Sobota, 15. máj, 2021 | Meniny má ŽofiaKrížovkyKrížovky

futbal Do I. triedy bude postupovať iba víťaz

Futbalový ročník 2002/2003 je už takmer mesiac minulosťou, a tak ako býva dobrým zvykom, v prestávke pred ďalšou sezónou sa uskutočňuje aktív ObFZ Považská Bystrica. Keďže posledné dva usporiadali Ladce, tentoraz sa tejto úlohy zhostili funkcionári TJ Družstevník Streženice.

Hrať je cťou

Do miestneho kultúrneho domu prišli zástupcovia veľkej väčšiny FO a FK, i keď sa našli tradiční absentéri. Niektorí sa síce ospravedlnili, no aj tak stojí za zváženie, či sa predsa nemôže nájsť náhrada. Po privítaní účastníkov M. Podmaníkom sa ujal slova predseda ObFZ Dušan Slovák. „Predchádzajúci ročník sa našťastie zaobišiel bez mimoriadnych udalostí. Jediné, čo ma zaráža, je veľký počet kontumačných výsledkov. Keďže väčšinou išlo o neoprávnené štarty vinou toho, že funkcionári si neustrážili žlté či červené karty v klube, rozhodli sme sa pre zlepšovák. Rada ObFZ sa dohodla, že po štvrtkovom zasadaní jednotlivých komisií sekretár ObFZ Jozef Galanský v piatok telefonicky oznámi všetkým klubom, ktorých hráči dostali podmienečné i nepodmienečné tresty, ich výšku. Tým sa predíde rôznym dohadom, pretože Úradná správa vychádza až v utorok, kedy sú zápasy odohrané. Nevidím rád ani to, že najmä v čase, keď už je o všetkom rozhodnuté, súper niekedy jednoducho nepríde alebo príde s malým počtom hráčov. Apelujem na všetkých, kluby i hráčov, aby k zápasom pristupovali zodpovedne, súťaž čestne dohrali a o výsledkoch sa nerozhodovalo za zeleným stolom. Teší ma, že súťaže sa vyhli inzultáciám rozhodcov, vzájomnému osočovaniu a ďalším rušivým momentov. Opäť sme sa nevyhli faktu, že nie všetci, ktorí súťaže začali, ich aj dohrali. Preto apelujem na všetkých, kto sa prihlási, nech súťaž aj dohrá, aby sa nenarušila regulárnosť. Teraz, necelý mesiac pred štartom ročníka 2003/2004, majú všetky družstvá dobrú motiváciu, veď sa začína od nuly,“ povedal predseda ­ObFZ. Potom pogratuloval všetkým víťazom a najmä tým, ktorí rady ObFZ opúšťajú z dôvodu postupu do krajských súťaží. „Verím, že aj na vyššej úrovni budete dobre reprezentovať náš futbalový zväz a vybojujete si pevné miesto v súťaži,“ dodal.

Skryť Vypnúť reklamu

Do I. triedy iba víťaz

Predseda ŠTK Milan Križan zhodnotil uplynulý ročník ako jeden z najlepších v doterajšej histórii. „Nemali sme ani jedinú inzultáciu, avšak vyskytli sa dva prípady neprístojností na ihrisku v zápasoch Prejta – Papradno a Orlové B – Vrchteplá. Za zdarný priebeh súťaží si pochvalu zaslúžia rozhodcovia i delegáti. V I. triede gratulujem k postupu do V. ligy sever mužstvu Vápeč Horná Poruba, ktorá sa po siedmich rokoch konečne dočkala. Dúfam, že nás budú jej hráči dobre reprezentovať. Sklamaním bolo účinkovanie ešte nedávno účastníka V. Ligy Slovana N. Dubnica, ktorý zostupuje do II. triedy. Z II. triedy postúpili Horovce a Brvnište, do najnižšej súťaže zostúpila Dolná Breznica. Boj o víťazstvo v III. A triede rozhodla funkcionárska chyba Ilavy B, ktorí si neustrážili karty a vinou kontumácie doma s Kameničanmi si už Pruské nenechalo postup ujsť. V III. B triede mal dobrý finiš Milochov, ktorému napomohla kontumácia Šebešťanovej pre neoprávnený štart.“

Skryť Vypnúť reklamu

M. Križan sa detailne zaoberal aj kontumáciami. V deviatich prípadoch sa zápas kontumoval pre neoprávnený štart hráča, trikrát pre nedostavenie sa súpera (D. Breznica v Podvaží, Visolaje v Bodinej a Kameničany v Lednici), v troch prípadoch pre nedostatočný počet hráčov jedného mužstva a jeden kuriózny prípad pre nezáujem hráčov.

