V súboji vedúcej dvojice sa delili body Beluša –

V súboji vedúcej dvojice sa delili body

Beluša – Papradno

4:1 (2:1)

Po opatrnom začiatku otvoril v 18. min skóre Medňanský. Petríček sa v 21. min po peknej akcii nemýlil – 2:0. Potom išiel M. Hrebík sám na brankára a na druhej strane zahodili šance Petríček a Cíbik. Keď nedali Kvasnica a Topolan, potrestal ich v 44. min M. Hrebík – 2:1. Po hodine zvýšil Petríček na 3:1 a po ďalších šanciach domácich uzavrel skóre v 81. min po nahrávke Petríčka Boháčik. Beluša: Kopčan, Hrčka (Vyh­nička), Topolan, Slávik, Mužlaj, Kvasnica, Cíbik, Medňanský (Kubena), Petríček (Ciesar), Michálek, Boháčik. Papradno: Krištof, P. Balušík, Zboran, Briestenský, J. Balušík, Černošík, Klabník, Nemčík, Váchalík (Levčík), Peter Babiar (Patrik Babiar), M. Hrebík. ŽK: Váchalík. Pred 200 divákmi rozhodovali Kováčik, Bezdeda, Janas. (duš)

Plevník – Ilava

6:1 (1:0)

Ilava hrala, no góly strieľali domáci. V 33. min dával Monček po prieniku F. Ďurkecha loptu do prázdnej brány. V 40. min nastrelil Marienka spojnicu a o päť minút prestrelil osamotený F. Ďurkech. V 55. min pridal s pomocou žrde druhý gól Bajza. O tri minúty zvýšil po brejku Monček a v 62. min dal F. Ďurkech na 4:0. Marienka o sedem minút po peknej akcii vymietol pavučinu, ale Gaňo po rohu a Mir. Kremeň po „výcviku“ obrancov upravili na 6:1. V 87. nepremenil Monček jedenástku. Plevník: Smataník, Ján Kocúr ml., Jurčaga, Turčáni (Ďuriš), Čižmárik, Ján Kocúr st., Jakubec (Mar. Kremeň), Gaňo, F. Ďurkech, Monček, Bajza (Mir. Kremeň). Ilava: Vrábel (Skuta), Barkáč, Ilončiak, Šedo, Barkáč, Balon, Mikula, Marienka, Makás, Staňo, Kameništiak (Domáň). ŽK: Mir. Kremeň – Kameništiak. Pred 150 divákmi rozhodovali Oselský, Bušovský, Kollár. (kas)

P. Bystrica – B&B Sverepec

1:1 (1:0)

V derby kola nastrelil najskôr v 31. min domáci Masaryk žrď. O tri minúty dal peknou hlavičkou na 1:0 Kremen. Vyrovnanie prišlo v 46. min. Biel hlavičkoval do žrde a odrazenú loptu poslal Folučka do siete. V 74. min nedal Richtárik, a tak sa body delili. Duel mal celkovo dobrú úroveň, tímy boli na rovnakej výkonnostnej úrovni. Pov. Bystrica: J. Jánošík, Truchlík, L. Pavlík, P. Ištok, Martinka, Masaryk, M. Kukučka, Kremen, P. Jánošík (Gardian), Martin Pavlík, Mišutka. Sverepec: Pružinský, Štedrák, Križan, Klužák, Richtárik, Baránek (Hôrkový), Valášek, Folučka, Marián Pavlík, Stacha, Biel. ŽK: M. Kukučka, Kremen – Valášek, Klužák. Pred 346 divákmi rozhodovali M. Mazan, Petrušek, Pavlačka.

Ján Borčányi

Ladce – Horovce

3:0 (1:0)

V prvom polčase okrem gólu Patku v 25. min z pokutového kopu za faul na Prekopa zaujali iba dva pokusy Mražíka. V 57. min upokojil Ladce Porubčan po centri Prekopa. Na konečných 3:0 dal po nezištnej prihrávke Porubčana Mražík. Ladce: Faturík, Koyš (Hudec), Kret, Jamrich, Vyhnička, Koštialik, Porubčan (Váň), Patka, Mražík (Mich. Habánek), Galko, Prekop. Horovce: Pačka, Kováč, Miškech, Mišún (Galbavý), Floriš, Svorada, Dubový, Siekel (Štefanec), R. Prekop, Rod, Pavliš. ŽK: Prekop, Jamrich – Galbavý. Pred 120 divákmi rozhodovali Pagáč, Mišún, Klabník. (ga)

