Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Hádzaná muži HIL finále play off - Brankár Drápal a spol. zauzlili finálovú drámu

MŠK Pov. Bystrica - Tatran Prešov 21:20 (12:8)

MŠK Pov. Bystrica - Tatran Prešov

21:20 (12:8)

Oslabení Bystričania začali v bráne s Drápalom a zostra. Lavička žila so spoluhráčmi, ktorí bojovali ako o život. Prešovčania nevedeli nájsť recept na domáceho gólmana a v 7. min prehrávali 2:0. Po výmene gólov za stavu 4:2 ostal faul na P. Zaťka nepotrestaný a súper znížil v 11. min na 4:3. Nasledovali nervózne okamihy, kedy ani jeden zo súperov nevedel streliť gól. S. Mažárovi chytil Olejár v 14. min sedmičku a o štyri minúty hostia dokonca viedli 4:5. Spuchlák v oslabení vyrovnal, a keď si neudržal nervy Pekár, pri dvojnásobnej presilovke zvýšili v 23. min MŠK na 7:5, a to ešte P. Zaťkovi chytil Olejár ďalšiu sedmičku. Prešov po oddychovom čase ožil, no na domácej strane vychytil deň Spuchlák, ktorý dvoma dôležitými gólmi zaistil vedenie 9:7. Vzápätí Opoldík zvýšil na 10:7, čo neuniesol Tumidalský a po červenej karte musel do spŕch. V presilovke T. Stráňovský konečne premenil domácu sedmičku a v 28. min P. Zaťko po chybe obrany zvýšil na 12:7, čo bol 1000. gól MŠK v sezóne. Aj druhý polčas začali domáci lepšie. Drápal pokračoval v skvelom výkone a v 34. min Vicena zvýšil už na nádejných 14:9. O chvíľu Čorej trafil brvno a T. Stráňovský upravil na 15:10. Bystričanov akoby na chvíľu vedenie upokojilo, urobili niekoľko chýb, čo východniari okamžite využili. V rozpätí troch minút dali tri góly a v 43. min bolo už iba 15:13. Po góle Kukučku na 16:14 dali dôležité góly MŠK Korňan a Trabelssie a v 45. min bolo opäť veselo – 18:14. Jedenásť minút pred koncom viedli domáci 19:15, no potom sa ich stroj „zadrel“. V drese hostí začal úradovať Tabačko s F. Zať­kom, ktorí v 58. min stiahli na 20:18. Ešteže Trabelssie prepasíroval loptu za Olejárov chrbát, pretože v 59. min Tabačko a Marušák znížili na 21:20. V hektickej poslednej minúte mali šance obaja, no keďže gól nepadol, obrovská radosť vypukla na domácej lavičke. Pov. Bystrica: Drápal, Kovačin, Trabelssie 2, Opoldík 3, Cifra, Markovič, Vicena 1, P. Zaťko 2, Korňan 2, Spuchlák 4, S. Mažár 3, Ďuriš, Brezina, T. Stráňovský 4/2. Tréner J. Hanták. Prešov: Olejár, Bražnik, Marušák 2, Pavol Jano 1, Urban, Pekár 1, F. Zaťko 2, Čorej 2, Fuňak 1, Kravčák, Tumidalský 1, Antl 4/2, Kukučka 2, Tabačko 4. Tréner P. Hatalčík. Vylúčení: 5:11 na 2 minúty, Tumidalský ČK. Sedmičky: 4/2 – 2/2. Rozhodovali Novák a Skružný. Stav na zápasy: 1:1. (jš)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Päť chýb pri zateplení strechy
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Hlavný sponzor FK Beluša sa smial na komentároch fanúšikov Slovana

Hlavný sponzor FK Beluša Rastislav Pagáč.
Ali Lembakoali o Púchove, rasizme na trávnikoch či živote v Afrike.

Nadávali mu do opice, hádzali po ňom banány. Lembakoali: Pár miestam som sa vyhýbal

Čierna perla futbalového Púchova ALIAS LEMBAKOALI (49), ktorému nikto nepovie inak ako Ali, nedá na mesto pod Lachovcom dopustiť.

Ali Lembakoali obliekal púchovský dres štyri roky.

Považskobystrická nemocnica zápasí s nedostatkom krvi

Hematologicko-transfúzne oddelenie Nemocnice s poliklinikou v Považskej Bystrici zápasí s nedostatkom zásob krvi. Na jej darovanie vyzýva darcov na sociálnej sieti.

Tradičné motorkárske darovanie krvi v Sečovciach. Tradícia ostala neporušená.