Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

I. trieda muži 16. kolo - Petríček poslal Raven do dvojbodového úniku

Papradno - Ilava 1:1 (1:0)

Prevaha domácich, ktorí mali situáciu na ihrisku pevne v rukách, sa míňala účinku. V 35. min prišlo upokojenie z kopačky Babiara, ale Papradno sa nevedelo strelecky presadiť, pretože Porubčan to jednoducho jeho hráčom nedovolil. Súper vyťažil z minima maximum. V 75. min vyrovnal nečakane Gajdoš, na jeho gól už domáci odpovedať nedokázali. Papradno: Krištof – P. Balušík, Zboran, Kolkus, L. Balušík, Počiatek, Klabník, Černošík, Váchalík (Levčík), Babiar (Hrebík), Nemčík. Ilava: Porubčan – J. Barkáč (Kňažek), Balon, Šedo, Pilát, M. Barkáč, G. Cabaj, Ptáček (Domáň), Gajdoš (Tramita), Pagáč, Staňo. Pred 300 divákmi rozhodovali Cíbik, Strýček, Weissabel. (lal)

B&B Sverepec – Beluša

1:1 (0:0)

V prvom polčase pôsobili hostia lepším dojmom a dve šance Petríčka volali po góle. V prvom prípade mu lopta odskočila a v druhej tutovke ho vychytal Pružinský. Potom sa hralo medzi šestnástkami a na gól si museli počkať diváci i hráči až do 63. min. Gombárovi vypadla z rúk ľahká lopta a Valášek ju poslal do brány. O sedem minút gólman Beluše svoju chybu odčinil a Pavlíkovu peknú strelu vyrazil na roh. Na zaslúžených 1:1 vyrovnal v 87. min po akcii Kvasnicu Petríček, keď obišiel aj brankára. Sverepec: Pružinský – Ondráš, Štedrák, Richtárik, Valášek, M. Pavlík, Hôrkový, Folučka, Žilinčík (Pfeffer, Biel), Stacha, Križan. Beluša: Gombár – Hrčka, Baranec, Vyhnička, Kvasnica, Topolan, Kubena (Královič), Ciesar, Petríček, Vričan, Medňanský (Kušík). Pred 100 divákmi rozhodovali M. Stratený, Marušinec, Turčan. (lej)

Horovce – Plevník

1:0 (0:0)

Súperi zohrali vyrovnaný zápas s množstvom nepresností. Dlho sa hralo bez gólov, ku ktorému boli bližšie hostia, keď nastrelili žrď. Horovce sa začali zastreľovať v druhej časti duelu, po dvojnásobnom opečiatkovaní brvna sa napokon dočkali gólu. Ten padol v 50. min po zrazení hráča, keď R. Prekop premenil pokutový kop. Horovce: Lukáč – Kučo, F. Kováč, J. Prekop, T. Kováč, Svorada, J. Dubový, M. Siekel, R. Prekop, V. Siekel (Cíbik), M. Dubový. Plevník: Smataník – Turčáni, Mar. Kremeň, Butko, Čižmárik, J. Kucharík, Jakubec (Kocúr), Adamec (Mir. Kremeň), F. Ďurkech (Tamáši), Gaňo, Bajza. ŽK: Kuco. Pred 100 divákmi rozhodovali M. Mazán, Mikulčík, Milčík. (maz)

Borčice – Pov. Bystrica

1:4 (1:2)

Domáci hrali a hostia dávali góly. Hráči Ravenu dokázali na rozdiel od súpera šance premieňať. V 7. min viedli síce Borčice 1:0, ale prišli dve hrubé chyby a po góloch Mikušíka a Kremena sa stav otočil v prospech Ravenu. Vyrovnanie nepriniesol ani štvrťhodinový tlak v úvode druhej štyridsaťpäťminútovky, naopak, po hodine hry dal Mišutka na 1:3 a posledné slovo mal o deväť minút strelecky disponovaný Mikušík. Borčice: Hudcovský – Paška, Suchý, Rác (Nomilner), Matuščin, Solin, Kasenčák, Burdej, Novosedliak (Škripec), Vojtek, Filo. Pov. Bystrtica: Jánošík, Trúchlik, Gardian, L. Pavlík, Ištok, Kukučka (Pradeniak), Masaryk, Martinka, M. Pavlík, Mikušík (Barbosa), Kremen (Mišutka). ŽK: Masaryk, Kukučka. Pred 100 divákmi rozhodovali Hanták, Pecuš, Ivaniš. (ves)

