Hádzaná muži HIL 5. a 6. kolo

Nováčik na Považí bez šancí, v Karvinej tradične MŠK Pov. Bystrica

– Sokol Kostelec

38:24 (16:11)

Súboj s nováčikom bol vyrovnaný do 8.min, kedy bol stav 5:5. Potom prebrali streleckú taktovku Spuchlák s Buchtom a táto dvojica natiahla skóre v 19. min na 12:7. Súper sa držal nad vodou vďaka premieňaniu sedmičiek, kým domáci bombardér Buchta mal v 22. min „na pažbe už osem zárezov“ (14:8). Za stavu 16:9 však akoby uťal. Striedajúci Rucki zmaril po tri čisté šance Spuchlákovi i Opoldíkovi, a tak súper stiahol na 16:11. Druhý polčas začal s chuťou Korňan a po jeho troch góloch bolo v 36. min 20:16. Vtedy sa zápas zlomil, pretože skvele a najmä rýchlo hrajúci domáci dosiahli do 44. min šesť gólov a zrazu bolo o desať – 26:16. Bystričania však nedávali nohu z plynu dolu a skóre rástlo ďalej. V 49. min S. Mažár pri oslabení dosiahol tridsiatku (30:18) a o chvíľu Buchta dal svoj desiaty gól, aby v 58. min trinástym zásahom zvýšil na 38:22. Chvíľu pred ním dosiahol desiatku aj Spuchlák. Želanie haly o štyridsiatku ostalo nevypočuté, pretože Kuzo dvoma gólmi upravil na 38:24. Pov. Bysrica: Baďura, Drápal, Opoldík 1, P. Zaťko 1, Buchta 13, Korňan 4, Spuchlák 10, S. Mažár 2, Polakovič 2, Ďuriš 2, Šalimov, Ďurajka 2, Brezina 1, Bočkay. Tréner I. Hargaš. Kostelec: M. Fabian, Rucki, M. Grulich 1, T. Grulich, Hradil, Tůma 4, Ševčík, Kuzo 4, Galus 4/4, Vařák 4, Tydlačka 1, Kubík 2/1, Veselý 4, Kovařík. Tréner: J. Hegar. Vylúčení: 2:7 na 2 minúty. Sedmičky: 0 – 6/5. Rozhodovali Dragula a Gedeon. Ďalšie výsledky 5. kola: Allrisk – Prešov 32:33, Košice – Karviná 32:36, Dukla – Zubří 28:23, Frýdek – Sečovce 34:20, Hranice – Trnava 26:25, ŠKP – Louny 36:26, Hlohovec – N. Zámky 20:21.

Baník Karviná

– MŠK Pov. Bystrica

34:25 (18:13)

Domáci začali náporom a už v 5. min vyhnali za stavu 4:0 Baďuru z brány. Bystričania bez zraneného Korňana a Šalimova sa snažili o rýchlu, agresívnu hru, v ktorej sa baníkom vyrovnali, no opäť ich zradila streľba. Stiahli na 5:3 a ešte v 16. min bol stav 9:7, no potom domáci pridali a polčas vyhrali päťgólovým rozdielom. V drese MŠK podľa slov trénera I. Hargaša uspokojil iba S. Mažár, nedarilo sa P. Zaťkovi a Buchta zápas znova pre červenú kartu nedohral. Bystričanom sa nedarilo brániť najväčšie hviezdy, M. Brůnu a K. Heinza, pre ktorých je HIL-ka už zrejme pritesná. V 39. min znížili Považania na 20:17 a o dve minúty bol stav „iba“ 23:19. Potom prišli domáce okamihy a o desať minút bol stav 31:21. V závere Bystričania skóre už iba prikrášlili. Karviná: Slabý, Novák, Bednařík 2, M. Brůna 8/3, Konečný, K. Heinz 7, Mrakič 3, Láclavík 2, Kust, Vašek 7/1, T. Heinz 2, Zdráhala 3, Szymanski, R. Brůna. Tréner J. Kekrt. Pov. Bystrica: Baďura, Drápal, Opoldík 1, Vicena, P. Zaťko, Buchta 4, Spuchlák 2, S. Mažár 7, Polakovič 4/1, Ďuriš, Bočkay, Ďurajka 4, Brezina 3/3, Koňušík. Tréner I. Hargaš. Vylúčení: 9:10 na 2 minúty, Buchta ČK za 3 vylúčenia. Sedmičky: 5/4 – 6/4. Rozhodovali Kohout a Dolejš.

Ďalšie výsledky 6. kola: N. Zámky – Dukla 25:27, Prešov – Frýdek 33:26, Trnava – Louny 40:21, Sečovce – Hlohovec 28:24, Hranice – Košice 30:29, Zubří – ŠKP 21:21, Kostelec – Allrisk 24:27.

V stredu 8. 10. o 18. h hostí v predohrávke 7. kola Pov. Bystrica Hranice a v nedeľu 12. 10. nastúpi Pov. Bystrica v prvom zápase Ligy majstrov doma proti slovinskému majstrovi Pivovarna Laško Celje. (jš)

1. Dukla 6 6 0 0 184:136 12

2. Karviná 6 6 0 0 212:176 12

3. Allrisk 6 4 1 1 172:150 9

4. Prešov 6 4 1 1 174:154 9

5. Hranice 6 3 1 2 176:189 7

6. Frýdek 5 3 0 2 168:145 6

7. N. Zámky 6 3 0 3 160:156 6

8. ŠKP 5 2 1 2 138:130 5