Streda, 5. október, 2022 | Meniny má Viera

futbal Do I. triedy bude postupovať iba víťaz

Futbalový ročník 2002/2003 je už takmer mesiac minulosťou, a tak ako býva dobrým zvykom, v prestávke pred ďalšou sezónou sa uskutočňuje aktív ObFZ Považská Bystrica. Keďže posledné dva usporiadali Ladce, tentoraz sa tejto úlohy zhostili funkcionári TJ Družstevník Streženice.

Hrať je cťou

Do miestneho kultúrneho domu prišli zástupcovia veľkej väčšiny FO a FK, i keď sa našli tradiční absentéri. Niektorí sa síce ospravedlnili, no aj tak stojí za zváženie, či sa predsa nemôže nájsť náhrada. Po privítaní účastníkov M. Podmaníkom sa ujal slova predseda ObFZ Dušan Slovák. „Predchádzajúci ročník sa našťastie zaobišiel bez mimoriadnych udalostí. Jediné, čo ma zaráža, je veľký počet kontumačných výsledkov. Keďže väčšinou išlo o neoprávnené štarty vinou toho, že funkcionári si neustrážili žlté či červené karty v klube, rozhodli sme sa pre zlepšovák. Rada ObFZ sa dohodla, že po štvrtkovom zasadaní jednotlivých komisií sekretár ObFZ Jozef Galanský v piatok telefonicky oznámi všetkým klubom, ktorých hráči dostali podmienečné i nepodmienečné tresty, ich výšku. Tým sa predíde rôznym dohadom, pretože Úradná správa vychádza až v utorok, kedy sú zápasy odohrané. Nevidím rád ani to, že najmä v čase, keď už je o všetkom rozhodnuté, súper niekedy jednoducho nepríde alebo príde s malým počtom hráčov. Apelujem na všetkých, kluby i hráčov, aby k zápasom pristupovali zodpovedne, súťaž čestne dohrali a o výsledkoch sa nerozhodovalo za zeleným stolom. Teší ma, že súťaže sa vyhli inzultáciám rozhodcov, vzájomnému osočovaniu a ďalším rušivým momentov. Opäť sme sa nevyhli faktu, že nie všetci, ktorí súťaže začali, ich aj dohrali. Preto apelujem na všetkých, kto sa prihlási, nech súťaž aj dohrá, aby sa nenarušila regulárnosť. Teraz, necelý mesiac pred štartom ročníka 2003/2004, majú všetky družstvá dobrú motiváciu, veď sa začína od nuly,“ povedal predseda ­ObFZ. Potom pogratuloval všetkým víťazom a najmä tým, ktorí rady ObFZ opúšťajú z dôvodu postupu do krajských súťaží. „Verím, že aj na vyššej úrovni budete dobre reprezentovať náš futbalový zväz a vybojujete si pevné miesto v súťaži,“ dodal.

SkryťVypnúť reklamu

Do I. triedy iba víťaz

Predseda ŠTK Milan Križan zhodnotil uplynulý ročník ako jeden z najlepších v doterajšej histórii. „Nemali sme ani jedinú inzultáciu, avšak vyskytli sa dva prípady neprístojností na ihrisku v zápasoch Prejta – Papradno a Orlové B – Vrchteplá. Za zdarný priebeh súťaží si pochvalu zaslúžia rozhodcovia i delegáti. V I. triede gratulujem k postupu do V. ligy sever mužstvu Vápeč Horná Poruba, ktorá sa po siedmich rokoch konečne dočkala. Dúfam, že nás budú jej hráči dobre reprezentovať. Sklamaním bolo účinkovanie ešte nedávno účastníka V. Ligy Slovana N. Dubnica, ktorý zostupuje do II. triedy. Z II. triedy postúpili Horovce a Brvnište, do najnižšej súťaže zostúpila Dolná Breznica. Boj o víťazstvo v III. A triede rozhodla funkcionárska chyba Ilavy B, ktorí si neustrážili karty a vinou kontumácie doma s Kameničanmi si už Pruské nenechalo postup ujsť. V III. B triede mal dobrý finiš Milochov, ktorému napomohla kontumácia Šebešťanovej pre neoprávnený štart.“

SkryťVypnúť reklamu

M. Križan sa detailne zaoberal aj kontumáciami. V deviatich prípadoch sa zápas kontumoval pre neoprávnený štart hráča, trikrát pre nedostavenie sa súpera (D. Breznica v Podvaží, Visolaje v Bodinej a Kameničany v Lednici), v troch prípadoch pre nedostatočný počet hráčov jedného mužstva a jeden kuriózny prípad pre nezáujem hráčov.

