Štvrtok, 21. október, 2021 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

III. liga muži 21. kolo - Sklári prišli o prvú priečku

Púchov B – Myjava 2:0 (0:0)

Na rozmočenom a hrboľatom teréne prvý polčas veľa „vzruchu“ nepriniesol. Domáci sa snažili na súpera tlačiť, väčšiu časť prvého dejstva sa hralo na polovici Myjavčanov. V 5. min domáci Hrehuš zblízka prestrelil. O sedem minút nato poslal dlhú strelu na brankára hostí Solničku Brisuda, lopta však letela mimo brány. Hra mala vlažné tempo a o slovo sa prihlásili hostia až v 28. min, keď sa pokúsil ohroziť domáceho Miščíka Hesek. Vzápätí si Chovanec poradil s hosťujúcim Gúčikom, ale loptu poslal len tesne k pravej žrdi. Podobne si počínal i Demjan. Tri minúty pred koncom vyskúšali z rohového kopu pozornosť domáceho brankára Myjavčania. Po zmene strán hra ako-tak ožila. Prví sa k slovu dostali Kopaničiari. Kosík z pravej strany posunul loptu Bogorovi, strela však bola pre Miščíka veľmi ľahká. O dve minúty sa radovali domáci - na priamy kop sa k lopte postavil Bakoš a nemýlil sa. V 74. min potiahol loptu po pravej strane ihriska Jurga, Demjan však jeho center dopravil do rúk Solničku. V 87. min. sa pokúsil vyrovnať Zríni, svoje dobré postavenie nevyužil. V nadstavenom čase sa uvoľnil striedajúci Priečko a prekvapil brankára hostí. Hŕstka divákov videla priemerný futbal, šťastena stála na strane domácich. Púchov B: Miščík - Štofík, Hrehuš, Jurga, Filo, Brisuda, Demjan (79. Priečko), Bakoš, Škripec (19. Škorvánek, 90. Kurinčák), Ondrička, Chovanec. ŽK: Chovanec, Ondrička - Kosík, Duga. Rozhodoval Ježík, 100 divákov. (aju)

Lapáš – L. Rovne

3:0 (1:0)

V zápase o pozíciu lídra tabuľky začali lepšie domáci, keď už v 2. minúte ušiel stredom obrany sklárov Hejčík, no v dobrej šanci iba slabo vystrelil. O chvíľu bomba Hrnčára z 20 m vypadla Minarechovi z rúk, Hejčík však vo výhodnej pozícii opäť zaváhal. Brankár hostí sa zapotil aj pri trestnom kope Čambala v 17. min. Potom sa prebrali aj hostia, v 24. min. ušiel Tomana domácej obrane, ale jeho center Basila napálil zblízka iba do Ondrejičku. V 36. min. nevyužili domáci hrúbku v defenzíve súpera, no už o pár sekúnd neskôr Štajer vystrelil z hranice 16-tky, lopta sa obtrela o chrbát jedného z hráčov hostí a skončila v sieti. Vo veľmi dobrom prvom polčase zaujala ešte pekná ďalekonosná strela Ševčíka. Po zmene strán sa Hejčík konečne tešil z gólu, bol však v postavení mimo hry. V 57. min. našiel Ölvecký ideálne Štajera, ten však nepochodil, rovnako ako o pár sekúnd po Čambalovom centri Hesek s Hejčíkom. V 73. min. trafil Václavík hlavičkou do brvna, aj on ale stál v ofsajde. Druhý gól padol po tom, ako Hejčík využil hrúbku obrany hostí, našiel osamoteného Heseka a pre neho už nebol problém z pár krokov rozvlniť sieť. Záverečnú bodku za veľmi dobrým zápasom a zaslúženým víťazstvom domácich dal už v nadstavenom čase Hesek, ktorý po super centri Dobiáša nemohol nedať. ŽK: Štajer, Zima, Hesek, Dobiáš – Bagín. Rozhodoval Gocník, 1000 divákov. L. Rovne: Minarech - Meliš (78. Holeščák), Bagín, Šatka, P. Martinka - Turza, Nosický, Tomana, Basila - Václavík (82. J. Martinka), Grendeľ. (ju)

Ostatné výsledky: Komárno - FC Vion 1:1, Nemšová - N. Zámky 0:0, D. Vestenice - Neded 4:1, Štúrovo - Topoľčany 1:1, Trnava B - J. Bohunice 1:0, Bánovce - Levice 0:0. Spracoval mk

1. Lapáš 19 12 4 3 35:14 40

2. L. Rovne 19 12 3 4 48:21 39

3. D. Vestenice 19 11 3 5 31:16 36

4. Štúrovo 19 9 6 4 27:19 33

5. FC Vion 19 9 5 5 26:22 32

6. Komárno 19 9 4 6 26:25 31

7. Levice 19 8 5 6 26:19 29

8. Nemšová 19 8 4 7 21:24 28