V. liga muži 5. kolo

Pov. Teplá – Tr. Jastrabie 3:2 (1:2) Už v 5. min

Pov. Teplá – Tr. Jastrabie

3:2 (1:2)

Už v 5. min viedli hostia po góle Piláthyho, no o päť minút Popelka hlavou vyrovnal. Päť minút pred koncom prvého polčasu dal na 1:2 opäť Piláthy. V druhom polčase kraľovali už domáci, ktorí otočili skóre vďaka dvom gólom Almasyho. Pov. Teplá: Lutišan, Bednář, Almasy, Hlušek, Koreník, Adamík (M. Zlatoš), Mucha (Sklenář), Hybben, Popelka, R. Zlatoš, Repáč. Pred 300 divákmi rozhodoval Macháček. (zla)

M. Lednice – Brezová

2:1 (1:1)

R. Lednický nastrelil už v 1. min žrď a o minútu zaváhal v dobrej pozícii Bubela. V 12. min prestrelil všetko R. Lednický – 1:0. V 32. min však Nemec vyrovnal. V 52. min premenil po ruke v šestnástke jedenástku P. Lednický. Hostia otvorili obranu a M. Lednice mali tri tutovky, ktoré zahodili. V závere sa po šanci Nemca triasli o výhru. M. Lednice: Morávik, P. Lednický, Ľ. Vančo, P. Vančo (Čerňanský), R. Lednický, M. Čelko, Miloš Lednický, J. Čelko, Dudák, T. Čelko (Hamar), Bubela (Milan Lednický). Pred 80 divákmi rozhodoval M. Mokoš. (led)

H. Poruba – Košeca

1:0 (1:0)

Hoci boli hostia technickejší, bojovne naladení domáci sa poučili z predchádzajúceho zápasu a hrali zo zabezpečenej obrany, čo sa im vyplatilo. Jednu z kontier využil v 30. min M. Staňo ml. H. Poruba: P. Puček, Hofierka, P. Živčic, J. Staňo, Krajčí, M. Staňo ml. (T. Staňo), M. Puček, Mráz, Prostinák, Vrábel, R. Puček (J. Živčic). Košeca: Kováč, Ország (Švikruha), Decký, Sviečka, Jakuš, Pleva, Šupka, Filo, Suchý, Belák, Plešivčák (Brtáň). ŽK: Filo, Belák. Pred 800 divákmi rozhodoval Adamkovič. (sta)

Prečín – Z. Kostoľany

3:2 (2:1)

Po opatrnom úvode udreli hostia, ktorí viedli gólom Záhona. V 25. min vyrovnal strelou z hranice šestnástky Lieskovský. Tesne pred polčasom otočil výsledok strelou k žrdi Mojžišík. Úvod druhej časti pretrhol v 55. min Hancko – 2:2. V 75. min stiahla obrana hostí Šarlaya a Hrnčiarik premenil jedenástku. Prečín: Zábojník, Dujka (Ligas), Pav. Melicherík, Hrnčiarik, J. Faciník, Lieskovský (M. Faciník), Mojžišík, Raček (Kopáč), Blaško, Michel, Šarlay. Pred 200 divákmi rozhodoval Valášek. (mam)

Ostatné výsledky: V. Uherce - Lehota 0:0, Dežerice - Krásno 0:0, Kanianka - Podolie 3:3, Rybany - Častkovce 4:4. Spracoval (mk)

9. Vážení poslanci, to naozaj?
  10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
  1. Desať najkrajších pláží na Korfu
  2. Úspešná budúcnosť začína štúdiom na FMMR TUKE
  3. Vážení poslanci, to naozaj?
  4. V 95-tom sme netušili, že dnes budú naše prístroje zachraňovať
  5. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
  6. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
  7. Vážení poslanci, to naozaj?
  8. Koniec čakania na kuriéra
  9. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?

Obchádzková trasa v obci Stupné vyznačená na mape

V obci Stupné úplne uzavrú most na hlavnej ceste, ktorý je v havarijnom stave. Obchádzkové trasy pôjdu po miestnych komunikáciách, vyznačených na mape.

Vpravo Simon Jellúš, vľavo Samuel Hlavaj.

Odchovanec púchovského hokeja SIMON JELLÚŠ (20) si to namieril za oceán. Po štyroch rokoch vo švédskej juniorskej lige ide do univerzitnej NCAA.

Ilustračná foto

Pre Trenčiansky kraj platí výstraha prvého stupňa pre vysoké teploty, ktoré môžu byť nebezpečné pre zdravie a vznik požiarov.