„Zápasy sa často nehrali aj z iných dôvodov. Pre nespôsobilú hraciu plochu či nepriazeň počasia sa nehralo v pôvodnom termíne deväť zápasov. Spomenúť musím družstvo Priehrada Udiča, ktoré by si malo dať do poriadku hraciu plochu, na čo už boli funkcionári upozornení. Nevedno, aké počasie bude koncom jesene, či skoro na jar, a preto by mali v Udiči urobiť všetko pre to, aby sme im nemuseli zatvoriť domáce ihrisko.“

SkryťVypnúť reklamu

Potom predseda ŠTK pripomenul najlepších kanonierov v jednotlivých súťažiach dospelých a najlepšie družstvá v súťaží fair play. „Rada na svojom poslednom zasadnutí pripravovala nový rozpis súťaží, do ktorého mala zahrnúť pripomienky FO a FK. Nakoniec sa nemusela zaoberať žiadnou. Výraznou zmenou je postup do I. triedy, kam postúpi iba víťaz, a nie prví dvaja, ako to bolo doteraz. Boli sme snáď jediní na Slovensku, kde postupovali do najvyššej oblastnej súťaže dva celky. Všetky družstvá sú povinné uhrádzať pokuty a poplatky výhradne poštovou poukážkou, pričom na druhú stranu uvedú dôvod platby. Hráčske zoznamy musia mužstvá predložiť do 7. augusta, avšak nemusí byť na nich pečiatka lekára.“ V závere Milan Križan poďakoval domácim Streženičanom za usporiadanie aktívu a médiám za dobrú spoluprácu. Ďakujeme!

Mládež sa nemá odsúvať bokom

Predseda komisie mládeže Jozef Jurena začal svoje vystúpenie hodnotením jednotlivých súťaží. „Z I. triedy dorastu postúpila do kraja Nová Dubnica, čo je dobrý predpoklad k zlepšeniu aj mužského futbalu. Súťaž nedokončili Horovce, ktoré už na jar nehrali. Z II. triedy dorastu postúpila nielen prvá Domaniža, ale aj druhé Papradno. Zo súťaže bol vylúčený pre tri kontumácie Zubák a do jarnej časti už nenastúpil Púchov C. Z I. triedy starších žiakov do kraja postúpila Pružina, z II. triedy, okrem víťazného Orlového, aj Kolačín a Bolešov. Víťazom I. triedy mladších žiakov sa stala suverénne Beluša.

Pokiaľ ide o slušnosť, musím opraviť kolegov, pretože predsa sa jedna inzultácia našla, a to v zápase Visolaje – Prejta. U mládežníkov bolo skontumovaných 18 zápasov, z toho päť pre neoprávnený štart hráča, jeden kvôli inzultácii a 12 pre nedostavenie sa súpera. Hovorí sa, že pre mládež treba to najlepšie. No zdá sa mi, že nie vždy to platí a je čoraz častejšie odsúvaná na vedľajšiu koľaj. Niekde akoby bola iba na príťaž a oddiely len málo o ňu dbajú. Myslím, že by malo dôjsť k zmene a mládež podporovať viac.“

Naši najlepší

Po príhovoroch došlo aj k slávnostnému odovzdávaniu pohárov a cien pre najlepšie družstvá, strelcov, jednotlivcov a súťaže slušnosti. Ceny pre tri najlepšie celky prebrali H. Poruba, Plevník a Beluša (I. trieda), Horovce, Brvnište a Streženice (II. trieda), Pruské, Ilava B a Tuchyňa (III. A trieda), Milochov, Šebešťanová a Praznov (III. B trieda), N. Dubnica, Košeca a Lysá (I. trieda dorast), Domaniža, Papradno a Pov. Bystrica (II. trieda dorast), Pružina, Domaniža a Pov. Teplá (I. trieda st. žiaci), Orlové, Kolačín a Bolešov (II. trieda st. žiaci), Beluša, Púchov C a N. Dubnica (I. tr. ml. žiaci). V súťaži fair play si pre pohár postupne prichádzali víťazi Plevník (I. trieda), Streženice (II. trieda), Tunežice (III. A trieda), Bodiná (III. B trieda), Udiča (I. tr. dorast) a Brvnište (II. tr. dorast).

