Remízy na úkor favoritov, sedmička v Beluši Papr

Remízy na úkor favoritov, sedmička v Beluši

Papradno – Borčice

3:0 (2:0)

Už v úvode duelu striedal L. Balušík Petra Babiara a tento ťah sa osvedčil o pár sekúnd. L. Balušík otvoril v 5. min skóre. Hralo sa korektne a vďaka obom videli diváci kvalitný zápas. Šance mali domáci i súper, no ďalší gól prišiel minútu pred koncom polčasu. Autorom bol Nemčík. Ten istý hráč sa postaral v 90. min aj o konečnú podobu výsledku. Papradno: P. Balušík, M. Kolkus, Zboran, Briestenský, Peter Babiar (L. Balušík), Černošík (J. Balušík), Klabník, Levčík, Váchalík (Patrik Babiar), Počiatek, Nemčík. Borčice: Hudcovský, Kubica, Suchý, Tomanica, Matuščin, Solin (Veselý), Kasenčák, Burdej, Nomilner, Bobot, Novosedliak, Zvak, Bušovský, Bednár. ŽK: Veselý. Pred 250 divákmi rozhodovali Zvak, Bušovský, Bednár. (lal)

Horovce – Udiča

3:1 (1:1)

V zápase priemernej úrovne otvoril skóre v 14. min Štefina strelou z uhla. V 41. min vyrovnal Chochel, no body sa napokon nedelili. Nápor domácich vyústil v 60. min v ďalší gól, ktorý dal Prekop z jedenástky po faule naňho. Výhru Horoviec spečatil v 65. min M. Dubový, ktorý obišiel obrancov i gólmana – 3:1. Domáci vyhrali zaslúžene. Horovce: Lukáč, Floriš, Štefanec, Miškech, Štefina, Svorada, I. Dubový (Kováč), Siekel, Prekop, Mišún (Galbavý), M. Dubový. Udiča: Bašo, Trško, Krátky, Mikula, Harvánek, Vala, Cigánik, Matušík, Chochel, I. Doblej, Bardík. ŽK: Štefanec, Lukáč – Harvánek, Bašo. Pred 100 divákmi rozhodovali Marušinec, M. Mazán, Tanuška. (kam)

B&B Sverepec – Prejta

0:0

Prejta mala prvý polčas navrch a po zastreľovaní Malovca mohol udrieť ako prvý Trnka. Hlavičkoval nepresne a Novosad v 16. min zase slabo. Malovec mieril do stredu brány a Stachovu strelu v 23. min zblokovala obrana. Viac vzruchu priniesol druhý polčas. Štedrák v 50. min zblízka zbrklo prestrelil a Folučkovu strelu o dve minúty vychytal bravúrne Porubčan. Potom si zavadzali Trnka s Bušíkom, ktorý mieril po Malovcovej strele nad. Nepresadil sa ani Žilinčík z otočky, a tak mohol rozhodnúť Valášek, no výborný Porubčan bol proti. Sverepec: Pružinský, Martinec (Hôrkový), Klužák, Richtárik, Valášek, Pavlík, Biel (Žilinčík), Folučka, Baránek (Štedrák), Stacha, Križan. Prejta: Porubčan, Trtala, Trnka, Novosad, Bachár, Palček, Kubiš, Turza, Bušík, Malovec, Duras. Pred 80 divákmi rozhodovali Pecuš, Cíbik, Badár. (mk)

Ilava – Brvnište

4:0 (1:0)

V 12. min využil Marienka pokutový kop a na dlhé minúty to bola jediná zmena skóre. Vyrovnať mohol nebezpečný Šlesár, no dvakrát minul. V 74. min dal Fulec na 2:0 a o päť minút pridal Pagáč tretí úspech Ilavy. V záverečnej minúte uzavrel skóre Fulec. Ilava: T. Cabaj, J. Barkáč, Ilončiak, Šedo, Balon, Makás, Staňo (Fulec), Marienka, G. Cabaj (M. Barkáč), Ptáček (Pagáč), Kameništiak. Brvnište: Bratina, Priesečan, Lališík (B. Čapliar), M. Čap­liar, Šamaj, Miniarik, Barbosa, Španihel (M. Hároník), Šlesár, J. Hároník (Holiš). ŽK: Kameništiak – Lališík, M. Čapliar, Miniarik. ČK: 84. Kameništiak. Pred 150 divákmi rozhodovali Weissabel, Kováč, Kvaššay. (gal)

