PORUBA: Smolka – Papp, Juríček, Michal Galko, Majerík, A. Staňo (90. Pučkovica), Ranuša, Hetflajš (90. Prekop), Kojtal, Mynář (86. Matúš Staňo), T. Dražkovec (90. Martin Staňo).

LADCE: Machala – Mutala (85. J. Váň), J. Haluska, Kučerka (36. Kvasnica), L. Rosina, Michal Majtán (85. Baláž), Paulec (52. Brezina), M. Štrbák, Bokor, M. Mojto, Kováčik (E. Mrážik). Ondrej Mišech

V. Uherce - Dežerice 2:1 (1:0)

Domáci sa ujali vedenia v 33. minúte, keď Beliansky vysunul Cígera, ktorý povedľa brankára k ľavej tyči otvoril skóre – 1:0. Hostia mohli Mrocekom vyrovnať, výborný zákrok ale predviedol domáci brankár. Domáci v závere polčasu mohli náskok zvýšiť, keď Kundalov center do šestnástky posielal Kováč hlavou do siete, ale obranca hostí vykopol loptu na bránkovej čiare. V druhom polčase sa hosťom podarilo vyrovnať po rohovom kope, presadil sa Mášik. O víťazstvo domácich rozhodol krásnou technickou strelou z dobrých pätnástich metrov R. Kováč. Domáci si pred peknou diváckou kulisou o ten jeden gól zaslúžili vyhrať.