Nasledovali najlepší strelci: I. trieda Chochel (Udiča) – 21 gólov, II. trieda Rosina (D. Kočkovce) – 26 gólov, III. A trieda Mojto (Pruské) – 28 gólov, III. B trieda Minarčík (Vrchteplá) – 22 gólov, I. trieda dorast Cíbik (Košeca) – 34 gólov, II. trieda dorast Vatolík (Orlové) – 29 gólov, I. trieda st. žiaci T. Košút (Pružina) – 29 gólov, II. trieda st. žiaci A. Golier (Orlové) – 33 gólov, I. trieda ml. žiaci Sviečka (Beluša) – 22 gólov.

Najlepším hráčom sa podľa hlasovania klubov stal Ivan Chochel (Udiča), brankárom Peter Puček (H. Poruba) a rozhodcom Jaroslav Brundza (Považská Bystrica).

ObFZ ide Udiči v ústrety

Najočakávanejšou udalosťou po výbornom guláši bol žreb nového ročníka. Družstvá mali vopred pridelené čísla, a tak bolo na nich, ako sa počas prestávky dohodnú o možnej výmene čísla. Určité problémy nastali už pri I. triede, kde zástupca Pov. Bystrice V. Svitek informoval o tom, že SFZ a ZsFZ nie sú na jednej vlne, pretože SFZ vďaka inému systému predohrávok „nabúra“ program siedmich celkov FK Raven. Problémy by to Bystričanom robilo najmä v jeseni, keby nemali možnosť pre skorú tmu možnosť odohrať všetky domáce duely. Nakoniec došlo k výmene čísla s Udičou, avšak za cenu, že M. Križan sľúbil toleranciu ­ObFZ voči klubu kvôli ihrisku a Pov. Bystrica poskytne Udiči škvarové ihrisko bez náhrady. Ďalšie súťaže sa riešili ľahko, v III. B triede iba Nimnica si posunula domáce začiatky o hodinu skôr, ako bolo plánované. V I. triede dorastu sa k rovnakému kroku odhodlal Plevník, Podmanín si vymenil čísla s Košecou, kde bol ešte potrebný súhlas Papradna o zmene jedného zápasu, avšak jeho funkcionári sa zachovali ako gentlemani. Pozície si vymenili aj Visolaje s Udičou. V II. triede st. žiakov D. Mariková siahla po čísle 10, ktoré malo mať voľno a na túto pozíciu posunula svoju deviatku.

Lekárska prehliadka

áno i nie

V diskusii bolo tentoraz iba málo podnetov. Okrem vysvetlenia výšky trestov sa najviac času venovalo lekárskej prehliadke hráčov. Pri hráčskych zoznamoch nebude vyžadovaná, ak ju klub bude mať, je to dobré. V prípade, že ju nemá a niečo sa stane, zväz bude trvať na jej potvrdení. Za hráča je jednoznačne zodpovedný klub, a nie zväz, ako sa vyjadril aj predseda D. Slovák. (jš)

