I. trieda muži 3. kolo - Raven dal štyri góly, v Beluši štyri červené karty

Ilava – Papradno 2:3 (1:2) Hostia mali hru v ruk

Ilava – Papradno

2:3 (1:2)

Hostia mali hru v rukách prvých 30 minút. Prevahu vyjadrili už v 8. min M. Hrebíkom a v 22. min L. Balušíkom. Vinou nepresnej mušky však prišli o vyššie skóre. V 32. min Makás zblízka prekonal Krištofa – 1:2. V druhom polčase domáci vyrovnali hru, dostali Papradno pod tlak, no Pagáč ich svojim zbytočným vylúčením pribrzdil. V 73. zvýšil Babiar na 1:3. Zúfalý tlak v oslabení korunoval v 87. min Fulec hlavou. Ilava: Uharčík, Domáň (Pagáč), Balon, Šedo, Ilončiak, Ptáček (Barkáč), Staňo, Marienka, Makás, Fulec, Kameništiak. Papradno: Krištof, P. Balušík (Levčík), Zboran, Briestenský (J. Balušík), M. Kolkus, Černošík, Klabník, L. Balušík, Váchalík, Babiar, M. Hrebík (Nemčík). Rozhodovali Strýček, Ivaniš, Sluk. (miš)

Beluša – B&B Sverepec

0:1 (0:0)

V derby zápase už v 6. min chytil Pružinský hlavičku Kvasnicu, o tri minúty netrafil prázdnu bránu Petríček. V 25. min sa dožadovali domáci jedenástky po strele Kvasnicu a dorážku Petríčka vyrazil gólman hostí na roh. Gombár čistil priestor pred svojou bránou až v 38. min, no inak ho hostia neohrozili. V 45. min mieril v tutovke Petríček vedľa. To, čo predpokladal tréner domácich, prišlo v druhom polčase. Beluša zatlačila súpera a Kvasnicovu krížnu strelu brankár chytil. V 60. min odštartoval Baránek sériu červených kariet. O päť minút mieril Biel nad a Michálkovu bombu vyrazil Pružinský. Rozhodujúci únik Biela v 84. min zaváňal podľa fanúšikov ofsajdom – 0:1. Postupne vyfasovali červenú domáci Madara, Huťa a Kušík. Šance Folučku a Štedráka na stave nič nezmenili. Beluša: Gombár, Hrčka, Madara, Vyhnička, Huťa, Kvasnica, Topolan, Medňanský (Kušík), Petríček, Michálek, Boháčik. Sverepec: Pružinský, Štedrák, Klužák, Richtárik, Valášek, Pavlík (Stacha), Biel (Žilinčík), Folučka, Baránek, Hôrkový, Križan. ŽK: Vyhnička, Kvasnica – Baránek, Richtárik. Rozhodovali Vyhlídal, Dobrodenka, Švec. (mk)

Plevník – Horovce

2:0 (1:0)

Skóre otvoril v 5. min Monček z trestného kopu spoza šestnástky. V rýchlom zápase dominovali naďalej domáci. V 35. min nepremenil tutovku Gaňo, o dve minúty zmaril šancu Horoviec Turčan. V 52. a 70. min nastrelil Plevník žrď a v 75. min hlavičku F. Ďurkecha gólman vyrazil. O deväť minút si nabehol na center F. Ďurkech – 2:0. Plevník: Smataník, Kocúr (Tomaník), Jurčaga, Turčáni, Mar. Kremeň, Kucharík, M. Ďurkech, Gaňo, F. Ďurkech, Monček, Mir. Kremeň (Adamec). Horovce: Pálka, Miškech, P. Floriš, Cíbik (M. Floriš), Svorada, Mišún (Galbavý), J. Dubový, Siekel, Prekop, Kováč, M. Dubový. ŽK: Kocúr – Svorada, Siekel, Miškech. Rozhodovali Pavlačka, Petrušek, J. Mazán. (pac)

Pov. Bystrica – Borčice

4:1 (1:1)

