Pozoruhodná séria Sverepca skončila v Udiči Ladce

Pozoruhodná séria Sverepca skončila v Udiči

Ladce – Papradno

3:1 (2:0)

Tvrdé stretnutie s dostatkom šancí najmä pre hostí, ktorých vychytal Faturík. V 15. min hlavičkoval do siete Koyš a o chvíľu Galko v tutovke nedal. Počiatkovi odskočila lopta a v 26. min dal Patka na 2:0. Keď sa Nemčík nepresadil dvakrát po sebe, prišiel trest v 46. min z kopačky Prekopa. V 90. min znížil Hrebík, keď vymietol šibenicu brány domácich. Ladce: Faturík, Vyhnička, Kret, Jamrich, Šedík, Patka, Koyš (Koštialik), Prekop (Hujo), Galko, Habánek, Hromka (Porubčan). Papradno: P. Balušík, J. Balušík, Zboran, Briestenský, L. Balušík, Hrebík, Lejčík (Patrik Babiar), Váchalík, Počiatek, Nemčík. ŽK: Habánek – P. Balušík, Nemčík, L. Balušík. Pred 80 divákmi rozhodovali Strýček, Weissabel, F. Kováč. (dem)

Pružina – Pov. Bystrica

1:3 (0:2)

Považskobystričania sa ujali vedenia už v 1. minúte gólom Masaryka, ktorému však predchádzal zákrok hosťujúceho strelca na hranici pravidiel - 0:1. Druhý gól bol kuriózny a jeho autorom bol hosťujúci gólman Jánošík, ktorý prekonal svojho kolegu v bránke Pružiny priamo z výkopu - 0:2. Pružinčania potom ožili a v 42. minúte mali možnosť vyrovnať. Ivan Kardoš však pokutový kop nepremenil. Znížiť sa domácim podarilo v 65. minúte gólom Mikušíka, no trojbodovú poistku Považskobystričanom zabezpečil štvrť hodinu pred koncom Barbosa. Pružina: Valášek, Zaťko, M. Kvaššay, R. Kvaššay, Peter Haviar, I. Kardoš, Mikušík, M. Jakubech, Fabuš, A. Špánik, Pavol Haviar (V. Haviar, Vrábel). Pov. Bystrica: J. Jánošík, Trúchlik, Gardian, Židek, P. Ištok, Kukučka (Barbosa), Masaryk, L. Pavlík, M. Pavlík, Mišutka (P. Jánošík), Kremen (Labuda). Pred 200 divákmi rozhodoval Kolek, asistovali mu Brundza a Klabník. (r)

Podmanín – Plevník

3:3 (2:2)

Po chybe obrany otvoril skóre v 3. min Jakubec. V 32. min si narazil loptu Pilár s P. Kostelanským ml. a vyrovnal. O dve minúty otočil Jozef Kostelanský na 2:1, ale v 38. min Kremeň z priameho kopu vyrovnal. V 53. min bolo po Pilárovom priamom kope 3:2, no body sa napokon delili. V 70. min po chybe obrany vyrovnal Monček. Podmanín: Mičúch, Majtán, P. Kostelanský st., P. Sovík, Pilár (L. Kostelanský), Jozef Kostelanský, P. Kostelanský ml., Adamčík, Mišutka, Hôrecký, Ján Kostelanský. Plevník: Smataník, Turčáni, Jurčaga, Buttko, Sivka (Čižmárik), Mir. Kremeň (Adamec), Jakubec, Gaňo, F. Ďurkech, Monček, Bajza (Tamaši). Pred 100 divákmi rozhodovali Bušovský, Zvak, Lehotský. (zva)

Brvnište – Beluša

4:3 (3:2)