Beluša – Podmanín

7:0 (4:0)

V 5. min začal kanonádu domácich Petríček – 1:0. Michálkovu tutovku Mičúch zneškodnil, no Boháčik ho v 28. min z priameho kopu prekonal. O štyri minúty sa po peknej akcii nemýlil Petríček. V 36. min nepochodil pred Kopčanom osamotený Adamčík a o šesť minút uzavrel prvý polčas Kvasnica – 4:0. Potom sa zastreľovali P. Kostelanský ml., na druhej strane Ďurica a Ciesar, no gól dal v 57. min po prihrávke Kvasnicu Boháčik – 5:0. V 66. min sa presadil opäť Kvasnica a o ďalšie tri minúty korunoval dobrý výkon domácich Kušík, ktorý vystriedal práve Kvasnicu. So šancou Medňanského si Mičúch v závere poradil. Beluša: Kopčan, Hrčka, Mužlay, Slávik (Vričan), Kvasnica (Kušík), Topolan (Ďurica), Ciesar, Medňanský, Petríček, Michálek, Boháčik. Podmanín: Mičúch, Guniš, P. Kostelanský st., P. Sovík, Bottka, Jozef Kostelanský, P. Kostelanský ml., Adamčík, Mišutka, Horecký, Majtán. Pred 250 divákmi rozhodvali Pagáč, Andová, Kameník. (duš)

Plevník – Pružina

1:1 (0:0)

Už v 1. min mieril Gaňo tesne vedľa. Postupne sa dvakrát zastreľoval Ďurkech, Bajza trafil v rozhodujúcej chvíli loptu veľmi zle. V 35. min vyškriabal gólman hostí loptu priamo z Ďurkechovho rohu mimo brány. Hostia sa osmelili až v 42. min, no Špánikovej strele chýbali centimetre. V druhom polčase mohol otvoriť skóre Kucharík, ale nemieril presne, rovnako ako Gaňa. Po hodine hry Ďurkech hlavou minul, a tak prišiel trest. V 62. min Špánik poslal do vedenia po chybe obrany Pružinu. Plevníčania zapli na vyššie obrátky a v 79. min Kremeň z priameho kopu z dvadsiatich metrov vymietol pavučinu. Hostia v závere výsledok znamenajúci bod udržali. ŽK: Kvaššay, Mikušík, Fabuš (všetci Pružina). Pred 100 divákmi rozhodovali Turčan, Bezdeda, Kapila. (and)

Pov. Bystrica – Ladce

2:2 (0:0)

Po bezgólovom polčase sa dočkali diváci futbalového korenia až v 50. min, kedy sa rozhodol vystreliť Barbosa. Urobil dobre – 1:0. Vyrovnanie prišlo z kopačky Koštialika o pätnásť minút. Keď dal Prekop v 75. min na 1:2, nebolo veru domácim do smiechu. Päť minút pred koncom rozhodol o deľbe bodov utešenou strelou Masaryk. Rozpačitý výkon domácich, ktorých cementári rozhodne potrápili, sa podpísal pod jedno z prekvapení kola. Raven: Jánošík, Trúchlik, Gardian, P. Ištok, Martinka, Masaryk, M. Kukučka (Barbosa), Kremen (L. Pavlík), Židek (Labuda), M. Pavlík, Mišutka. Ladce: Faturík, Koyš, Kret, Vyhnička, Prekop, Hudec, Koštialik, Patka, Jamrich, Porubčan (Hromka), Galko (Mražík). ŽK: Barbosa, Gardian – Patka. Pred 60 divákmi rozhodovali Dohnanský, Vyhlídal, Pajerchin.

14. Udiča 10 2 1 7 12:21 7

Zostava kola: Bratina/Brvnište, P. Ištok/Pov. Bystrica, Bachár/Prejta, Prekop/Ladce, Kvasnica/Beluša, Bobot/Borčice, Koštialik/Ladce, Štefina/Horovce, P. Kostelanský ml./Podmanín, Pagáč/Ilava, Nemčík/Papradno.