III. liga muži 23. kolo

Púchov B - Bánovce 4:1 (3:1)

Púchov B - Bánovce

4:1 (3:1)

Hosťom išlo v zápase o cenné „záchranárske“ body, prvý strelecký pokus však mal domáci Priečko, no brankár Kosiba bol na mieste. Už o tri minúty ten istý hráč hlavičkoval nad bránu. V 11. min sa po ľavej strane uvoľnil Besta a asi z 5 metrov otvoril skóre - 1:0. Bojovnosť a snaha hosťom príliš nepomohla, skôr im zamotávala nohy, prihrávky sa strácali medzi hráčmi púchovského „béčka“. V 20. min sa lopta po trase Holčík - Jurga - Chovanec dostala k Priečkovi a ten pripísal domácim druhý gól. O chvíľu sa konečne radovali i Bánovčania - pred Valachovu bránu sa dostal cez obranu domácich Znášik a znížil na rozdiel gólu. V závere polčasu sa strelecky presadil Chovanec, keď si sám potiahol loptu od polovice ihriska a domáci odchádzali do šatne s dvojgólovým vedením. Po zmene strán sa hral futbal väčšinou na polovici hostí. V 57. min mal dve šance domáci Hricko, Kosiba bol ale na svojom mieste. O dve minúty posunul Besta loptu Priečkovi, ten Holčíkovi, ktorý našiel Ondrička a bolo 4:1. To bol posledný zaujímavý moment druhého polčasu, po ktorom ovocie zožali “matadorci“. Púchov B: Valach - Hricko, Hrehuš, Jurga, Filo, Holčík, Priečko (74. Kurinčák), Besta, Pavol Vavrík, Ondrička (80. Juško), Chovanec (65. Škorvánek). ŽK: Stano, 100 divákov, rozhodoval Barczi. (aju)

Štúrovo – L. Rovne

0:0

V stretnutí mužstiev z hornej polovice tabuľky mohli diváci vidieť kvalitný futbal s patričným nasadením, ktorému chýbalo len gólové korenie. Hostia potvrdili svoje kvality, nenechali sa zatlačiť do defenzívy a snažili sa o rýchle kombinácie. Domáci hodenú rukavicu zdvihli, hrali maximálne koncentrovane a tak sa hra prelievala medzi šestnástkami. Najväčšiu šancu JCP mal v prvom polčase v 27. min Bábsky, ktorý zvládol technicky náročnú strelu, ale brankár Hodúl bol postavený dobre. Sklári mali najväčšiu príležitosť v 33. min, keď sa po peknej kombinácii ocitol zoči-voči Prochászkovi Václavík, ale ten jeho strelu vyrazil. Úvod druhého dejstva patril Štúrovu, ktoré sa snažilo prevziať iniciatívu. Malo aj miernu prevahu, ale k ohrozeniu brány Rovní sa nedostalo. Od 65. min Rovňania kontrovali a úsek do 80. min patril im. Tu mali aj najväčšiu šancu zápasu, keď sa v 69. min Grendel dostal do tutovky, ale z 8 m výborného Prochászku neprekonal, pretože ten jeho strelu bravúrne chytil. V 78. min tiahla strela Bagina z 30 m len tesne minula horný roh domácej brány. V záverečnej desaťminútovke sa Štúrovčania opäť vzchopili, ale v 84. min Bábsky v skrumáži nastrelil len Hodúla a v 90. min Tárnyikov trestný kop vyškriabal brankár hostí na roh. V kvalitnom stretnutí sa zrodila spravodlivá remíza a diváci odchádzali spokojní s predvedenou hrou oboch mužstiev. L. Rovne: Hodúl - Meliš, Martinka, Bagin, Šatka, Basila, Turza (86. Bajza), Nosický, Grendel, Václavík, Tomana. ŽK: Šováb, Bábsky - Nosický, 380 divákov, rozhodoval Koníček. (jo)

Ostatné výsledky: N. Zámky - FC Vion 0:2, Komárno - Neded 3:0, Nemšová - Topoľčany 0:2, D. Vestenice - J. Bohunice 3:1, Trnava B - Myjava 3:1, Lapáš - Levice 3:0. Spracoval mk

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Obyvateľov Lúk testujú v exteriéri, prichádzajú aj ľudia z okolia

Teplé oblečenie a dáždnik patria k povinnej výbave obyvateľov Lúk (okres Púchov), ktorí sa cez víkend zúčastňujú na celoplošnom testovaní na ochorenie COVID-19.

Považskobystrická nemocnica ponúka možnosť testovania

Nemocnica s poliklinikou v Považskej Bystrici ponúka verejnosti na otestovanie odberné miesto, ktoré bolo pôvodne určené pre zamestnancov nemocnice.

Strojárenský podnik v Považskej testuje sám

Veľký strojárenský podnik v Považskej Bystrici zorganizoval vlastné testovanie. Zamestnanci, rodina ale aj stredné odborné školy a subdodávatelia prichádzajú na dobre zorganizované testovanie.

Novú výrobnú halu využili na vlastné testovanie

Na niektorých miestach dochádzajú testy, inde je situácia pokojná

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trenčín, Prievidza, Považská Bystrica, Púchov a ostatných okresoch kraja.