Hil dohrávka 15. kola - V tvrdom zápase získali Bystričania dôležité body

SK Louny – MŠK SIRS Pov. Bystrica 27:31 (11:15)

SK Louny – MŠK SIRS Pov. Bystrica

27:31 (11:15)

Považskobystričania sa na najvzdialenejšieho súpera dobre pripravili, pretože pricestovali do miesta duelu o deň skôr a nenastupovali priamo z autobusu. Tesne pred hvizdom rozhodcu musela odviezť delegáta Konečného pre srdcovú slabosť záchranka, takže celý polčas bolo jeho miesto prázdne. Druhý polčas už bol na svojom mieste. Hosťom vyšiel úvod, keď viedli 1:4. Potom urobili niekoľko technických chýb, čo domáci využili a otočili stav na 7:5. Až do 23. min bolo skóre vyrovnané (11:11), no do konca polčasu už Baďura za svoj chrbát nepustil ani jedinú loptu a po štyroch presných zásahoch jeho spoluhráčov odchádzali MŠK do šatní s náskokom 11:15. Ten po prestávke ešte zvýšili na 11:17, lenže tvrdo hrajúci súper sa nechcel vzdať. Znížil na 14:17, no Bystričania si dali pozor a o chvíľu znova viedli 16:22. Louny síce skúšali všetko možné, no v závere prišli strelecké chvíle Spuchláka, ktorý dal z posledných šiestich gólov päť a majster si dôležité dva body už nenechal vziať. Louny: M. Galia, Nedvěd, Sochor 1, Jordák 11/2, V. Urban 4/1, J. Brabec, Stuj, Klimek 1, Špalek 5/2, Tancoš 3, Bartásek, Šampalík, Martínek 1, Vaněk 1.Tréner M. Bartoň. Pov. Bystrica: Baďura, Drápal, Trabelssie 3, Opoldík 2, Markovič, P. Zaťko 1, Buchta 6, Korňan 2, Spuchlák 8, S. Mažár, Polakovič 7, Ďuriš, Ďurajka 2/2, Brezina. Vylúčení: 6:8 na 2 minúty. Sedmičky: 7/5 – 2/2. Rozhodovali Dušek a Smékal. Dohrávka 13. kola: Zubří – Karviná 27:31. (jš)

7. Vážení poslanci, to naozaj?
  8. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?