Pružina – Borčice

3:1 (2:0)

Úvod patril hosťom, ktorí už v 2. a v 3. min stroskotali na výbornom S. Kardošovi v domácej bránke. V 15. minúte neuspel proti gólmanovi Pružiny ani Veselý a v 20. min sa domáci ujali vedenia gólom Priedhorského - 1:0. V 33. min kopal I. Kardoš priamy kop a A. Špánik zvýšil na 2:0. V 56. min mohol skórovať Novosedliak, no domáci obranca vykopol jeho strelu z prázdnej bránky. V 65. min pridal tretí gól Pružiny po prihrávke V. Haviara D. Priedhorský - 3:0. Po góle domáci poľavili a v 85. minúte dovolili hosťom skorigovať, keď Burdej z priameho kopu obstrelil domáci múr - 3:1. Pružina: S. Kardoš, R. Zaťko, P. Haviar, M. Kvaššay, R. Kvaššay, I. Kardoš, Priedhorský, V. Haviar (Maslák), V. Haviar st., A. Špánik, A. Fabuš. Borčice: Hudcovský, Veselý, Suchý, Bobot, Tomanica, Rác, Kasenčák, Burdej, Nomilner, Kopačka, Novosedliak. ŽK: V. Haviar st. – Veselý. ČK: I. Kardoš – Kopačka. Pred 200 divákmi rozhodovali Kameník, Andová, Bednár. (čel)

Podmanín – Udiča

2:1 (1:1)

Domáci sa ujali vedenia už v 6. min, keď otvoril skóre Ján Kostelanský. O desať minút však Zemančík vyrovnal. Šancí bolo na oboch stranách pomenej, a tak čakali diváci až do 90. min, kedy sa šťastie usmialo viac na domácich. Víťazstvo na ich stranu strhol Pavol. Kostelanský st. Podmanín: Mičúch, Majtán, Pav. Kostelanský st., P. Sovík (Pilár), L. Kostelanský, Ján Kostelanský, Pav. Kostelanský ml., Adamčík, Mišutka, Hôrecký, Bottka. Udiča: Bašo, Drblík, Krátky, Richtárik, Humpolík (R. Doblej), Milák, Cigánik, Vala, Chochel, I. Doblej, Zemančík. ŽK: Botka. Pred 200 divákmi rozhodovali Hanták, Weis­sabel, Kapila. (han)

Brvnište – Prejta

2:2 (0:2)

V 1. min otvoril skóre Bušík, potom sa striedali šance na oboch stranách. Šlesár hlavou nedal, Duras a Malovec minuli. V 38. min zachraňoval odvážnou hlavičkou Šamaj, no v 43. min istil vedenie Prejty bombou Malovec. V 62. min po centri Lejtricha to traja osamotení domáci ešte nedokázali, ale v 78. min Jágrik po jeho centri hlavou áno. Lejtrich o päť minút vyrovnal. Šťastena stála pri domácich aj v poslednej minúte, keď dvojica hostí mierila v šanci zbrklo mimo. Brvnište: J. Čapliar, Holiš (Lejtrich), Šamaj, B. Čapliar, M. Čapliar, Barbosa, Miniarik, Šištík (Hároník), Jágrik, Šlesár, Čvirik. Prejta: P. Porubčan, Páleník, Šutka (Gorelka), Novosad, Ronec, Palček, Kubiš, Turza, Bušík (Trnka), Malovec, Duras (Bachar). ŽK: P. Porubčan, Ronec. Pred 150 divákmi rozhodovali Strýček, Dočár, Ivaniš. (ošte)

1. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
  2. Kam patria rolky z toaletného papiera? Dávať dole etikety zo sklenených nádob?
  9. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
  10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
  1. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
  2. Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné
  3. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
  4. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
  5. Stiahnite si stovky e-kníh
  6. Recyklovať PET fľaše a plechovky môžu už aj obyvatelia Krupiny
  7. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
  8. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 132

Natália Chanová je úspešnou riešiteľkou sudoku a logických úloh.

Rodáčke z Horných Kočkoviec NATÁLII CHANOVEJ to páli. Mladá maturantka sa pravidelne zúčastňuje súťaží v riešení sudoku a logických úloh a pravidelne v nich aj boduje.

Relácia MY Športujeme denne prináša dynamický prehľad športových aktualít, exkluzívne rozhovory a aj rady a tipy nielen pre športovcov.