Hostia boli futbalovejší, no domáci mali viac šťastia. Gombár síce center J. Hároníka v 1. min chytil, no v 4. min ho prekonal Barbosa. O šesť minút vyrovnal Boháčik a prišli šance Kvasnicu, Petríčka či Holiša. V 29. min vymietol Boháčik ľavý horný roh Bratinovej brány, no Šlesár o päť minút vyrovnal. V 37. min poslal Brvnište do vedenia hlavou Lejtrich. Hostia ožili, ale Boháčikovu strelu Barbosa, nahradiac brankára, bravúrne zneškodnil. V 67. min dal Šlesár na 4:2 a v 81. min po nedorozumení znížil Boháčik na rozdiel gólu, čím zavŕšil hattrick. Cíbika strela pôsobila ako malá domov, a tak hostia zostali bez bodov. Brvnište: Bratina, M. Hároník, Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Barbosa, Miniarik, Čvirik, Holiš (Lejtrich), Šlesár, J. Hároník (Španihel). Beluša: Gombár, Hrčka, Mužlay, Slávik, Kvasnica, Topolan (Medňanský), Cíbik, Ciesar, Petríček (Kubena), Michálek, Boháčik. Pred 100 divákmi rozhodovali Kapila, Pavlačka, Jakúbek. (ošte)

Prejta – Ilava

0:0

Zápas začala aktívnejšie Prej­ta. V 5. min nastrelil Malovec žrď. Útoky sa striedali na oboch stranách, no gól napokon nepadol. Hoci ho diváci nevideli, v Prejte sa hral najlepší futbal sezóny. Prejta: P. Porubčan, Ronec, Trnka (Šatka), Novosád, Bachár, Palček, Kubiš, Turza, Bušík, Malovec, Duras. Ilava: T. Cabaj, J. Barkáč, Balon, Šedo, Ptáček (Domáň), Staňo, G. Cabaj, Marienka, Makás, Pagáč, M. Barkáč. ŽK: Duras – Ptáček, Marienka. Pred 250 divákmi rozhodovali Hanták, Turčan, J. Mazán. (jan)

Udiča – B&B Sverepec

4:0 (1:0)

Po strelách Stacha a Valáška prišli chvíle Chochela a Pružinského. O čo lepšie domáci kanonier loptu kopol, o to ju gólman hostí efektnejšie vyrazil. V 33. min po priamom kope hlavičkoval presne Mikula – 1:0. O chvíľu mieril Krátky tesne vedľa. Potom mieril Zemančík tesne nad, no v 57. min dal Matušík po chybe obrany na 2:0. V 68. min nepremenil ten istý hráč tutovku, ale o sedem minút Zemančík jedenástku áno. Letko síce obtrel brvno, ale gól dali domáci. V 87. min ušiel Milák – 4:0. Hostia výkonom sklamali nielen trénera. Udiča: Bašo, M. Richtárik, Krátky (Drblík), Mikula, Harvánek, Vala, Cigánik, Matušík, Chochel (Lališ), I. Doblej, Zemančík (Milák). Sverepec: Pružinský, Hôrkový, Štedrák, J. Richtárik, Valášek, Pavlík, Biel (Žilinčík), Folučka, Baránek (Martinec), Stacha, Križan (Letko). Pred 100 divákmi rozhodovali Kováčik, Petrušek, Bezdeda. (mk)

Borčice – Horovce

1:0 (1:0)

Vo vyrovnanom zápase padol gól iba v 12. min, kedy sa nemýlil Kubica volejom z dvadsiatich metrov. Súper domácich pritlačil a na prekvapenie mal prevahu. „Napokon sme to akosi ubránili,“ skonštatoval po zápase nespokojný M. Veselý. Borčice: Hudcovský, Kubica, Suchý, Tomanica (Veselý), Matuščin, Rác, Solin, Nomilner, Bobot, Novosedliak, Kasenčák. Horovce: Lukáč, Štefanec, Kováč, Miškech, Svorada, Štefina, J. Dubový, Siekel, Prekop, Mišún, M. Dubový. ŽK: Suchý, Kubica – Mišún. Pred 150 divákmi rozhodovali Bednár, Kameník, Mišún. (ves)

2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

V Púchove si celoplošné testovanie po dvoch týždňoch zopakujú

Mesto Púchov si na základe vládneho rozhodnutia po dvoch týždňoch zopakuje celoplošné antigénové testovanie. Skríning sa v Púchove začne v sobotu (23. 1.) a potrvá do utorka 26. januára.

Zdravotník odoberá vzorku z nosa počas testovania na ochorenie Covid-19.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Pozor na snehové jazyky a záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi.