Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Hádzaná muži HIL 28. kolo - Bystričania po slabšom polčase potešili fanúšikov

MŠK Pov. Bystrica – Dukla Praha 27:25 (12:15)

Po nevydarenom zápase v Hlohovci a nemalých pokutách nastúpili domáci s cieľom získať ďalšie dôležité body. V nezvykle pokojnej atmosfére hostia hrajúci bez Zemánka a Hrubého otočili skóre na 1:2, no vtedy dali o sebe mohutným povzbudzovaním vedieť aj mladí bubeníci. V ďalšom priebehu mali oba celky problémy so streľbou, pod čo sa podpísali obaja gólmani Baďura a J. Štochl. V 10. min dal Buchta na 4:3 a zdalo sa, že MŠK sú na dobrej ceste. Lenže od 12. min to boli oni, čo museli neustále doťahovať jednogólové vedenie, keď najväčšie problémy im robil rýchly Kotrč. V 17. min po viacerých dobrých zákrokoch J. Štochla viedla Dukla 7:9, a hoci Turečkovi Baďura zneškodnil sedmičku, v 25. min Hynek zvyšoval na 9:13. Bystričanom sa v týchto chvíľach nedarilo, v útoku strácali veľa lôpt, no ani obrana nefungovala ako mala. P. Zaťko dvoma premenenými sedmičkami znížil na 11:13, avšak za stavu 12:14 už po čase našiel z deviatky Větrovec dieru v múre a ešte viac Považanov rozosmutnil – 12:15. Druhý polčas začal obojstranne útočnejšie, ale Dukla zvýšila v 33. min už na 13:17. Do ofenzívy vtedy zavelil veľmi dobre hrajúci S. Mažár s Trabelssiem – 15:17. Po Boučekovom góle na 15:18 v 35. min nastal nečakaný obrat. Buchta s Korňanom znížili na rozdiel gólu, a keď Baďura chytil dve tutovky, S. Mažár v 38. min vyrovnal na 18:18. Hostia sa nedali pomýliť, naviac keď bol vylúčený dvakrát Brezina. Skvelá obrana v čele s Baďurom nielenže za štyri minúty neinkasovala, ale dvakrát S. Mažár a Opoldík po trhákoch vyhnali J. Štochla z brány – 21:18 (43. min). Dukla siahla k „tajmu“, ale o dve minúty bolo zásluhou Trabelssieho 22:20, ktorý dal 800. gól MŠK v sezóne. Potom dvakrát nedal Buchta Kurialovi šancu – 24:20 a výhra bola na dosah. Šesť minút pred koncom viedli domáci 25:21 a hrali presilovku, lenže Pražania sa nevzdávali a v 57. min Piskač dvoma gólmi vystrašil celú halu – 26:25. O minútu však po treťom vylúčení uvidel Pernica červenú kartu a v presilovke výborný Trabelssie v páde potvrdil štrnástu domácu výhru v štrnástom zápase. Pov. Bystrica: Baďura, Drápal, Trabelssie 8, Opoldík 1, Cifra, Vicena, P. Zaťko 2/2, Buchta 6, Korňan 2, Spuchlák 1, S. Mažár 7/1, Ďuriš, Bočkay, Brezina. Tréner J. Hanták. Dukla: J. Štochl, Kurial, Piskač 4, M. Krempa, Větrovec 7/1, Čurda 2, Jaroslav Kotrč 4, Hynek 1, Breyl, Pernica 1, Rams, Tureček 3, Bouček 3. Tréner V. Haber. Vylúčení: 6:4 na 2 min, Pernica ČK za 3 vylúčenia. Sedmičky: 3/3 – 2/1. Rozhodovali Podlucký a Rudinský.

Ďalšie výsledky: Trnava – Frýdek Místek 31:30, Allrisk – Hlohovec 35:22, Košice – ŠKP 30:25, Hranice – Louny 21:21, Karviná – Zubří 41:21, Kostelec – N. Zámky 28:26, Prešov – Sečovce 38:17. Predohrávka 30. kola: Trnava – Hlohovec 34:17.

16. Sečovce 28 4 1 23 667:878 9

V stredu 31. 3. o 18. h hrá Pov. Bystrica v Bratislave s ŠKP a v sobotu 3. 4. o 17. h privíta v poslednom zápase základnej časti doma SK Louny. (jš)