I. trieda 26. kolo

Novodubničania sa rozlúčili prvou výhrou H. Poruba

– Udiča

2:4 (1:3)

V stretnutí pomerne bohatom na góly, strelecky za kratší koniec ťahali domáci. Nepomohla im ani veľká územná prevaha, ani prvý gól zápasu, ktorý v 11. min vsietil Prostinák. O štyri minúty vyrovnal najlepší hráč stretnutia P. Zemančík, ktorý bol aj autorom druhého gólu hostí v 24. min. Na polčasových 1:3 kurióznym gólom v 35. min upravil Chochel. K zmene pomeru síl neprišlo ani v druhej časti hry. Zemančíkov hattrick znamenal štvrtý gól v sieti Porubanov, za ktorých definitívny výsledok v 95. min. upravil J. Živčic. Pred 700 divákmi rozhodovali M. Mazán a Kameník. H. Poruba: P. Puček (D. Staňo), P. Živčic, Vojtek, J. Staňo (Hofierka), J. Živčic, M. Staňo st., M. Puček (M. Staňo ml.), Mráz, Prostinák, Vrábel, R. Puček. Udiča: Bašo, Drblík, Biel, Mikula, Hanek, Milák, Trník, Matušík, Chochel (Seko), Zemančík (Doblej), Jágrik. (kr)

Pov. Bystrica – Pružina

1:0 (1:0)

Domáci mali od začiatku viac z hry, vytvárali si šance, lenže v bráne hostí čaroval skvelý Pružinský. Jeho rukavice akoby magneticky priťahovali všetky lopty, a tak sa skóre nemenilo. V 19. min Bystričanom vyšla jedna z pekných akcií a zásluhou Hrnčíka sa ujali vedenia. Podobný priebeh mal aj druhý polčas, kde pokračoval súboj hosťujúceho brankára s domácimi útočníkmi s víťazným koncom pre gólmana. Pov. Bystrica: Jánošík, Trúchlik, Pavlík, Židek (Heššo), Ištok, Kukučka, Hrnčík, Martinka (Bartek), Pradeniak, Vala, Janáček. Pružina: Pružinský, Zať­ko, J. Fabuš, L. Ondrejička (J. Jakubech), Kostka, I. Kardoš, M. Jakubech, A. Ondrejička, V. Haviar (Priedhorský), A. Špánik, A. Fabuš. Rozhodovali Petrušek, Stratený, Turčan. (pet)

Papradno – Podmanín

2:3 (1:1)

Lepšie začali domáci, ktorí mali na začiatku štyri čisté šance, lenže premenili iba jedinú zásluhou M. Hrebíka v 14. min. Tlak domácich pokračoval bez úspechu a v 43. min sa potvrdilo nedáš – dostaneš. Pavol Kostelanský st. vyrovnal. V 56. min sa odhodlal k strele spoza šestnástky Pavol Kostelanský ml. a bolo 1:2. Hostia pridali v 62. min ďalší gól. Ján Kostelanský rutinérsky prehodil Španihela – 1:3. O dve minúty dostal I. Sovík červenú kartu a v 73. po faule na Koreníka Počiatek z jedenástky vykresal nádej. V záverečnom nápore však Koreník a Briestenský mierili do žrde a Černošík prekopol bránu. Papradno: Španihel, P. Balušík (Váchalík), Zboran, Briestenský, Kolkus, J. Balušík, Klabník, Černošík, Počiatek, Chrapko (Patrik Babiar), M. Hrebík (Koreník). Podmanín: Peter Kostelanský, Trúchlik, Pavol Kostelanský st., M. Sovík, Guniš, Jozef Kostelanský, Pavol Kostelanský ml., L. Kostelanský, Hôrecký, I. Sovík, Ján Kostelanský. Pred 400 divákmi rozhodovali Marušinec, Bezdeda, Pavlačka. (zd)

Beluša – Ilava

4:1 (3:0)

Domáci začali náporom a už v 10. min sa radovali, keď po akcii na jeden dotyk otvoril skóre Pavol Kušík. O jedenásť minút predviedli Belušania ďalšiu peknú kombináciu a Boháčik sa nemýlil – 2:0. Hostia v 42. min inkasovali aj tretí gól. Po Kušíkovej strele do brvna vrátil loptu za Uharčíkov chrbát Boháčik – 3:0. V 86. min prešiel Michálek celou obranou a nekompromisne zvýšil na 4:0. Hostia hrali až do konca a v 89. min Macko dal hlavou ich čestný gól – 4:1. Beluša: Kopčan, Vyhnička (Vričan), Kvasnica, Slávik, Huťa (Bednár), Ciesar (Kubena), Topolan, Mednanský, Michálek, Pavol Kušík, Boháčik. Ilava: Uharčík, Barkáč, Macko, Mikulčík, Ilončiak, Balon, G. Cabaj, Ptáček, Makas, Kameništiak, Šedo. Pred 180 divákmi rozhodovali Zvak, Gábor a Filípek. (pz)