Najčítanejšie na My Považská

Inzercia - Tlačové správy

 1. Slováci a peniaze: Na čo sporíme a koľko investujeme?
 2. Putinovi hackeri, biznis s krytmi a špekulácie s energiami
 3. Digitálne predplatné SME.sk so zľavou až -52%
 4. Certifikované vzdelávanie pomáha firmám v rozvoji zamestnancov
 5. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané
 6. V Žiline projektujú železnice pre Londýn, Austráliu i Čínu
 7. Dôležitosť duševnej pohody
 8. Nakupovať viac ovocia a zeleniny sa oplatí každý deň
 1. Certifikované vzdelávanie pomáha firmám v rozvoji zamestnancov
 2. Putinovi hackeri, biznis s krytmi a špekulácie s energiami
 3. Digitálne predplatné SME.sk so zľavou až -52%
 4. Nivy oslávili prvé narodeniny a takmer 13 miliónov návštevníkov
 5. Zuzana Bednárová: V Prešove je ešte veľa vecí na zlepšovanie
 6. Dni nezábudiek prispejú na zachovanie prevádzky Linky dôvery
 7. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané
 8. V Žiline projektujú železnice pre Londýn, Austráliu i Čínu
 1. Hasič vyrába knedle. Denne ich uvarí tisíc a má vypredané 13 832
 2. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať? 7 324
 3. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko? 7 245
 4. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 5 944
 5. Nakupovať viac ovocia a zeleniny sa oplatí každý deň 5 934
 6. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel 5 633
 7. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo 5 085
 8. Dôležitosť duševnej pohody 4 843

Blogy SME

 1. Martina Paulenová: Sama na samote
 2. Robert Puk: Komu ukradol parkovaciu politiku v Bratislave kandidát na primátora Bratislavy Rudolf Kusý?
 3. Ján Marton: Vlčanova politická tragédia sa dokonala na technickom oleji v PL krmivách.
 4. Denisa Tomíková: Nie je vodič ako vodič
 5. Pavel Macko: Nie násiliu v uliciach a extrémistickému teroru!
 6. Eva Gallova: Vtipy, tipy, frky
 7. Marek Kytka: Skvelý Slafkovský, ukážkový gól Tomáša Tatara, či hviezdne duo večera Nečas s Burnsom
 8. Peter Kuchár: Moja cesta do pekla... (I.)
 1. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 6 678
 2. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 6 326
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 4 300
 4. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú... 4 055
 5. Ján Valchár: Gratulujeme, 60.000. A ruské tanky dostávajú defekty. 3 966
 6. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom? 3 766
 7. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 2 943
 8. Peter Slamenik: Dubák sem, dubák tam. 2 756
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Požiar v areáli drevospracujúcej firmy v Polomke.

Traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Považskej Bystrice zasahovali pri podvečernom požiari rekreačnej chaty v považskobystrickej miestnej časti Kalvária.


SITA 16 h

Považskobystrickí policajti zasahovali v nočných hodinách pri dopravnej nehode v katastri považskobystrickej mestskej časti Praznov.


TASR 3. okt
Futbalisti Novej Dubnice doma prehrali s Papradnom.

V oblastných súťažiach sa hrali cez víkend zaujímavé duely, v ktorých potvrdili roly favoritov mužstvá z čela tabuľky. Návšteva kola prišla na derby do Dohnian, kde hosťujúci fanklub vytvoril výbornú atmosféru. Tá vládla aj v súboji nováčika z Praznova proti favoritovi z Podmanína, ktorý to ale vôbec nemal ľahké.


2. okt
Belušania doma len remizovali s Hamsik Academy.

V ligách ZsFZ sa hralo cez víkend ďalšie kolo. Prvýkrát okúsili trpkosť prehry sklári z Lednických Rovní. Dva zápasy boli pre nespôsobilé terény preložené.


2. okt

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Martina Paulenová: Sama na samote
 2. Robert Puk: Komu ukradol parkovaciu politiku v Bratislave kandidát na primátora Bratislavy Rudolf Kusý?
 3. Ján Marton: Vlčanova politická tragédia sa dokonala na technickom oleji v PL krmivách.
 4. Denisa Tomíková: Nie je vodič ako vodič
 5. Pavel Macko: Nie násiliu v uliciach a extrémistickému teroru!
 6. Eva Gallova: Vtipy, tipy, frky
 7. Marek Kytka: Skvelý Slafkovský, ukážkový gól Tomáša Tatara, či hviezdne duo večera Nečas s Burnsom
 8. Peter Kuchár: Moja cesta do pekla... (I.)
 1. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 6 678
 2. Jana Melišová: Keď sa chce, tak sa dá 💗 6 326
 3. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 4 300
 4. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú... 4 055
 5. Ján Valchár: Gratulujeme, 60.000. A ruské tanky dostávajú defekty. 3 966
 6. Miroslav Kocúr: Progresívny fašizmus voči kresťanom? 3 766
 7. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 2 943
 8. Peter Slamenik: Dubák sem, dubák tam. 2 756
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu