V. liga muži 24. kolo

Tr. Jastrabie – M. Lednice 1:1 (0:1)

Tr. Jastrabie – M. Lednice

1:1 (0:1)

V zápase sa zrodila spravodlivá deľba bodov, hostia sa zamerali na zabezpečenú obranu a rýchle protiútoky. Už v prvom polčase po strelení gólu T. Čelkom, sa stiahli a vyčkávali na chyby svojho súpera. Domáci sa až v druhom polčase dokázali strelecky presadiť Kyselicom. M. Lednice: Jasenovský – P. Lednický, Ľ. Vančo, J. Vančo, P. Vančo, Hudek, Bielik, J. Čelko, M Lednický, T. Čelko, J. Lednický.

(dk)

Pov. Teplá – H. Poruba

2:1 (2:0)

Domáci mali počas celého stretnutia drvivú prevahu a hostia môžu ďakovať svojmu brankárovi, že neodišli z Pov. Teplej z oveľa vyššou prehrou, čo majú čiastočne na svedomí aj nedôrazní zakončovatelia v drese domácich. Mucha, Popelka, Lašček vyšli viackrát naprázdno, na druhej strane nastrelili hostia brvno. V 35. min otvoril skóre Hybben, päť minút po zmene strán dal na 2:0 po rohu M. Zlatoš. Ďalšie šance domáci zahodili a v nadstavenom čase R. Puček znížil. Pov. Teplá: Zábojník – Galbavý (P. Vojtek), Almassy, Hlušek, Meško, Jankejech, Mucha, Hybben, Popelka (Lašček), Repáč, M. Zlatoš (L. Vojtek). H. Poruba: P. Puček – Hofierka, J. Živčic, Suchomel, Krajčí (R. Puček), M. Živčic, Kozík, T. Staňo, Prostiňák, M. Staňo ml., Solík (M. Meliš). (zla)

Krásno – Prečín

3:1 (2:0)

Domáci už v 4. min otvorili skóre, keď po strele L. Domčeka sa hostia už len pozerali ako lopta smeruje do brány. V prvom polčase si domáci hráči vypracovali niekoľko šancí, no dočkali sa až v závere, keď na 2:0 zvyšoval hlavou Kopčo. Hostia útočili zo zabezpečenej obrany, no ich šance sa končili na dobre chytajúcom domácom gólmanovi Bohunskom. Hostia udreli v 70. minúte, keď po centri znížil Budaj hlavou na 2:1. V samom závere zabojovali domáci, keď po osi P. Záhradný – Dragula – L. Domček sa lopta dostala k Jozefovi Žiakovi a ten nekompromisne zavesil na konečných 3:1. Prečín: Turčáni – Mojžišík (Raček), Dujka, Hrnčiarik, Faciník, Ligas, Birošík, Orávik, Blaško, Michel, Budaj.

(jg)

Košeca – Z. Kostoľany

6:0 (4:0)

Domáci sa ujali vedenia už v 11. minúte, presadil sa Bellák. Od 41. do 45. min strelili domáci svojmu súperovi tri góly, keď sa postupne do listiny strelcov zapísali Červenec, Bellák a opäť Červenec. Hneď po obrátke zvyšoval už na 5:0 z priameho kopu Decký. Hostia si počas celého stretnutia vypracovali jedinú streleckú príležitosť, tú však domáci brankár kryl. V zvyšnom priebehu stretnutia pridal gól striedajúci Závodný a rezerva Dubnice s prehľadom zvíťazila. Košeca: Kopčan – Orságh (Závodný), Mráz, Špendla, Decký, Bellák, Gábor (Fulec), Jakuš, Kiačik, Červenec, Doktor. (jš)

Ostatné výsledky: V. Uherce - Dežerice 3:2, Lehota - Kanianka 1:3, Brezová - Rybany 2:0, Podolie - Častkovce 1:2. Spracoval mk

5. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  6. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
  1. Podcast: Jeden lístok, veľa tratí
  3. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  4. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
  7. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  8. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy 6 983

Polmiliónový dlh na daniach. Skoro som okoktavel, spomína niekdajší talent Michal Jonáš

Mal 16 rokov, keď nastúpil v druhej lige za Senicu. Čoho sa chytil, to premenil na zlato. Prvý štart za Senicu, Dubnicu i v seniorskej reprezentácií okorenil gólom. V Liberci dlhým autom vyzval ku gólovému zakončeniu Nezmara.

Michal Jonáš (vpravo) pri premiére v najvyššej slovneskej futbalovej súťaži v drese Dubnice nad Váhom.