III. liga muži 10. koloSklárske derby bez víťaza

Púchov B - Lapáš 2:2 (1:0)

Púchov B - Lapáš

2:2 (1:0)

Rezerva extraligistu opäť doma nevyhrala a asi potvrdila dohady, že je len polčasovým mužstvom. Líder súťaže predvádzal od úvodu peknú technickú hru. Domáci sa chceli súperovi vyrovnať a kombinačnú hru Lapáša nahrádzali bojovnosťou. V 16. min sa dostal po dlhom odkope k lopte Jurga a po prieniku medzi obrancami otvoril skóre. Hra sa upokojila, no kľudné tempo postupne zrušili iniciatívnejší hostia. Pritlačili hráčov Matadoru, ale chýbala im finálna prihrávka. V 27. min vysunul Bakoš Perniša, avšak jeho strelu zblokovali zadáci Lapáša. O dve minúty si na center Hrnčára vyskočil na druhej strane Ševčík, no hlavou tesne minul. V 31. min ponúkol Perniš Priečka, ktorého strelu Ondrejička s námahou vytlačil na roh. O osem minút po faule Vavríka vysunul Čambal Pavloviča, no ten osamotený pred bránou netrafil. Po zmene strán pridali hostia na dôraze, ale úvodná desaťminútovka vyrovnávajúci gól nepriniesla. Naopak. V 56. min po faule na Perniša domáci rýchlo rozohrali a Vavrík zvýšil na 2:0. Zdalo sa, že výhra konečne Púchovčanom neujde. Najmä po tom, ako o desať minút po najkrajšej akcii na jeden dotyk putovala lopta od Perniša cez Bakoša k Chovancovi, ktorý však vo finálnej fáze namiesto strely volil kľučku. V 73. min si pohodlne vyskočil Pavlovič slabo bránený Jurgom a hlavou dal na 2:1. O dve minúty, takmer hneď po rozohratí, našiel center Rebru Kušpála - 2:2. Minútu pred koncom netrafil Perniš dobre hlavou loptu po centri Chovanca, a tak musia domáci opäť čakať.

Matador B: Valach, Štofík, Hrehuš, Jurga, Madara, Brisuda, Priečko (65. Chovanec), Bakoš, Vavrík, Perniš, Belaj. ŽK: Vavrík - Pavlovič. Pred 250 divákmi rozhodoval Marinčák, (leš)

L. Rovne - Nemšová

0:0

Prvé historické sklárske derby začalo opatrne a ako prví pohrozili domáci, ale Grendel dal príliš dlhú loptu Václavíkovi. Vzápätí tohto hráča zastavili faulom a z ďalšej šance zblízka netrafil presne súperovu bránu. Čistú šancu gólovo nezužitkoval ani Václavík, keď slabo trafil presne do rúk brankára. Dve šance zlikvidoval brankár hostí mimo šestnástky s patričným šťastím. Nemšovania odpovedali strelou Ďudáka a Valachoviča „vychytal“ Minárech po chybe domácej obrany. Potrebné šťastie a pokoj v koncovke nemal ani Holeščák, a tak sa polčas skončil bez patričného gólového korenia. Druhé dejstvo začal šancou Grendel, ktorý však zaváhal a loptu mu odkopli, takisto sa to stalo aj smoliarovi Václavikovi. Hostia odpovedali šancou Laca, ale Minárech podržal svoje mužstvo. Zápas mal rozhodne dobré tempo a sklári mali viac hry počas celého zápasu, ale chýbalo im tentoraz tak potrebné šťastie. Šance, ktoré trestuhodne zahodili Turza s Václavíkom, boli vlastne vyvrcholením úsilia hráčov Led. Rovní, čo dokumentoval nepremenením dvoch nájazdov Václavík, a keď brankári boli najlepšími hráčmi na ihrisku, skončil sa prvý historický derby zápas bez gólov. L. Rovne: Minarech, Meliš, Bagin, Šatka, P. Martinka, Holeščák (60. J. Martinka), Nosický, Tomana (47. Basila), Turza, Grendel, Václavík. ŽK: Meliš, Šatka - Laco, Naňák. Pred 650 divákmi rozhodoval Hádek. (det)

Ostatné výsledky: FC Vion - Neded 0:0, Topoľčany - N. Zámky 5:0, J. Bohunice - Komárno 2:0, Myjava - D. Vestenice 0:1, Levice - Štúrovo 1:1, Bánovce - Trnava B 0:1. Spracoval (mk)

1. D. Vestenice 10 7 1 2 18:8 22

2. Lapáš 10 6 2 2 20:8 20

3. Štúrovo 10 6 2 2 16:13 20

4. Levice 10 5 4 1 16:6 19

5. FC Vion 10 5 4 1 15:10 19

6. Myjava 10 5 1 4 13:8 16

7. Nemšová 10 5 1 4 15:13 16

8. Komárno 10 5 1 4 14:16 16