„Zápasy sa často nehrali aj z iných dôvodov. Pre nespôsobilú hraciu plochu či nepriazeň počasia sa nehralo v pôvodnom termíne deväť zápasov. Spomenúť musím družstvo Priehrada Udiča, ktoré by si malo dať do poriadku hraciu plochu, na čo už boli funkcionári upozornení. Nevedno, aké počasie bude koncom jesene, či skoro na jar, a preto by mali v Udiči urobiť všetko pre to, aby sme im nemuseli zatvoriť domáce ihrisko.“

Skryť Vypnúť reklamu

Potom predseda ŠTK pripomenul najlepších kanonierov v jednotlivých súťažiach dospelých a najlepšie družstvá v súťaží fair play. „Rada na svojom poslednom zasadnutí pripravovala nový rozpis súťaží, do ktorého mala zahrnúť pripomienky FO a FK. Nakoniec sa nemusela zaoberať žiadnou. Výraznou zmenou je postup do I. triedy, kam postúpi iba víťaz, a nie prví dvaja, ako to bolo doteraz. Boli sme snáď jediní na Slovensku, kde postupovali do najvyššej oblastnej súťaže dva celky. Všetky družstvá sú povinné uhrádzať pokuty a poplatky výhradne poštovou poukážkou, pričom na druhú stranu uvedú dôvod platby. Hráčske zoznamy musia mužstvá predložiť do 7. augusta, avšak nemusí byť na nich pečiatka lekára.“ V závere Milan Križan poďakoval domácim Streženičanom za usporiadanie aktívu a médiám za dobrú spoluprácu. Ďakujeme!

Mládež sa nemá odsúvať bokom

Predseda komisie mládeže Jozef Jurena začal svoje vystúpenie hodnotením jednotlivých súťaží. „Z I. triedy dorastu postúpila do kraja Nová Dubnica, čo je dobrý predpoklad k zlepšeniu aj mužského futbalu. Súťaž nedokončili Horovce, ktoré už na jar nehrali. Z II. triedy dorastu postúpila nielen prvá Domaniža, ale aj druhé Papradno. Zo súťaže bol vylúčený pre tri kontumácie Zubák a do jarnej časti už nenastúpil Púchov C. Z I. triedy starších žiakov do kraja postúpila Pružina, z II. triedy, okrem víťazného Orlového, aj Kolačín a Bolešov. Víťazom I. triedy mladších žiakov sa stala suverénne Beluša.

Pokiaľ ide o slušnosť, musím opraviť kolegov, pretože predsa sa jedna inzultácia našla, a to v zápase Visolaje – Prejta. U mládežníkov bolo skontumovaných 18 zápasov, z toho päť pre neoprávnený štart hráča, jeden kvôli inzultácii a 12 pre nedostavenie sa súpera. Hovorí sa, že pre mládež treba to najlepšie. No zdá sa mi, že nie vždy to platí a je čoraz častejšie odsúvaná na vedľajšiu koľaj. Niekde akoby bola iba na príťaž a oddiely len málo o ňu dbajú. Myslím, že by malo dôjsť k zmene a mládež podporovať viac.“

Naši najlepší

Po príhovoroch došlo aj k slávnostnému odovzdávaniu pohárov a cien pre najlepšie družstvá, strelcov, jednotlivcov a súťaže slušnosti. Ceny pre tri najlepšie celky prebrali H. Poruba, Plevník a Beluša (I. trieda), Horovce, Brvnište a Streženice (II. trieda), Pruské, Ilava B a Tuchyňa (III. A trieda), Milochov, Šebešťanová a Praznov (III. B trieda), N. Dubnica, Košeca a Lysá (I. trieda dorast), Domaniža, Papradno a Pov. Bystrica (II. trieda dorast), Pružina, Domaniža a Pov. Teplá (I. trieda st. žiaci), Orlové, Kolačín a Bolešov (II. trieda st. žiaci), Beluša, Púchov C a N. Dubnica (I. tr. ml. žiaci). V súťaži fair play si pre pohár postupne prichádzali víťazi Plevník (I. trieda), Streženice (II. trieda), Tunežice (III. A trieda), Bodiná (III. B trieda), Udiča (I. tr. dorast) a Brvnište (II. tr. dorast).

Nasledovali najlepší strelci: I. trieda Chochel (Udiča) – 21 gólov, II. trieda Rosina (D. Kočkovce) – 26 gólov, III. A trieda Mojto (Pruské) – 28 gólov, III. B trieda Minarčík (Vrchteplá) – 22 gólov, I. trieda dorast Cíbik (Košeca) – 34 gólov, II. trieda dorast Vatolík (Orlové) – 29 gólov, I. trieda st. žiaci T. Košút (Pružina) – 29 gólov, II. trieda st. žiaci A. Golier (Orlové) – 33 gólov, I. trieda ml. žiaci Sviečka (Beluša) – 22 gólov.

