Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

I. trieda muži 4. kolo

Už iba B&B Sverepec s plným počtom bodov Papradno – Brvnište

2:0 (0:0)

Derby rivalov po mnohých rokoch prinieslo v prvom polčase priemerný futbal, kde zaujala iba hlavička M. Hrebíka v 3. min do žrde. Druhý polčas začali lepšie domáci a v 52. min po rohu hlavou otvoril skóre L. Balušík – 1:0. Ďalšie šance mali Černošík a Peter Babiar, no ich pokusy mierili vedľa. M. Hrebík aj druhýkrát trafil žrď a v 80. min po úniku Petra Babiara Nemčík prehodil brankára - 2:0. Papradno: Krištof, P. Balušík, Zboran, Briestenský (Levčík), Kolkus, Černošík (Patrik Babiar), Klabník, L. Balušík, Váchalík, Peter Babiar, M. Hrebík (Nemčík). Brvnište: Bratina, Priesečan, Šamaj (Holiš), B. Čapliar, M. Čapliar, J. Barbosa, Miniarik, Šištík (Vališík), Šlesár, Lejtrich (M. Hároník). Pred 800 divákmi rozhodovali Marušinec, Turčan, M. Stratený. ŽK: Lejtrich, Priesečan, Šamaj. (pzd)

Borčice – Ladce

2:1 (1:0)

Za dažďa sa hral nervózny futbal, ktorý vyústil do vzájomného vylúčenia Matuščina a Hromku v 30. min. Novosedliak ešte šancu nevyužil, no Burdej v 44. min hlavou prekonal súperovu obranu – 1:0. V 55. min Prekop trafil iba žrď a z protiútoku Kasenčák dorazil loptu do prázdnej brány – 2:0. Borčice gól ukolísal a v 59. min Vyhnička potrestal chybu brankára. – 2:1. Borčice: Janíček, Holomáň (Veselý), Suchý, Kubica, Matuščin, Rác (Bobot), Kasenčák (Nomilner), Burdej, Tomanica, Kopačka, Novosedliak. Ladce: Faturík, Mrážik, Patka, Kret, Michal Habánek (Prekop), Hudec (Trenčan), Jamrich, Koštialik, Vyhnička (Koyš), Galko, Hromka. Rozhodovali Brundza, Koleno, Oselský. ŽK: Galko, Habánek. ČK: Matuščin – Galko, Hromka. (os)

Udiča – Pružina

5:0 (2:0)

Po Mikulovom brvne a Matušíkovej strele otvoril skóre v 22. min Zemančík strelou do prázdnej brány. Potom I. Kardoš odpovedal strelou do brvna a v 37. min Zemančík z jedenástky zvýšil na 2:0. V 68. min po úniku Chochel pridal tretí gól. V závere hostia rezignovali, Zemančík v 88. min a Chochel v 90. min dovŕšili ich debakel. Udiča: Bašo, Drblík (Humpolík), Krátky, Mikula (Richtárik), Cigánik, Milák, Vala, Matušík, Chochel, Doblej (Lališ), Zemančík. Pružina: Prostiňák, Zaťko, Fabuš, Peter Haviar, Kvaššay, I. Kardoš, Priedhorský, Čelko, Maslák, Špánik, Pavol Haviar. Rozhodovali Kollár, Zvak, Kolek. (peťo zvak)

Prejta – Podmanín

4:2 (2:0)

V 14. min Ronec a v 30. min Kubiš zaistili Prejte polčasové vedenie 2:0. V 60. min Malovec z jedenástky zvýšil na 3:0, no súper sa nevzdával. O desať minút Pavol Kostelanský znížil na 3:1, ale v v 83. min Malovec definitívne rozhodol o troch bodoch pre svojich. Päť minút pred koncom prikrášlil skóre Ján Kostelanský na 4:2. Prejta: Porubčan, Páleník, Šatka (Hasidlo), Novosad, Ronec (Trtala), Palček, Kubiš, Turza, Búšik (Gorelka), Malovec, Duras. Podmanín: Mičúch, Majtán, Pavol Kostelanský, L. Kostelanský, Ján Kostelanský, Bottka, Kostka, Adamčík, Mišutka, Hôrecký. P. Sovík. ŽK: Ronec – Hôrecký, Ján Kostelanský. Rozhodovali Cíbik, F. Kováč, Čacho. (jan)

