samosprávneho kraja (TSK) bol jedným z bodov integrácie Trenčianskej rozvojovej regionálnej agentúry (TRRA) s TSK. Keďže prvý pokus v roku 2002 stroskotal, reakcie poslancov príliš optimizmu nesľubovali, a tak sa všetko odložilo na ďalší termín. TRRA je združením právnických osôb a bola založená za účelom podpory regionálneho rozvoja. Predmetom činnosti je identifikácia problémov, spracovanie analýz, príprava stratégií, príprava projektov, vzdelávacia a informačná činnosť a cezhraničná spolupráca. Podľa stanov malo byť v novozvolenej Rade, ktorá môže menovať a odvolať riaditeľa agentúry, päť miest, z nich tri, vrátane predsedu, by obsadil TSK. Podobne je to aj s dozornou radou. Členom rady a Dozornej rady prináleží za výkon funkcie odmena, ktorá bude vyplácaná kvartálne podľa dosiahnutých výsledkov a finančných zdrojov.
Po prázdninovom odpočinku sa však postoj väčšiny poslancov nezmenil. „V školstve sú problémy, a my tu máme dať 850 tisíc nejakej organizácii? Je tu popretý občiansky princíp, pretože sa hádam nebudeme spovedať polosúkromnej agentúre. Ak TSK agentúru chce mať, môže si ju sám zriadiť,“ povedala ing. Ľubica Harakaľová. Poslanec Rastislav Machunka pripomenul, že podmienky, ktoré naši ľudia v agentúre vybojovali, sú pre TSK nevýhodné a položil si otázku, či sú ozaj schopní manažéri. Východiskom je výberové konanie, ktorého TRRA môže byť účastníkom.
K slovu sa dostal aj riaditeľ agentúry S. Dreisig, ktorý sa vyjadril k financovaniu zo strany TSK s tým, že agentúra by poskytla trojročné know-how. Podľa Ing. Miloša Mažára sa stále hovorilo iba o peniazoch, no nikto nepovedal, odkiaľ ich vziať. Peter Antoš najprv navrhol rokovať o výhodnejších podmienkach vstupu pre TSK, no jeho pôvodný návrh nebol schválený.
V záverečnom hlasovaní sa väčšinou hlasov 17:9, pričom trinásti poslanci sa zdržali, rozhodlo o tom, že k integrácii TRRA a TSK nedôjde. Poslanci oponovali tým, že načo zamestnávať cudzích pracovníkov, keď majú dostatok ľudí na regionálnom rozvoji. (jš)