I. trieda muži 21. kolo - Vedúce mužstvá tromfli strelecky hokejistov

Udiča – Papradno 2:0 (1:0)

Udiča – Papradno

2:0 (1:0)

Prvá polhodinka sa hrala medzi šestnástkami, no o päť minút zobudil všetkých Vala krížnou strelou z dvadsiatich piatich metrov. Najviac zaskočil asi Krištofa, pretože lopta skončila v sieti. Do polčasu mohlo byť skóre výraznejšie, ale osamotený Chochel dvakrát nepochodil. Papradno začalo druhý polčas ako vymenené. V 47. min si zbehol za obranu kanonier Nemčík, obišiel brankára, ale z uhla do prázdnej brány nezakončil. Reparát mohol zložiť v 70. min, ale okrem udičského blata sa mu na kopačky nalepila asi aj smola. Pokutový kop mu totiž Bašo zneškodnil. Udiča stavila pri tlaku súpera na brejky a o tri minúty jej tento ťah vyšiel. Oravec obišiel všetko a do prázdnej brány dal druhý gól domácich. V závere sa dohrávalo v kľude, iba Bašo vytlačil Počiatkovu hlavičku. Udiča: Bašo – R. Doblej, Gašpárek, Mikula, Harvánek, Oravec (Frolo), Cigánik, Matušík, Chochel (Drblík), I. Doblej, Vala. Papradno: Krištof – Váchalík, Zboran, Kolkus, P. Balušík, Počiatek, Klabník, Briestenský, Černošík, Babiar (L. Balušík), Nemčík. ŽK: I. Doblej, Frolo – Počiatek, Babiar. Pred 100 divákmi rozhodovali Brundza, Kollár, Oselský. (kos)

Prejta – Borčice

2:2 (1:0)

Futbalovú prevahu domácich zneškodňoval dlho gólman Hudcovský a nepresná muška strelcov. Smolu pretrhli Prejťania gólom Králika z pokutového kopu. Keď dal po zmene strán Trnka na 2:0, zdalo sa byť rozhodnuté. Vojtek znížil na 2:1 a domáci znervózneli. O deľbe bodov rozhodol v závere Kasenčák. Prejta: Vrábel – Duras, Uhlík, Novosad, Bušík (Poruban), Palček, Kubiš, Turza, Králik, M. Puček, Trnka. Borčice: Hudcovský – Solin, Suchý, Nomilner, Bobot, Rác, Kasenčák, Burdej (Sabo), Kopačka, Vojtek, Filo. ŽK: Kubiš, Palček, Duras – Hudcovský, Kasenčák, Suchý. Pred 50 divákmi rozhodovali M. Mazán, Bednár, Švec. (jan)

Brvnište – Horovce

2:1 (0:0)

Počas veľmi chudobnej polhodiny neukázali hráči takmer nič futbalové. V 34. min mieril M. Dubový po rohu vysoko nad a o tri minútu neprekonal Šlesár hlavou Lukáča. V 42. min Sieklik prestrelil a Gatial mieril v dobrej príležitosti vedľa. Do vedenia mohli ísť aj domáci, ale po Minárikovej strele Ecker prestrelil. V 50. min otvoril skóre z jedenástky Miniarik a hostia ožili, lenže zo šancí nič nevyťažili. V 75. min pridal Šlesár hlavou poistku a Brvnište sa po góle stiahlo. V 85. min znížil Gatial po chybe Eckera na 2:1, ale šťastnejší domáci už víťazstvo udržali. Brvnište: Čapliar – Priesečan, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Ecker, Miniarik, Šištík, Barbosa, Šlesár, J. Hároník (Holiš). Horovce: Lukáč – Kučo, Kováč, Mišún, Štefanec, Svorada, J. Dubový, M. Siekel, Gatial, V. Siekel (Mišík), M. Dubový. ŽK: Priesečan – Gatial, Štefanec, V. Siekel, Kučo. Pred 150 divákmi rozhodovali Kameník, Petrušek, Kapila. (ošte)

Podmanín – BaB Sverepec

1:5 (0:3)

Prevaha lídra priniesla šance a gólostroj začal Sverepec už v 10. min, keď sa prezentoval po chybe Mičúcha Štedrák. V 27. min bolo už zásluhou Hôrkového 0:2 a o osem minút pridal tretí gól Stacha. Po zmene strán sa vyznamenal Mičúch pri strelách Folučku a Križana, ale góly dávali aj tak hostia. V 71. min Hôrkový a v 88. min Biel. Podmanín pohrdol jedenástkou, keď za stavu 0:4 P. Kostelanského st. vychytal Pružinský. Napokon sa predsa len domáci dočkali. V 89. min napravil kiks s jedenástkou P. Kostelanský st. Podmanín: Mičúch – P. Sovík, P. Kostelanský st., Lokšík, Kolek (R. Kostelanský), Joz. Kostelanský, P. Kostelanský st., Hôrecký, Mišutka, I. Sovík (Majtán), Gardian. Sverepec: Pružinský – Ondráš (Biel), Štedrák, Richtárik, Valášek (Letko), Pavlík, Hôrkový, Folučka, Žilinčík (Klužák), Stacha, Križan. Pred 100 divákmi rozhodovali Zvak, Andová, Krčmárik. (lej)