B&B Sverepec – Plevník

3:1 (1:1)

Biel v 12. min ešte nedal, no v 36. min po Hôrkového strele trafil presne – 1:0. Dve minúty pred prestávkou po rohu vyrovnal Kremeň. Po zmene strán prišiel tlak domácich, no Valášek, Hôrkový a Folučka mali vychýlenú mušku. V 80. min center Folučku zúročil na druhý gól Valášek a v 82. min si Folučkovu strelu zrazila hosťujúca obrana do vlastnej siete – 3:1. Sverepec: Pružinský, Štedrák, Klužák, Richtárik, Valášek, Pavlík, Biel (Letko), Folučka, Hôrkový, Žilinčík (Slamka), Križan. Plevník: Smataník, Kocúr, Jurčaga, Turčáni, Bučko, Kucharík, Jakubec, M. Gaňo, F. Ďurkech, Monček, Miro Kremeň. Rozhodoval Dobrodenka. (pzv)

Horovce – Pov. Bystrica

3:2 (2:1)

V 8. min sa domáci ujali vedenia Siekelom a v 22. min zvýšil na 2:0 Pavliš. Potom sa dostalo aj na hostí, keď v 33. min znížil M. Pavlík na 2:1. V 56. min v neprehľadnej situácii vyrovnal Kremeň. Šestnásť minút pred koncom sa dostal k lopte Siekel a dal víťazný gól nováčika. Horovce: Pálka, P. Floriš, J. Dubový, Rod, Kováč, M. Dubový, Svorada, Cíbik (Mišún), Siekel, Pavliš, Prekop. Pov. Bystrica: J. Jánošík, M. Truchlík, Ištok, L. Pavlík, Martinka, Masaryk, Kukučka, Kremeň, Špirko (P. Jánošík), Mišutka (S. Truchlík), M. Pavlík. Pred 80 divákmi rozhodovali Kapila, Vyhlídal, Kováčik.

Ján Borčányi

Ilava – Beluša

3:1 (2:1)

Oklieštený súper sa ujal vedenia v 10. min, keď ušiel Michálek a krížnou strelou prekonal Vrábela. Potom prišli Fulecove nepremenené šance, ale v 35. min domáci hráč z trestného kopu tečovanou strelou vyrovnal. O päť minút ten istý hráč pridal druhý gól. V 80. min naservíroval Fulec loptu Marienkovi, ktorý trafil pod brvno – 3:1. Minútu pred koncom ešte Petríček nastrelil žrď. Ilava: Vrábel, J. Barkáč, Ilončiak, Šedo, M. Barkáč, Balon, Ptáček, Marienka, Makas, Fulec, Kameništiak. Beluša: Gombár, Hrčka, Topolan, Vyhnička (Vričan), Ďurica (Drošťák), Kvasnica, Kubena (Kraľovič), Medňanský, Petríček, Michálek, Boháčik. Pred 100 divákmi rozhodovali Pecuš, Hanták, M. Mazán. ŽK: Kameništiak, Ptáček – Ďurica, Medňanský, Kráľovič. (dem)

1. BaB Sverepec 4 4 0 0 8:1 12

2. P. Bystrica 4 3 0 1 14:5 9

3. Papradno 4 3 0 1 11:5 9

4. Prejta 4 2 1 1 12:9 7

5. Borčice 4 2 1 1 6:6 7

6. Ilava 4 2 0 2 9:7 6

7. Udiča 4 2 0 2 8:7 6

8. Plevník 4 2 0 2 5:6 6