B&B Sverepec – N. Dubnica

3:4 (0:1)

Už v 3. min trafil Stacha brvno hosťujúcej brány, potom sa zastreľoval dvakrát neúspešne Folučka. V 30. min sa strelecky presadil Michalík – 0:1. Stachovu prihrávku zužitkoval Baránek v 48. min – 1:1 a o minútu Žilinčík upravil na 2:1. 54. min Gazdík vyrovnal na 2:2. V 65. min Folučka z jedenástky dostal Sverepec znova do vedenia – 3:2. Prešla iba minúta a Klobušický opäť vyrovnal na 3:3. V 76. min Milistenfer strelil štvrtý gól N. Dubnice, ktorá prvú výhru ustrážila. Sverepec: Mitaš, Zvak, Štedrák, Richtárik, Valášek, Letko (Hôrkový), Baránek, Folučka, Žilinčík, Stacha, Križan. N. Dubnica: Ronec, P. Bakai, Milistenfer, Šošovička, I. Prekop, Berčík, P. Prekop, Michalík, Klobušický, Gazdík, M. Bakai. Rozhodovali Hanták a Cíbik. (pzv)

Borčice – Ladce

2:1 (0:0)

Takmer celý polčas sa hralo iba medzi šestnástkami, pretože domácu iniciatívu súper likvidoval už v zárodku. V 30. min Suchý hlavičkoval zblízka nad. V úvode druhej časti ušiel dvakrát Porubčan, lenže obe strely boli iba propagačné. V 52. min po centri Holomáň získal Borčiciam vedenie 1:0. O osem minút Prekopov nevydarený center skončil na domácom brvne a v 72. min po zbytočnom faule Solína Michal Habánek z jedenástky vyrovnal. Ladce nezačali brániť a stále hrozili brejkami. Keď ich nevyužili, prišiel v 87. min trest. V trme-vrme sa najlepšie orientoval Urban a dal víťazný gól – 2:1. Borčice: Hudcovský, Holomáň, Suchý, Tomanica, Matuščin (Solín), Urban, Nomilner, Kasenčák, Škripec, Kopačka, Trenčan. Ladce: Faturík, Šedík, Trenčan, Koyš, Prekop, Hudec (Chaláň), Beňa, Koštialik, Vyhnička (Uríček), Michal Habánek, Porubčan. Pred 80 divákmi rozhodovali Oselský, Zigo a Koleno. (kos)

Prejta – Plevník

3:1 (2:0)

V 26. min premenil Malovec jedenástku nariadenú za vlastné zrazenie – 1:0. O päť minút centroval z krídla Duras a Ondrušík zvýšil na 2:0. Aktívnejší domáci po prekrásnej akcii Srnku zvýšili v 67. min na 3:0 Durasom. Až potom Plevník ožil a v 72. min F. Ďurkech znížil na 3:1. Prejta: Gančár, Ronec (Šatka), Gorelka, Novosad, Bachar, Palček, Ondrušík (Trtala), Turza, Srnka, Malovec, Duras. Plevník: Štrbáň, Turčáni, Jurčaga, Brezničan, Čižmárik, J Kucharík, Bednár, Nedeliak, F. Ďurkech, Hladký, Kocúr (Miroslav Kremeň). Rozhodovali Weissabel, J. Kováč a Dobrodenka. (jan)

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 249

Rodáčka z Orlového KRISTÍNA HAMÁROVÁ je nadšená cestovateľka. Spolu s kamarátkou Naďou vo svojej relácii Všesvet sprostredkúvajú zážitky a rady zo sveta.

11 h
Odberné miesto na covid.

Víkendové testovanie na ochorenie COVID-19 využilo v desiatich odberových miestach na území Púchova 5 869 ľudí.

19 h

Počas nedeľného testovacieho dňa prišlo výrazne menej ľudí. Viaceré obce však väčšinou testovali len počas soboty. POzitivita bola na podobnej úrovni ako v sobotu.

Mobilné odberové miesto v Domaniži

Obec Domaniža je jedinou v Považskobystrickom okrese, kde majú mobilné odberné miesto na antigénové testovanie. Využili ho už počas víkendového (23. - 24. 1.