Udiča – Ladce

0:3 (0:0)

Úvodné minúty patrili Mikulovi a Chochelovi, ale tí šancami pohrdli. To sa stalo Udiči osudným, pretože hostia v druhom polčase ožili, a keď zacítili šancu na dobrý výsledok, využili ju. Po centri na zadnú žrď otvoril skóre Prekop a Hudec využil hrubú chybu obrany. Ragula musel ísť po druhej žltej karte von, čo cementári využili a Mich. Habánek potrestal nedôraz obrany. Udiča: Bašo – Matušík, Harvánek, Mikula, Ragula, Gašpárek (Milák), Vala, Cigánik, Chochel (Frolo), Zemančík (Humpolík), Oravec. Ladce: Faturík – Váň (Porubčan), Kret, Vyhnička, Prekop, Jamrich, Galko (Mich. Habánek), Koštialik, Hudec, Janáček, Hromka (E. Mrážik). Pred 70 divíkmi rozhodovali Vyhlídal, Kováčik, Švec. (ga)

Prejta – Pružina

1:0 (0:0)

Tlak domácich priniesol Turzovu šancu, ktorý vystrelil nebezpečne, ale túžený efekt to neprinieslo. Po 20 minútach hostia hru vyrovnali a v 35. min hlavičkoval Mikušík len do Vráblovho náručia. Úvod druhého polčasu rozhodol o výsledku. V 49. min fauloval Mikušík hráča Prejty Králika, ktorý nariadenú jedenástku premenil. Hostia sa snažili vyrovnať a až do záveru búšili na bránu domácich, ale najväčšiu šancu na bod, Kardošov priamy kop, gólman zneškodnil. Prejta: Vrábel – Ronec, Uhlík, Novosad, Duras (Hasidlo), Palček, Kubiš (Bušík), Turza, Králik (Porubčan), Puček, Trtala. Pružina: Valášek – Topor, Pet. Haviar, Kvaššay, Pav. Haviar, Kardoš, Jakubech (Zaťko), Suchár, V. Haviar, Fabuš, Mikušík. ŽK: Ronec – Suchár, Mikušík, Kvaššay. Pred 150 divákmi rozhodovali Oselský, Dobrodenka. (kos)

Brvnište – Podmanín

2:0 (0:0)

Stretnutie malo jednoznačný priebeh, hoci skóre mohli otvoriť hostia. V 30. min išiel sám na brankára Joz. Kostelanský, ale skóre sa nemenilo. Hostia odkopávali lopty do bezpečia a snaha Brvnišťa skórovať stroskotávala pred šestnástkou. V 75. min poslal loptu spoza šestnástky do siete Miniarik a o desať minút istil vedenie Brvnišťa hlavičkou do prázdnej brány Šlesár. Do zápisu sa dostali aj hostia, ale len pri vylúčení Mišutku v 87. min. Brvnište: V. Bratina – M. Hároník (Španihel), Holiš, B. Čapliar, M. Čapliar, Šamaj, Miniarik, Koreník (Ecker), Priesečan, Šlesár, J. Hároník (Barbosa). Podmanín: V. Majtán – Lokšík (M. Majtán), P. Kostelanský st., Kolek, P. Sovík, L. Kostelanský, Guniš, Jozef Kostelanský, Mišutka, Hôrecký (Mizerík), Jakub Kostelanský (Truchlik). ŽK: Šlesár – Joz. Kostelanský, P. Sovík. ČK: Mišutka. Rozhodovali Pavlovič, Andová, R. Kvaššay. (pav)

4. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy 6 983

Polmiliónový dlh na daniach. Skoro som okoktavel, spomína niekdajší talent Michal Jonáš

Mal 16 rokov, keď nastúpil v druhej lige za Senicu. Čoho sa chytil, to premenil na zlato. Prvý štart za Senicu, Dubnicu i v seniorskej reprezentácií okorenil gólom. V Liberci dlhým autom vyzval ku gólovému zakončeniu Nezmara.

Michal Jonáš (vpravo) pri premiére v najvyššej slovneskej futbalovej súťaži v drese Dubnice nad Váhom.