I. trieda dohrávka 14. kola - „Napíšte si 3:0,“ predvídal vývoj zápasu S. Lališ

Papradno – B&B Sverepec 3:0 (1:0)

Papradno – B&B Sverepec

3:0 (1:0)

Šláger kola dokázal priviesť na tribúny iba dvesto divákov. Tí boli svedkom prvej prehry lídra na jar. „Napíšte si 3:0,“ predvídal vývoj zápasu S. Lališ ešte ráno. Veru sa nemýlil. Zápas bol síce vyrovnaný, ale gólových šancí bolo málo. V 6. min otvoril skóre hlavou Peter Babiar. „Mali sme dve šance, ale „nezapršalo,“ skonštatoval tréner Sverepca P. Zvak. Na druhý gól si museli diváci i hráči počkať do 60. min, kedy Počiatek zmenil hlavou smer lopty – 2:0. Krutú prehru Sverepca zavŕšil o osemnásť minút skvele hrajúci Klabník. Papradno: Krištof – P. Balušík, Zboran, J. Balušík, L. Balušík, Počiatek, Klabník, Černošík, Váchalík (Hladký), Peter Babiar (Hrebík), Nemčík (Patrik Babiar). Sverepec: Pružinský – Klužák (Minarech), Štedrák, Richtárik, Valášek, Pavlík, Hôrkový (Letko), Folučka, Žilinčík, Biel, Križan. ŽK: P. Balušík, J. Balušík, Patrik Babiar – Klužák. Pred 200 divákmi rozhodovali Kameník, R. Kvaššay, Andová. (lal)

Horovce – Ilava

2:0 (2:0)

Hráči ponúkli pekný futbal. Domáci zatlačili súpera a vytvorili si aj šance, ktoré však zahadzovali. O výsledku sa rozhodlo za dve minúty. V 24. min otvoril skóre Siekel, aby o minútu premenil Prekop nariadený pokutový kop. V druhom polčase pridala na dôraze aj Ilava, ale chýbal jej gól, ktorým by sa priblížila na dostrel. Horovčania predčili súpera v bojovnosti a aj preto si víťazstvo zaslúžili. Horovce: Lukáč – Kučo, Kováč, Štefanec, Svorada, Mišún (Cíbik), J. Dubový, Siekel, Prekop, Gatial, M. Dubový. Ilava: Porubčan – Pilát (Tramita), Mojto (M. Barkáč), G. Cabaj, Balon, Šedo, Kňažek, Marienka, J. Gajdoš (Jakúbek), J. Barkáč, Staňo. ŽK: Kováč – Porubčan, Kňažek, J. Barkáč. ČK: Kováč. Pred 150 divákmi rozuhodovali Vyhlídal, Bednár, Pavlačka. (vyh)

Borčice – Beluša

3:3 (1:2)

Na perfektne pripravenom teréne sa hral technický futbal. V 5. min sa zle zorientoval v päťke Vojtek a o dve minúty prišlo varovanie Petríček, ktorý prehodil gólmana i bránu. Domáci to nebrali vážne a v11. min potrestal chybu Bobota Ďurica. O tri minúty dal na 0:2 po samostatnom úniku Petríčka. Borčice pritlačili a v 28. min po zahraní hostí rukou v šestnástke premenil Kopačka jedenástku. Tlak pokračoval a štyri minúty po zmene vyrovnal dôrazný Sabo na 2:2. V 55. min však prišla kontra Topolana a na koni bola opäť Beluša. O osem minút rozhodol o deľbe bodov Nomilner, keď po akcii Kasenčáka poslal loptu do prázdnej brány. Domáci chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Belušania si dali v záverečných minútach pozor. Borčice: Janíček – Holomáň, Suchý, Nomilner, Bobot, Rác, Kasenčák, Paška, Kopačka, Vojtek (Sabo, Veselý), Filo. Beluša: Gombár – Hrčka (Kralovič), Vričan, Slávik, Drošťák, Topolan, Kubena, Ciesar, Petríček, Ďurica, Boháčik (Kušík). ŽK: Suchý – Gombár, Ďurica. Pred 100 divákmi rozhodovali Oselský, Zigo, Kollár. (kos)

Udiča – Plevník

3:0 (2:0)