V šlágri kola sa domáci ujali vedenia gólom Martinku v 10. min. Onedlho na to Borčice nastrelili žrď a v 20. min vyrovnal Novosedliak. O šestnásť minút nastrelil Špirko žrď. Minútu po zmene strán dal na 2:1 Mišutka a o dve minúty zvyšoval Masaryk. Posledné slovo mal v 83. min Mišutka. Zlepšujúci sa Raven zaznamenal opäť štyri góly. Pov. Bystrica: J. Jánošík, Truchlík, P. Ištok, L. Pavlík, Martinka, Masaryk, M. Kukučka (M. Ištok), P. Jánošík (Vaštík), Špirko, Mišutka, J. Pavlík. Borčice: Janíček, Holomáň, Kubica, Kopačka, Bobot, Burdej (Tomanica), Rác (Solin), Suchý, Nomilner, Kasenčák, Novosedlaik (J. Veselý). ŽK: Špirko – Bobot. Rozhodovali Weissabel, Hanták, Pivková.

Ján Borčányi

Ladce – Udiča

1:2 (0:1)

Hostia boli lepším mužstvom a od 22. min viedli gólom Zemančíka. V 62. min zvýšil Milák na 0:2, no iskru nádeje vykresal z jedenástky Patka. Udiča však výhru v závere udržala. Ladce: Porubčan, Beňak (Mražík), Koyš, Vyhnička, Jamrich, Michal Habánek, Patka, Koštialik, Hudec, Hromka (Kučera), Galko. Udiča: Bašo, Richtárik, I. Doblej, Mikula, Drblík, Krátky, Milák, Zemančík, Harvánek (Cigánik), Matušík (Chochel), Vala. Rozhodovali Turčan, Marušinec, Bezdeda. (ga)

Pružina – Prejta

3:3 (1:3)

Vo vyrovnanom polčase sa sústredili hostia na obranu a vyrážali do nebezpečných brejkov. V 9. min mieril I. Kardoš z priameho kopu tesne vedľa a o minútu po chybe brankára otvoril skóre z 30 metrov Hasidlo. V 28. min vyrovnal po priamom kope I. Kardoša Ušiak, ale Malovec a Trtala otočili opäť skóre. V druhom polčase sa hralo na polovici hostí, čo sa im nevyplatilo. Tlak využil v 57. min po hrubej chybe obrany Pavol Haviar a v 71. min vyrovnal A. Kardoš strelou k žrdi z 20 metrov. Pružina: Protiňák, R. Zaťko, A. Fabuš, Kvaš­šay (A. Kardoš), Peter Haviar, I. Kardoš, V. Haviar st., Ušiak, V. Haviar ml. (Priedhorský), A. Špánik, Pavol Haviar. Prejta: Porubčan, Páleník, Gorelka, Trtala, Ronec, Palček, Kubiš, Turza, Duras, Malovec, Hasidlo. Rozhodovali Dohnanský, Dočár. (čel)

Podmanín – Brvnište

4:3 (4:3)

V ťažkom a búrlivom zápase otvoril skóre Jozef Kostelanský v 6. min, o štyri minúty pridal druhý úspech domácich Ján Kostelanský. V 12. min znížil Minárik a v 25. min vyrovnal Šlesár. O tri minúty dal Jozef Kostelanský na 3:2, aby v 38. min uzavrel svoj hattrick. Dve minúty pred polčasom znížil z jedenástky Minárik. Podmanín: Mičúch, Mišutka (L. Kostelanský), P. Kostelanský st., Hôrecký, Pilár, Jozef Kostelanský, P. Kostelanský ml., Adamčík, M. Sovík (Trúchlik), I. Sovík, Ján Kostelanský. Brvnište: Bratina, M. Hároník, Holiš, B. Čapliar, M. Čapliar, Barbosa (J. Čapliar), Minárik, Šamaj, Ragula, Šlesár, Priesečan. ŽK: M. Sovík, I. Sovík, P. Kostelanský st. Rozhodovali Koleno, Andová, Kvaššay. (kol)

4. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  5. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne

14 h
Primátor Dubnice nad Váhom Peter Wolf pred vstupom do kaštieľa.

Pamiatku chce mesto zrekonštruovať.

Kristián Meszároš.

Vybral sa na skusy do Švédska. Pokračovateľ známeho hokejového rodu KRISTIÁN MESZÁROŠ (19) má za sebou tretiu sezónu v tamojšej druhej najvyššej juniorskej lige.

Obce v považskobystrickom okrese už majú systém testovania zabehnutý. Viaceré samosprávy majú zriadené trvalé odberové miesta. Prinášame zoznam s časovým harmonogramom testovania v celom okrese.