Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Basketbal mládež - Juniori sú po víkende jednou nohou takmer v extralige

Považskobystrický basketbal dosiahol jeden z ďalší

ch úspechov. Zverenci trénera L. Babuliaka vyhrali na pôde Lučenca zápas potrebný pre postup do extraligy. Ak chcú byť v nej oboma nohami, musia doma v sobotu poraziť súperov z Martina, s ktorými si na ich palubovke poradili. Juniori: 11. kolo: Lučenec - Pov. Bystrica 64:72 (44:32), P. Rantúch 28, Fábry 12, J. Mičúch 9, Ľ. Valient 8, Péli 7, T. Kostka 6, Škorvánek 2. Úvod patril síce domácim, ale hostia vyrovnali na 10:10. Od tohto stavu bol rozdiel minimálny až na záver polčasu, kedy odskočili Lučenčania na dvanásť bodov. Hráči IMC sa dokázali na lavič­ke zdravo vyhecovať a v 26. min znížil Rantúch na 50:53. O chvíľu viedli hostia o šesť bodov a zápas už nepustili z rúk. Radosť hráčov si užil aj tréner, ktorý si na niekoľko okamžikov vyskúšal let vzduchom z rúk hráčov.

Lučenec - Pov. Bystrica 68:30 (43:15), Rantúch 18, Behro 3, Pupák 2, Péli 2, Čižmárik 2, Špirko 2, Fábry 1. Druhý duel po prvej štvrtine hostia vypustili a príležitosť dostala celá lavička. Martin juniori - Martin muži 42:146 a 68:100,

1. Martin muži 22 22 0 2355:1346 44

2. Pov. Bystrica 22 11 11 1571:1643 33

3. Lučenec 22 10 12 1527:1572 32

4. Martin juniori 22 1 21 1095:1987 23

Kadeti o 5. – 9. miesto: 8. kolo: Pov. Bystrica - Zvolen 42:69 (26:37), Péli 13, Špirko 10, Španihel 7, Lovíšek 6, Pupák 4, Kompaník 2. Domáci vydržali držať krok so súperom iba do polovice druhej štvrtiny. Od tej chvíle sa presadzoval súper čoraz viac a zaslúžene vysoko zvíťazil.

Pov. Bystrica - Zvolen 51:47 (24:13), Péli 13, Španihel 10, Martišík 12, Lovíšek 8, Špirko 8. Sedmička odvážnych sa tentoraz hostí nezľak­la a takmer po celý zápas viedla. Šťastie a väčšia vôľa po víťazstva slávili úspech.

1. B. Bystrica 12 9 3 1050:779 21

2. Lučenec 10 8 2 909:671 18

3. Zvolen 12 4 8 663:855 16

4. Pov. Bystrica 12 3 9 817:994 15

5. Žiar 10 4 6 663:803 14

St. žiaci o 5. – 10. miesto: 8. kolo: Zápasy Handlová B – Pov. Bystrica A a Prievidza A – Lučenec boli odložené na 13. 3.

5. Prievidza A 12 8 4 686:525 20

6. MBK Žilina B 12 5 7 546:584 17

7. Pov. Bystrica A 6 5 1 338:256 11

8. Handlová B 8 3 5 398:529 11

9. Lučenec 6 4 2 340:305 10

10. Žiar B 8 1 7 312:421 9

St. žiaci o 11. – 15. miesto: 8. kolo: Prievidza B - Lok. Žilina 66:46 a 49:32, B. Bystrica - D. Kubín B 57:38 a B 36:48.

11. Prievidza B 14 13 1 787:491 27

12. D. Kubín B 10 6 4 496:527 16

13. Lok. Žilina 10 5 5 577:493 15

14. B. Bystrica 12 2 10 437:599 14

15. Pov. Bystrica B 10 2 8 378:565 12

Ml. žiaci: Predohrávka 12. kola: Žiar - B. Bystrica 86:22 a 65:35.

8. B. Bystrica 22 1 21 660:1450 23

St. mini: Dohrávka 13. kola: Lučenec – Pov. Bystrica 60:6 (34:2), Kovačovič 2, Minárik 2, Krajčovič 2. Lučenec – Pov. Bystrica 42:16 (22:5), Kovačovič 9, Bačkovský 4, Krajčovič 2, Jozef Kurus 1. (mk)

9. L. Mikuláš 24 0 24 269:2367 24

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

8 h

V súvislosti s pandémiou nového koronavírusu vykonali hasiči v Trenčianskom kraji v roku 2020 celkovo 581 výjazdov.

Kvôli havárií stavebného stroja v Milochove uzatvorili cestu na dve hodiny. Dialo sa tak v exponovanej dobe, kedy sa ľudia vracali z práce. Konflikty kvôli stavbe sa vyostrujú, havárie sú častejšie.

Múzeum ZSSR v Novosibirsku bol v podstate náš jediný cieľ, prečo sme v tomto priemyselnom meste chceli stáť.

Považskobystričanka Kristína Hamárová je vášnivá cestovateľka. Prinášame jej fotogalériu z ciest po Vietname, Indii, Nepále a Rusku.