Aj keď boli hostia v úvode aktívnejší, skórovali domáci. V priebehu troch minút dali dva góly, čo s Plevníčanmi neotriaslo. V 8. min Oravec po skrumáži a o chvíľu Vala hlavou po rohu. Zjavná aktivita súpera končila na vápne a aj keď ten vyskúšal gólmana Baša viackrát, neskóroval. V 22. min Adamcovu strelu vytlačil na roh. Tie kopali hostia tri po sebe, ale nič z nich nevyťažili. V 36. min sa priklonila k Udiči aj šťastena, keď Gaňova tečovaná strela šla tesne vedľa, podobne ako o chvíľu Jakubcova. V 48. min mieril Butko vedľa a center Oravca zostal bez povšimnutia. V 61. min dala Udiča gól, no pre ofsajd neplatil. Potom Kremeň vysoko prestrelil a v 72. min prišla Oravcova sprcha – 3:0. O chvíľu nepochodil osamotený Chochel a Dodek nenašiel správny smer. Nesúrodý tlak hostí trval až do konca stretnutia, ale cez obranný val domácich a hlavne vynikajúceho Baša sa nedostali. Udiča: Bašo – Ragula, Gašpárek, Mikula, Harvánek, Oravec, Krátky, Mikušík, Chochel (Bardík), I. Doblej, Vala. Plevník: Smataník – Tomaník, Dodek, Butko, Čižmárik, Kucharík, Jakubec, Adamec, Kremeň, Gaňa, Kocúr. Pred 100 divákmi rozhodovali Turčan, Marušinec, Bezdeda. (ošte)

Prejta – Pov. Bystrica

0:0

Prvých pätnásť minút mali prevahu hostia, no potom akoby uťalo. Hra sa postupne vyrovnala a až do záveru stretnutia to bolo kto z koho. Viac príležitostí na skórovanie mala Prejta, hoci tutovky mal aj Raven. V dramatickom závere gól nepadol, a tak si diváci ani nezakričali. Najlepšími mužmi duelu boli J. Jánošík a Ištok v drese Pov. Bystrice a domáci Puček. Prejta: Vrábel – Duras, Novosad, Palček, Turza, Kubiš, Králik, Trnka, Uhlík, Puček, Bušík. Pov. Bystrica: J. Jánošík – Gardian, Martinka, Ištok, Kukučka, Masaryk, L. Pavlík, Kremen (Mikušík), Hudek, Barbosa (S. Trúchlik), Pradeniak (P. Jánošík). Pred 63 divákmi rozhodovali Kováčik, Mičuda, Pagáč.

Ján Borčányi

Brvnište – Ladce

2:1 (1:0)

V priemernom zápase nasadili hráči sviatočné tempo. V 16. min mieril Miniarik z priameho kopu presne a prekonal Faturíka. Na ďalší gól si museli diváci počkať až do 65. min, kedy vyrovnal Šedík. Stav 1:1 nevydržal dlho. O šesť minút dal druhý gól domácich striedajúci Čvirik. Po góle prišli cementári o bod i o vylúčeného Faturíka. Brvnište: Bratina – Priesečan, M. Čapliar, B. Čapliar, Koreník, Ecker (Šamaj), Miniarik, Šištík, Barbosa (Fusko), Šlesár, J. Hároník (Čvirik). Ladce: Faturík (Janke) – Koyš, Šedík, Vyhnička, Patka, Koštialik, Jamrich, F. Váň, Mrážik, Janáček, Galko (Hudec). ŽK: Miniaruik – F. Váň, Vyhnička. ČK: Faturík. Pred 100 divákmi rozhodovali Pecuš, Cíbik. (mar)

Podmanín – PružinA

1:1 (0:0)

V súboji o šesť bodov sa hral slabý futbal. Bojovnejší domáci držali technickejších hostí na dostrel a súperi si mnoho šancí nepripravili. Na prvý gól sa čakalo až do 76. min, kedy skóroval I. Sovík. Z víťazstva sa tešili domáci iba deväť minút. Konečnú podobu výsledku dal Pavol Haviar. Podmanín: Mičúch – Lovíšek, P. Kostelanský st., Gardian, Hôrecký, Jozef Kostelanský, P. Kostelanský ml., Guniš, Mišutka, I. Sovík, Ján Kostelanský. Pružina: Valášek – Zaťko, Suchár, Peter Haviar, I. Kardoš, Priedhorský, J. Fabuš, V. Haviar, A. Fabuš, Mikušík, Pavol Haviar. ŽK: I. Sovík – Zať­ko. Pred 60 divákmi rozhodovali Dobrodenka, Švec, Klabník. (kl)

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!

Pondelok je zatiaľ najchladnejším dňom tejto zimy

V regióne sme v skorých ranných hodinách na svojich teplomeroch na niektorých miestach zaznamenali teplotu mínus 19 stupňov celzia.

AKTUÁLNE: V Považskej Bystrici rokuje krízový štáb

Nové nariadenia vlády, ktoré vydali len v nedeľu večer, musí teraz okres urýchlene zapracovať. Kľúčové budú odberné miesta na antigénové testovanie.

PCR testy odhalili minulý týždeň v TSK 1574 osôb infikovaných koronavírusom

Na Slovensku malo v minulom týždni pozitívny PCR test 15 316 osôb. Najviac pozitívne testovaných (2888) bolo v Nitrianskom, najmenej (1057) v Banskobystrickom samosprávnom kraji.

Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že požiarom je zasiahnutá časť druhého podlažia a strecha dvojpodlažného rodinného domu. Majiteľ sa bez zranení nachádzal mimo postihnutého objektu.