Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

III. liga muži 8. kolo

III. liga muži 8. kolo Bánovce - Púchov B

1:0 (1:0)

Začalo sa vo svižnom tempe s dôsledným obojstranným obsadzovaním. Od 19. min mali Bánovčania číselnú prevahu, keď po hrubom faule na unikajúceho Šebu videl Hrehuš červenú kartu. Na priebehu hry sa to však neprejavilo. O všetkom sa rozhodlo v 26. min, keď domáci zahrávali dva rohové kopy za sebou. Pri druhom urobil hrubú chybu púchovský brankár, keď podbehol vysokú loptu, ktorá mu vypadla z rúk a nabiehajúci Mikuš bez problémov otvoril skóre - 1:0. V 51. min po závare pred bánovskou bránou Kosiba dvakrát priam čaroval a obidve delovky z pár krokov vyrazil. Potom sa hra rozdrobila, bolo dosť nervozity, a tak diváci už veľa futbalu nevideli. Púchov B: M. Valach, Rosina, Hrehuš, Štefík, Filo, Škorvánek (79. Ondrička), Vavrík, Beliančin, Buchta, Mužlay (46. Priečko), Chovanec (46. Madara). ŽK: Kosiba, Parkan, Kotula, Znášik – Vavrík. ČK: Hrehuš (Púchov). Pred 200 divákmi rozhodoval Divéky. (jež)

L. Rovne - Štúrovo

6:1 (2:1)

Zápas začal opatrne, ale v 5. min sa oprel do lopty Bagin, a tá skončila v sieti hostí. Domáci prebrali iniciatívu a v 28. min im vyšla rýchla akcia. Po Václavíkovej prihrávke Grendel obišiel aj brankára a zvýšil skóre zápasu. V poslednej minúte prvého polčasu trafil Meliš žrď, hostia loptu odkopli, ale domáca obrana vyrobila zbytočný rohový kop a z neho po skrumáži znížil už v nadstavenom čase Koscelník. Na začiatku druhého polčasu upokojil domácich Grendel po akcii Basilu. V 62. min bol vylúčený Gajan, čo domáci aj gólovo využili, keď 67. min skóroval Holeščák, ktorému hlavou prihral Bagin. V 75. min prestrelil Bagin všetko, čo mu stálo v ceste a zvýšil na 5:1. V poslednej minúte zápasu vybojoval loptu Holeščák a Václavík uzavrel skóre zápasu. Futbalisti Lednických Rovní pokorili ďalšieho lídra súťaže a potvrdili, že patria k najlepším mužstvám tretej ligy. L. Rovne: Minárech, Meliš, Bagin, Šatka, P. Martinka, Basila, Tomana, Nosický (67. Mišík), Turza (62. Holeščák), Václavík, Grendel (82. Dzurko). ŽK: Gavroň, Gajan. ČK: Gajan. Pred 500 divákmi rozhodoval Schmidt. (det)

Ostatné výsledky: FC Vion - N. Zámky 1:0, Neded - Komárno 1:1, Topoľčany - Nemšová 1:2, J. Bohunice - D. Vestenice 0:2, Myjava - Trnava B 3:0, Levice - Lapáš 2:1. Spracoval (mk)

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

V Púchove si celoplošné testovanie po dvoch týždňoch zopakujú

Mesto Púchov si na základe vládneho rozhodnutia po dvoch týždňoch zopakuje celoplošné antigénové testovanie. Skríning sa v Púchove začne v sobotu (23. 1.) a potrvá do utorka 26. januára.

Zdravotník odoberá vzorku z nosa počas testovania na ochorenie Covid-19.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Pozor na snehové jazyky a záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi.