Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky

Hádzaná muži Liga majstrov

Zlé závery polčasov znehodnotili dobrý dojemMŠK SI

RS Pov. Bystrica – Flensburg Handewitt 27:39 (13:18)

Posledný domáci zápas začali domáci dobre, viedli 1:0, a hoci súper skóre rýchlo otočil, v 10. min Polakovič doskočil loptu po nepremenenej sedmičke a vyrovnal na 4:4. Ešte predtým Baďuru z rovnakej pozície neprekonal špecialista Christiansen. Nemci udreli o chvíľu a v 13. min viedli 4:7. Mohutne povzbudzovaní domáci stiahli na 6:7, lenže v 19. min prehrávali 6:10. Potom prišla neuveriteľná trojminútovka, ktorú odštartoval dvoma gólmi Buchta. Hoci aj súper dal dva góly, domáci pridali ďalšie štyri a v 23. min po Spuchlákovom góle na 12:12 sa začínalo odznova. O chvíľu však bol vylúčený P. Zaťko, čo znamenalo dva inkasované góly a po rýchlych akciách, na počiatku ktorých boli domáce chyby v rozohrávke, ušiel Flensburg na 12:17. Prečo tréner nereagoval oddychovým časom, nevedno. Druhý polčas začal v bráne domácich Drápal, no aj ten išiel v Baďurových stopách, pretože v 36. min prehrávali MŠK už 15:23. Bystričania strácali veľa lôpt, čo súper trestal rýchlymi kontrami a v 41. min bolo už 17:26. Stačila chvíľka a o tri minúty bolo o tradičných sedem – 20:27. Potom sa do prestrelky s hosťami pustil navrátilec Ďurajka, po ktorého troch zásahoch bolo v 51. min prijateľné skóre 24:31. Záver však domáci znova úplne nezvládli. Prílišná snaha a uponáhľanosť boli vodou na nemecký mlyn a v 57. min stav 25:37. MŠK hrozila štyridsiatka, no hoci oddychový čas opäť neprišiel, nakoniec spomínanej hrozbe odolali. Škoda zbabraného zápasu, pretože súper nepodal mimoriadny výkon, iba ťažil z domácich chýb. Pov. Bystrica: Baďura, Drápal, Opoldík 5, P. Zaťko, Buchta 7, Korňan 2, Konušík, Spuchlák 2, S. Mažár, Polakovič 6/1, Ďuriš, Bočkay, Ďurajka 5, Brezina. Tréner I. Hargaš. Flensburg: Beutler, Wilkosz, Schröder 3, Moszczinski 2, Runge 4, Hahn 3, Thorsson 1, Jensen 2, Christiansen 2, Stryger 7/4, Jeppesen 7, Lijewski 3, Boldsen 3, Berge 2. Tréner K. Andersson. Vylúčení: 3:3 na 2 minúty. Sedmičky: 2/1 – 5/4. Rozhodovali Marreiros a Gil (Port.). Ďalší výsledok: Redbergslids – Celje 25:30. V sobotu 22. 11. nastúpi Pov. Bystrica v Celje. (jš)

1. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
  2. Zázračná škola so zelenou strechou
  3. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
  4. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  5. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  6. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
  7. Crème de la crème po slovensky
  8. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  9. Po Slovensku na motorke
  10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  1. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  2. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  3. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
  4. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
  5. Zázračná škola so zelenou strechou
  6. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
  8. Rady nad zlato: Naučte sa pripraviť dezerty ako z cukrárne
  9. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
  10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 4 466

Životná púť voňavej hviezdy, kávy Emília, začala v roku 1935 v talianskom prístavnom meste Terst, keď kávičkárski gurmáni v laboratóriách namiešali kávovú zmes z vyše 6 rôznych káv druhu Arabica.

16. jún

Diskusiu sledujte naživo vo štvrtok o 14. hodine.

15. jún

V poradí ôsmou tohtoročnou obeťou dopravných nehôd na cestách Trenčianskeho kraja je 35-ročný motocyklista z okresu Prievidza, ktorý neprežil stredajšiu podvečernú zrážku s traktorom.

SITA 14 h
Pavol Hrnčiarik to svojim zverencom vie ukázať aj názorne.

PAVOL HRNČIARIK (35) robil prvé futbalové kroky v Púchove. Po skončení hráčskej kariéry sa presunul na trénerský post, na starosti má brankárov.