I. trieda muži 6. kolo - Hráči Papradna sa nenápadne posúvajú vyššie

Papradno – Prejta 4:0 (2:0) Zápas mal jednoznačn

Papradno – Prejta

4:0 (2:0)

Zápas mal jednoznačný priebeh. V 28. min otvoril skóre Váchalík. V 44. min pridal druhý gól Babiar. Po zmene strán strieľali opäť iba domáci. V 53. min dal na rozdiel triedy L. Balušík a posledné slovo mal Nemčík v 84. min. Papradno: Krištof, M. Kolkus (P. Balušík), Zboran, Briestenský, L. Balušík, Černošík (Nemčík), Klabník, Levčík (J. Balušík), Václavík, Peter Babiar, M. Hrebík. Prejta: Porubčan (Gončár), Páleník, Šatka (Duras), Gorelka (Novosad), Ronec, Palček, Kubiš, Turza, Bušík, Malovec, Bachar. ŽK: Klabník – Malovec. Pred 400 divákmi rozhodovali Weissabel, Strýček. (lal)

Udiča – Brvnište

0:1 (0:0)

Hostia boli futbalovo lepší a z minima vyťažili maximum. V priemernom stretnutí sa hralo dlho bez šancí. V 16. min mieril Zemančík nožničkami nad a o šesť minút P. Čvirik tesne vedľa. Gól padol až v 79. min, kedy skóroval po rohu Šlesár. O tri minúty mal na kopačke vyrovnanie Harvánek, no proti Bratinovi nepochodil. Rovnako dopadol súper v 85. min. Udiča: Bašo, Drblík, Krátky (Cigánik), Mikula, Lališ (Harvánek), Milák, R. Doblej (Richtárik), Vala, Chochel, I. Doblej, Zemančík. Brvnište: Bratina, M. Hároník, Lališík, B. Čapliar, M. Čapliar, Barbosa, Miniarik, Jágrik, Šlesár, Čvirik (Holiš). ŽK: Harvánek, Drblík – Čvirik. Pred 200 divákmi rozhodovali Zvak, Andová, Kováč. Peťo Zvak

Borčice – Podmanín

5:1 (2:0)

Prevaha domácich vyústila v gól až v 17. min, autorom bol Kasenčák. O jedenásť minút skóroval Rác, no v 51. min znížil Pavol Adamčík. V 63. min premenil priamy kop Kopačka a dva záverečné góly dal neudržateľný Novosedliak. Borčice: Hudcovský, Kubica, Suchý, Bobot, Tomanica, Rác, Kasenčák, Burdej (Solin), Nomilner, Kopačka, Novosedliak. Podmanín: Mičúch, Majtán, P. Kostelanský st., L. Kostelanský (P. Sovík), Pilár, Horecký, P. Kostelanský ml., M. Adamčík (Joz. Kostelanský), Mišutka, P. Adamčík (Brigant), Ján Kostelanský. ŽK: P. Kostelanský ml., P. Adamčík. ČK: Kopačka. Pred 120 divákmi rozhodovali Sluk, Tekeľ, Badár. (ves)

Horovce – Pružina

3:1 (2:0)

Hostia začali tvrdo, čo domácich zaskočilo. Efektívne však využili dve príležitosti. Po strelách Dubového v 25. min a Miškecha o dve minúty viedli 2:0. Po hodine hry dal na rozdiel triedy Dubový. Po Jakubechovej tutovke uzavrel skóre v 70. min Fabuš. Horovce: Lukáč, Floriš, Miškech, Dubový, Kováč, Svorada, Štefanec, Siekel, Prekop, P. Mišún (Cíbik), Pavliš (D. Mišún). Pružina: O. Haviar, R. Kvaššay (A. Kardoš), Zaťko, Topor, M. Kvaššay (P. Haviar), I. Kardoš, V. Haviar ml., Ušiak, V. Haviar st. (Jakubech), Špánik, Fabuš. Pred 150 divákmi rozhodovali Brundza, Oselský, Koleno. (kos)

