Dubnica nad Váhom – Horúčavu na miestnom zimnom štadióne mal od pondelka 4. augusta vystriedať príjemný chládok od prvého ľadu, lenže niekoľko hodín pred spustením chladiaceho zariadenia dostal prezident hokejového klubu Ladislav Janeček správu, že stroje ostanú v nečinnosti. Prvou reakciou, ktorou sa prezentoval v niektorých médiách, bolo zrušenie všetkých prípravných zápasov a dokonca hrozilo odhlásenie sa družstiev zo súťaží vo všetkých vekových kategóriách. Hovorilo sa aj o riešení situácie právnou formou s možnosťou vymáhania spôsobených škôd, ak mestská rada nezmení svoje rozhodnutie.
V stredu 6. augusta sa malo rozhodnúť o tom, či dubnický hokej na rekonštruovanom zimnom štadióne bude fungovať alebo nie. O deň neskôr sme dostali od primátora Juraja Červinku stanovisko, v ktorom sa vyjadruje k problému. „Nakoľko medializovaná kampaň k prevádzke zimného štadióna stavia len Mesto Dubnica nad Váhom a Mestské zastupiteľstvo (MsZ) v Dubnici nad Váhom do pozície vinníka, mojou povinnosťou ako predstaviteľa mesta je zaujať stanovisko obvineného.
Mestský štadión tvoria objekty – zimný štadión, športová hala s ubytovňou, tribúny pre futbal, sociálna budova futbalu, tartanová atletická dráha, hlavné futbalové ihrisko a dve tréningové ihriská. Pre podporu a rozvoj športu v meste MsZ schválilo v závere roka 2002 v rozpočte mesta na prevádzku uvedených telovýchovných zariadení čiastku 3,8 milióna korún. Na údržbu zimného štadióna 600 tisíc korún, na údržbu letného štadióna 270 tisíc korún, ďalšiu údržbu zabezpečujú športové kluby zo svojho rozpočtu. Na dofinancovanie tartanovej dráhy sme poskytli 500 tisíc, ďalším športovým klubom na ich dofinancovanie a športové akcie 200 tisíc korún. Spolu pre šport MsZ schválilo 5 miliónov 370 tisíc korún. Pri dnešných finančných problémoch samosprávy je to primeraná finančná čiastka.
Už v mesiaci máji 2003 na základe plnenia rozpočtu bolo konštatované, že rozpočtovaná čiastka nebude stačiť na úhradu energií zimného a letného štadióna. Nakoľko sa ani nepodarilo zaistiť dostatočný príjem na zvýšené náklady, boli športové kluby upozornené, že budú musieť prispieť na čiastočnú úhradu energií. Pretože v minulosti prekročené náklady mesto uhradilo, upozornenie ostalo nepovšimnuté.
K 1. augustu 2003 boli z plánovanej finančnej čiastky 3,8 milióna korún na úhradu energií vyčerpané už 4 milióny, a pretože finančná situácia mesta je dosť nepriaznivá (súčasná výška pohľadávok je 11 miliónov), bolo potrebné celú záležitosť riešiť. Mediálna vojna zo strany hokejového klubu nebola potrebná, nakoľko funkcionári mesta majú záujem celú záležitosť riešiť.
Došlo k dohode na spustenie výroby ľadu na zimnom štadióne, ako aj na úhradu nákladov na energie zo strany mesta a športových klubov. Mesto Dubnica nad Váhom podporovalo a bude podporovať šport v meste podľa finančných možností. Treba si uvedomiť, že predchádzajúca podpora podniku ZTS je už minulosťou a je potrebné hľadať ďalšie finančné zdroje, lebo samospráva musí zabezpečovať život občanov mesta aj v iných činnostiach.“ (jš)