Najlepším hráčom sa podľa hlasovania klubov stal Ivan Chochel (Udiča), brankárom Peter Puček (H. Poruba) a rozhodcom Jaroslav Brundza (Považská Bystrica).

ObFZ ide Udiči v ústrety

Najočakávanejšou udalosťou po výbornom guláši bol žreb nového ročníka. Družstvá mali vopred pridelené čísla, a tak bolo na nich, ako sa počas prestávky dohodnú o možnej výmene čísla. Určité problémy nastali už pri I. triede, kde zástupca Pov. Bystrice V. Svitek informoval o tom, že SFZ a ZsFZ nie sú na jednej vlne, pretože SFZ vďaka inému systému predohrávok „nabúra“ program siedmich celkov FK Raven. Problémy by to Bystričanom robilo najmä v jeseni, keby nemali možnosť pre skorú tmu možnosť odohrať všetky domáce duely. Nakoniec došlo k výmene čísla s Udičou, avšak za cenu, že M. Križan sľúbil toleranciu ­ObFZ voči klubu kvôli ihrisku a Pov. Bystrica poskytne Udiči škvarové ihrisko bez náhrady. Ďalšie súťaže sa riešili ľahko, v III. B triede iba Nimnica si posunula domáce začiatky o hodinu skôr, ako bolo plánované. V I. triede dorastu sa k rovnakému kroku odhodlal Plevník, Podmanín si vymenil čísla s Košecou, kde bol ešte potrebný súhlas Papradna o zmene jedného zápasu, avšak jeho funkcionári sa zachovali ako gentlemani. Pozície si vymenili aj Visolaje s Udičou. V II. triede st. žiakov D. Mariková siahla po čísle 10, ktoré malo mať voľno a na túto pozíciu posunula svoju deviatku.

Lekárska prehliadka

áno i nie

V diskusii bolo tentoraz iba málo podnetov. Okrem vysvetlenia výšky trestov sa najviac času venovalo lekárskej prehliadke hráčov. Pri hráčskych zoznamoch nebude vyžadovaná, ak ju klub bude mať, je to dobré. V prípade, že ju nemá a niečo sa stane, zväz bude trvať na jej potvrdení. Za hráča je jednoznačne zodpovedný klub, a nie zväz, ako sa vyjadril aj predseda D. Slovák. (jš)

Inzercia - Tlačové správy

 1. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
 2. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
 3. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
 4. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
 5. Vyberte sa s nami na vandrovku, navštívime Spišský hrad a Levoču
 6. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
 7. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
 8. Prečo Slováci nemajú rezervy?
 9. Chcete, aby mali školáci Čerstvé hlavičky? Hlasujte
 10. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania
 1. Ľudia vymieňajú autá za elektrobicykle. Záujem v Trenčíne rastie
 2. Opäť štartuje projekt Futbal v meste
 3. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
 4. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
 5. Atos stavia v Bulharsku nový špičkový superpočítač EuroHPC
 6. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
 7. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
 8. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
 9. Budějovický Budvar je posledný český národný podnik
 10. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
 1. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku 15 940
 2. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 12 020
 3. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy? 9 723
 4. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku 8 699
 5. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe 8 481
 6. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér 7 167
 7. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania 6 906
 8. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus® 6 261
 9. Nákupy, ktoré rozbúchajú srdce v nákupnom centre Novum Prešov 5 770
 10. Hľadáte firmu na predaj? Poradíme vám, ako ju nájsť 5 681
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

ilustračná foto

PCR testy odhalili 258˙prípadov nákazy koronavírusom, laboratóriá otestovali 6 728 vzoriek.

Teraz
Ilustračná foto

V sobotu si v 30 obciach volia starostu či poslancov, platia opatrenia. Doplňujúce voľby sa konajú z rôznych dôvodov.

1 h

Nový územný plán sprístupní mladým rodinám výstavbu ďalších rodinných domov.

14. máj

V špeciálnom pravidelnom piatkovom vydaní prinášame rubriku Hobby-šport. V dnešnej časti sme sa spolu so športovým obchodom Intersport zamerali na tému detské odrážadlá.

14. máj

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nad mestom sa šíri čierny dym. Oheň hasia hasiči z Levíc a Vrábeľ.

21 h

Medvedica s dvomi malými prechádzala cez pole.

13. máj

Miloš Jeseňák, primár oddelenia klinickej imunológie a alergológie Univerzitnej nemocnice Martin, tvrdí, že očkovanie je jediná cesta k zlepšeniu situácie. Bez neho môžeme rátať s ďalšou vlnou.

13. máj

Počas domovej prehliadky zaistili listinné dôkazy a elektronické zariadenia.

20 h

Už ste čítali?