B&B Sverepec – Ladce

2:0 (1:0)

Väčšie problémy robil domácim skôr terén ako súper. V úvode nepremenili dve tutovky a radovali sa až v 17. min, keď poslal po centri Pavlíka Stacha loptu k žrdi. Po polhodine prebrali iniciatívu Ladce, no v 34. min nastrelil Baránek brvno. V 50. min vybehol včas Pružinský a jeho zásluhou šla lopta po strele Porubčana do brvna. Po hodine hry šiel na gólmana cementárov Stacha sám, no nepochodil. Keď mierili Richtárik a Valášek nad, musel upokojiť Sverepčanov kapitán Folučka v 75. min. Hostia mali na bod, no bez gólov... Sverepec: Pružinský, Slamka, Klužák, Richtárik, Valášek, Pavlík, Biel (Martinec), Folučka, Baránek (Hôrkový), Stacha, Križan. Ladce: Faturík, Koyš, Kret (Hudec), Filiač, Vyhnička, Koštialik, Porubčan, Patka, Mražík (Habánek), Galko (Hujo), Prekop. ŽK: Koyš, Porubčan, Prekop. Pred 100 divákmi rozhodovali Pavlačka, Ondráš, Štefanec. (mk)

Ilava – Pov. Bystrica

1:1 (0:0)

V 42. min nastrelil Špirko žrď. O štvrť hodinu dal Mišutka na 0:1. V 74. min vyrovnal Domáň utešenou strelou s pomocou brvna na 1:1. Technickejší a rýchlejší hostia túžili po výhre, no na stave sa už nič nemenilo. Ilava: Vrábel, Šedo, J. Barkáč (Balon), Ilončiak, Makas, Ptáček, Mikula, Staňo, M. Barkáč (Domáň), Marienka, Fulec. Pov. Bystrica: J. Jánošík, Gardian, L. Pavlík, P. Ištok, Martinka, Masaryk (P. Jánošík), M. Kukučka, Kremen (Barbosa), Špirko, Mišutka, M. Pavlík. Pred 92 divákmi rozhodovali Petrušek, Vyhlídal, Bušovský. Ján Borčányi

Beluša – Plevník

3:1 (2:0)

Domáci nápor využil v 13. min Cíbik a o štyri minúty Boháčik – 2:0. Futbal mal dobrú úroveň a pohrozili aj hostia, ktorí postupne prevzali iniciatívu. Nepremenili dve tutovky a do reality ich vrátil v 67. min Cíbik. Snahu Plevníka korunoval v poslednej minúte M. Ďurkech. Beluša: Kopčan, Hrčka, Mužlay, Slávik, Huťa, Topolan, Cíbik (Vričan), Ciesar, Petríček, Michálek (Medňanský), Boháčik (Ďurica). Plevník: Smataník, Kocúr (Sluka), Jurčaga, Turčáni, Mar. Kremeň, Mir. Kremeň (Čižmárik), Jakubec, M. Gaňo, F. Ďurkech, Monček, Bajza. ŽK: Jurčaga. Pred 300 divákmi rozhodovali Dobrodenka, J. Mazán, Janas. (špa)

14. Pružina 6 1 1 4 7:21 4

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  8. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

V Košeci chcú na testovanie vyčleniť prioritne priestory v exteriéri

V obci Košeca v Ilavskom okrese chce samospráva vyčleniť prioritne priestory v exteriéri.

Vzorky na antigénne testy odoberú výterom z nosohltana.

Odchádzajúci tréner Vágner: V Považskej je cítiť napätie

Nevydarený štart futbalistov Považskej Bystrice do tretej ligy si odniesol tréner Jaroslav Vágner. Po dohode opustil trénerskú lavičku, na ktorú zasadol Alexander Homér.

Teraz už bývalý tréner futbalistov Považskej Bystrice Jaroslav Vágner.