Pružina – Ilava

2:1 (0:0)

Hostia prišli iba s jedenástimi hráčmi a celý polčas pôsobili odovzdaným dojmom. Pružinčania opäť potvrdili, že dať gól je pre nich veľkým umením. Postupne zahadzovali šance, najmä Mikušík a Suchár, a vôbec by nebolo prekvapením, keby skončil polčas 4:0, pretože súper ich bránu neohrozil. Ilavčania ožili po zmene strán a boli rovnocenným súperom. Získali sériu rohových kopov, lenže bez šance. V 65. min po trestnom kope Zať­ka spoza polovice dohlavičkoval loptu s pomocou obrany do siete Pavol Haviar. Domáci potom nepochopiteľne poľavili. Ilava šancu využila, a aj keď Valášek jej prvú tutovku zneškodnil, v 75. min dovolila obrana Šeďovi vyrovnať strelou do “vinkla“. O štyri minúty zahrali hostia v šestnástke rukou a I. Kardoš dal na 2:1. Pružina: Valášek – Ondreička, J. Fabuš, Suchár, I. Kardoš, Priedhorský (Kvaššay), Zaťko, V. Haviar, A. Fabuš, Mikušík, Pavol Haviar. Ilava: Porubčan – J. Barkáč, Šeďo, Domáň, Ilončiak, M. Barkáč, Staňo, Cabaj, Kňažek, Tramita, F. Pagáč. ŽK: Cabaj. Pred 150 divákmi rozhodovali Strýček, Weissabel, Pivková. (jan)

Ladce – Beluša

0:3 (0:1)

Hralo sa takmer pred prázdnym hladiskom a prvú šancu mal v 9. min Mražík. Potom Kvasnica vyskúšal Porubčana a F. Váň na druhej strane dvakrát Gombára. V 43. min udrelo z kopačky Boháčika – 0:1. Hoci začali druhý polčas cementári tlakom, v 67. min zvýšil Ciesar na 0:2. Deväť minút pred koncom hlavičkoval Vyhnička tesne vedľa a konečnú podobu dal výsledku o pár minút najlepší hráč na ihrisku – Kvasnica. Ladce: Porubčan – Šedík, Patka, Milan Vyhnička, F. Váň, Hudec, Jamrich, Koštialik (Koyš), Mražík, Hromka (Prekop), Habánek. Beluša: Gombár – Hrčka, Baranec, Marian Vyhnička, Drošťák, Kvasnica, Kubena (Ďurica), Ciesar, Petríček (Kralovič), Topolan, Boháčik (Kušík). ŽK: Hromka – Boháčik. Rozhodovali Dobrodenka, J. Mazán. (ga)

Pov. Bystrica – Plevník

4:3 (2:0)

Ako prví pohrozili domáci, keď v 17. min opečiatkoval Barbosa žrď Smataníkovej brány. O ďalšie dve minúty viedol Raven zásluhou Masaryka 1:0, keď premenil penaltu. V 24. min zvýšil na 2:0 Miroslav Kremen a gólová prestrelka sa na čas ukľudnila. Pokračovala v 46. min, kedy znížil Dodek na rozdiel gólu, lenže potom uzemnil hostí tretím gólom Jánošík. V 69. min nastrelil Miroslav Kremen brvno a o minútu na to znížil Tamaši na 3:2. Keď v 75. min vyrovnal Ďurkech, zdalo sa, že body sa budú deliť. Desať minút pred koncom však uzavrel skóre hokejového výsledku Martinka. Pov. Bystrica: J. Jánošík – Gardian, Ištok, L. Pavlík (M. Trúchlik), Martinka, Masaryk (S. Trúchlik), Mir. Kremen, Hudek, Kukučka, Barbosa, Pradeniak (P. Jánošík). Plevník: Smataník – Turčáni (Ďurkech), Čižmárik, Butko, Adamec, Mar. Kremeň, Dodek, Gaňo, Kocúr, Tamáši, Bajza. ŽK: Gaňo, Adamec, Kocúr. Pred 73 divákmi rozhodovali Pavlačka, Vyhlídal, Kováčik. Ján Borčányi

1. B&B Sverepec 20 14 5 1 34:15 47

2. Raven 20 13 5 2 52:21 44

3. Papradno 20 11 2 7 42:31 35

4. Ladce 20 8 5 7 30:24 29

5. Horovce 20 8 3 9 31:29 27

6. Ilava 20 7 5 8 31:29 26

7. Borčice 20 7 5 8 30:38 26

8. Plevník 20 7 3 10 34:32 24