V. liga muži 23. kolo

Prečín –Košeca 0:1 (0:0)

Prečín –Košeca

0:1 (0:0)

V Prečíne sa hral kvalitný futbal, dubnické béčko bolo posilnené o niekoľkých prvoligových hráčov. Domáci v zápase urazili futbalovú šťastenu, trikrát nastrelili brvno a hostia po jedinej chybe domácej obrany v 70. minúte, keď po spolupráci Mráz – Bellák – Sokol posledne menovaný skóroval, vyhrali 0:1. Zápasu by svedčila z pohľadu domácich minimálne remíza. Prečín: Zvak – Mojžišík, Blaško, Pav. Melicherík, Ligas, Raček (Orávik), Michel, Deneš, Faciník, Budaj (Pet. Melicherík), I. Birošík. Košeca: Kopčan – Orságh, Batla, Mráz, Kiačik, Bellák (Závodný), Sokol, Šupka, Gábor (Škultéty), Švikruha, Fulec (Brtáň). (mam)

Dežerice – Pov. Teplá

0:1 (0:0)

V zápase mužstiev z dna tabuľky čakali mnohí slabý výkon od oboch mužstiev. Opak bol ale pravdou. Oba celky produkovali vcelku rýchly a zaujímavý futbal s niekoľkými dobrými šancami na oboch stranách. Strelecké pokusy v prvom polčase Muchu a Miroslava Laščeka domáci brankár Urban vyriešil. Na opačnej strane zase strely Jozefa Adamoviča a Valacha hosťujúci brankár tiež zlikvidoval. V jednom prípade už bol prekonaný, ale po strele Valacha lopta skončila na brvne. Aj druhý polčas bol dramatický a bojovný. Z množstva šancí, ktoré mali domáci, nedokázali využiť ani jednu a tak strelecká mizéria Dežeríc pokračuje. Hostia využili v 60. minúte jedinú chybičku domáceho brankára, keď mu po prieniku Jankejecha a jeho strele ľahká lopta vypadla a pohotový Mucha dopravil loptu do brány. Touto prehrou si domáci veľmi skomplikovali situáciu, a tým sa asi stali jedným z možných vypadávajúcich. Lenže hrať 5. ligu s jedenástimi alebo dvanástimi hráčmi, ktorými momentálne disponuje tréner Dežeríc sa hrať nedá. Pov. Teplá: Zábojník – Galbavý, Almasy, Hlušek, Meško, Jankejech, Mucha (Vojtek), ­Hybben, Lašček (Haviar), Repáč (Adamík), M. Zlatoš. (ja)

M. Lednice – V. Uherce

2:0 (1:0)

Väčšina prvého polčasu sa hrala medzi šestnástkami, prvá vážnejšia strela prišla až v 35. minúte, keď polostrela-polocenter Bielika skončila na prekvapenie všetkých v sieti. V druhom polčase začali lepšie hostia, mali niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie, ale domácich upokojil Jozef Čelko lobom spoza šestnástky, čím zvýšil na 2:0. Potom sa hostia ešte snažili o skorigovanie výsledku, ale gól sa im už vsietiť nepodarilo. M. Lednice: Jasenovský, Pav. Lednický, Ľ. Vančo, J. Vančo, Miloš Lednický, M. Čelko (Vician), Bielik, J. Čelko, Dudák (Hudek), P. Vančo, J. Lednický. (led)

H. Poruba – Lehota p/V

1:0 (1:0)

Domáci konečne pretrhli strelecké smolu a už v 8. minúte sa ujali vedenia tvrdou hlavičkou R. Pučeka pod brvno. V priebehu zápasu si vytvorili ešte niekoľko dobrých streleckých príležitostí, no keďže ďalší gól už nepadol, domáci sa v priemernom stretnutí nakoniec tešili z prvých jarných domácich troch bodov. H. Poruba: P. Puček – Hofierka, P. Živčic (M. Živčic), J. Staňo, Krajčí, R. Puček, Kozík (Suchomel), Mráz (T. Staňo), Prostňák, M. Staňo ml. (st)

Ostatné výsledky: Častkovce - Tr. Jastrabie 3:1, Podolie - Z. Kostoľany 4:1, Rybany - Krásno 2:0, Kanianka - Brezová 6:1.

5. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  6. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  7. V sobotu do bezpečného Ománu so zľavou 486 eur
  8. Geis pomáha zvládať komplikácie v cezhraničnej preprave
  9. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje
  10. Online zľavy: Viete, kde ich vyhľadať?
  2. Cirkevné gymnázium v Snine patrí medzi najlepšie v kraji
  3. O2: Mentálne zdravie zamestnancov je pre nás veľkou prioritou
  4. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  5. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  6. Dáma s pávím pierkom
  7. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  10. Ako vyzerá majetok Slovákov? Zvyšuje sa najmä z jedného dôvodu 4 274

Pozrite si milé zábery našich najmenších.

3 h
Radoslav Augustín vpravo.

Mal našliapnuté do veľkého futbalu. Darilo sa mu v mládežníckych kategóriách Slovana Bratislava, belasí ho však viackrát sklamali. RADOSLAV AUGUSTÍN ešte pre radosť kope šiestu ligu.

V piatok pribudlo na Slovensku 2 848 nových prípadov nákazy ochorením COVID-19. Laboratóriá vykonali celkovo 15 731 PCR testov. Pribudlo ďalších 109 úmrtí.

V okrese Považská Bystrica sa starostovia a primátor dozvedeli skutočné štatistiky pozitívnych za ich obce. Počet pacientov v nemocnici neustále stúpa.