Súboj o striebro v réžii IMC

MŠK Iskra Petržalka - Pov. Bystrica 64:77 (10:26,

MŠK Iskra Petržalka - Pov. Bystrica

64:77 (10:26, 33:38, 37:66)

Súboj o „striebro“ bol od úvodných minút jasne v réžii IMC. Jeho hráči nepustili súpera po celý zápas do vedenia. V druhej štvrtine sa priblížili Petržalčania síce dvakrát na päťbodový rozdiel, ale to bolo z ich strany maximum. „To som ešte nezažil!“, okomentoval tretiu časť duelu veterán Štefek. Veru, nestáva v prvoligových dueloch často, aby jeden zo súperov nastrieľal za desať minút štyri body! Dobrá obrana a streľba predznamenala poriadny výprask Iskry.

Hostia dohrávali v pohode a dovolili domácim iba skorigovať nepriaznivý dvadsaťdeväť bodový rozdiel. Iskra: Halahija 10, Nosáľ 9, I. Ciho 6, Vigaš 5, Škrobánek (Prokopčák 11, Golej 10, Potočár 7, Janoška 3, Mechtl 2, Štefík 1, Ješko). IMC: Futo 28, Hájek 13, Remenec 8, Torda 4, Boroš (Štefek 16, Lukáč 8, German, Rusnák). Tréner J. German. Fauly: 22/26. TH: 21-15/21-15. Trojky: 5/2. Štvrtiny: 10:26, 23:12, 4:28, 27:11. Rozhodovali Ženiš, Hančík.

Ostatné zápasy skupina západ: Malacky - Trenčín 80:96, Trnava - Bánovce 50:66, ŠKP - Nitra B 88:77.

8. Malacky 14 2 12 1033:1214 16

Skupina východ: Krompachy - Legato Svit 73:89, Michalovce - Spišská N. V. 69:62, Zvolen - V. Krtíš 103:60, B. Bystrica - Partizánske 99:39.

8. Partizánske 14 1 13 894:1200 14

Prvé štyri celky postupujú do play off, kde budú hrať o účasť v extralige. Mužstvá na 5. – 8. mieste budú hrať v skupine o záchranu. (mk)

1. Ako sa mení dynamika firiem?
  2. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
  3. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
  4. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  5. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  6. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  7. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  8. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  9. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  10. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?