Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

I. trieda 24. kolo

I. trieda 24. kolo Hostia sa vracali s prázdnymi rukami Pov. Bystrica – Prejta

4:1 (2:0)

Už v 3. min viedli domáci gólom Janáčka. O štvrťhodinu zvýšil na 2:0 P. Mišutka. Onedlho vyskúšal v bráne hostí výborného Gančára M. Kukučka, no ten loptu vyrazil. V 50. min síce znížil Malovec, no P. Mišutka v 79. min vrátil domácim dvojgólové vedenie. V 82. min prekonal z jedenástky na dvakrát gólmana hostí Pradeniak. Pov. Bystrica: Jánošík, Trúchlik, Martinka, L. Pavlík, Židek, Hrnčík, M. Kukučka, Vala (Heššo), Pradeniak, P. Mišutka, Janáček (M. Ištok). Prejta: Gančár, Ronec, Palček, Duras, Bachár, Trnka (Kubiš), Turza, Trtala, Šatka (Vysocký), Bušík, Malovec. Rozhodovali F. Kováč, Hanták, Dočár. Ján Borčányi

Papradno – Pružina

3:1 (2:0)

Diváci videli pekný futbal s dostatkom gólov. O prvé dva sa postaral domáci Chrapko v 6. a 20. min. V 59. min A. Fabuš znížil a hostia ožili. Domáci začali kaziť a nepridalo im ani zranenie brankára Krištofa v 74. min. Minútu pred koncom vyriešil ich obavy M. Hrebík. Papradno: Krištof (Španihel), P. Balušík, Zboran, Briestenský, M. Kolkus, Počiatek, Klabník, Černošík, J. Balušík, Chrapko (Čiernik), M. Hrebík. Pružina: Pružinský, L. Ondrejička, J. Fabuš, A. Ondrejička, Kostka, I. Kardoš, M. Jakubech, D. Priedhorský (Vrábel), V. Haviar, A. Špánik (Zaťko), A. Fabuš. ŽK: P. Balušík – I. Kardoš, Vrábel. Rozhodovali Marušinec, Kováčik. (zdu)

B&B Sverepec – Plevník

3:1 (0:0)

Prvý polčas sa oba celky takpovediac iba zastreľovali. Šancí bolo poskromne a súperi akoby sa šetrili na druhý polčas. Ten priniesol i gólové ovocie. V 55. min mieril už Folučka presne – 1:0. V 62. min zložil úspešne reparát, keď využil Folučkov center – 2:0. O šesť minút rozhodol o majiteľovi troch bodov Klužák. O tri minúty znížil Čižmárik na 3:1. Sverepec: Mitaš, Letko, Richtárik, Štedrák, Valášek, Bielik, Baranek (Slamka), Folučka, Žilinčík, Stacha (Klužák), Križan. Plevník: Štrbáň, Turčáni, Jurčaga, Butko, Čižmárik, Kucharík, Kocúr (Bednár), Nedeljak, Hladký, Mir. Kremeň (Tomanica), Brezničan. ŽK: Folučka, Štedrák – Kocúr. Rozhodovali Dobrodenka, J. Mazán, Švec. (ivo)

Borčice – Podmanín

3:2 (2:0)

V hodovom zápase sa súperom nechcelo behať. V 5. min prekvapil všetkých z priameho kopu najlepší hráč na ihrisku, veterán Kopačka. V 35. min prekonal technickou strelou Burdej gólmana Podmanína a o chvíľu osamotený Solin nedal. Borčiciam prospel príchod Novosedliaka „Ťapku“, ktorý opečiatkoval v 53. min brvno. O chvíľu po peknej akcii Suchého s Tomanicom bolo 3:0. V 70. min však nastrelil Hôrecký žrď, lopta sa dostala k Jozefovi Kostelanskému – 3:1. V 83. min vyškolil z diaľky Gardian Janíčka a domáci sa triasli v závere o výsledok. Borčice: Janíček, Holomáň, Suchý, Tomanica, Matuščin, Solin, Urban, Burdej (Novosedliak), Škripec, Kopačka, Nomilner (Kasenčák). Podmanín: Peter Kostelanský, Majtán (Gardian), Pavol Kostelanský st., J. Sovík, Guniš, Jozef Kostelanský, Pavol Kostelanský ml., L. Kostelanský, Hôrecký, I. Sovík, Ján Kostelanský. ŽK: Pavol Kostelanský st. Rozhodovali Strýček, J. Kováč, Dohnanský. (mk)

Beluša – N. Dubnica

3:1 (0:1)

Strely hráčov oboch celkov mnoho škody nenapáchali. Ďurica mieril do brvna, Michálek, Boháčik a Kušík mieril tesne vedľa, podobne ako P. Bakai. Šok pre Belušu prišiel v 33. min po Michalíkovom priamom kope. Ďurica trafil vedľa a Medňanský tiež. Ten však v 61. min hlavou vyrovnal. Potom nastrelili domáci žrď a dávali vyniknúť gólmanovi Roncovi. V 72. min nepochodil Medňanský, ale Kvasnica sa o tri minúty nemýlil. V 80. min dal Boháčik na 3:1 a M. Prekop trafil o chvíľu do brvna. Beluša: Kopčan, Topolan, Vyhnička, Ciesar (Slávik), Huťa, Kvasnica, Ďurica (Kubena), Medňanský, Michálek, Kušík (Vričan), Boháčik. N. Dubnica: Ronec, Kubaščík, Michalík, Šošovička, I. Prekop, Klobušický (Dohňanský), M. Prekop, Lonc (M. Bakai), Orosz, P. Bakai (Milistenfer), Berčík. ŽK: Huťa – P. Bakai, M. Prekop, Milistenfer, Michalík. Rozhodovali Brundza, Andová, Kollár. (duš)

H. Poruba – Ladce

10:3 (8:0)

Čo domáci kopli na bránu, skončilo v nej. V 3. min nastrelil M. Puček žrď a o tri minúty otvoril skóre Prostiňák. V 13. min bolo po strelách Vrábela a M. Pučeka už 3:0. V 17. min hlavičkoval hosťujúci Šedík do brvna a o dve minúty sa nemýlil M. Staňo st. V 26. min si zajasal Prostiňák. V 34. min nepochodil na druhej strane Marián Habánek, no o minútu M. Staňo pred D. Porubčanom áno. Ten dokončil hattrick z jedenástky a v 43. min dal na hrozivých 8:0! V druhom polčase domáci prestriedali, hra sa upokojila a občas mali viac z hry hostia. V 50. min dával na 9:0 M. Staňo ml. a o sedem minút sa zásluhou Šedíkovej hlavičky dočkali aj cementári. Michal Habánek pridal ich druhý gól. V 72. min dal posledný gól Vápča M. Puček, aby minútu pred koncom uzavrel účet Michal Habánek. H. Poruba: D. Staňo, Hofierak, P. Živčic, J. Staňo (M. Meliš), R. Puček, M. Staňo st., M. Puček, Suchomel, Prostiňák, Vrábel (T. Staňo), M. Staňo ml. Ladce: D. Porubčan, Šedík, Trenčan, Koyš, Prekop, Hudec, Jamrich, Mackura (L. Porubčan), Vyhnička, Michal Habánek, Marián Habánek. ŽK: T. Staňo. Rozhodovali Koleno, Oselský, Mičuda. (dem)

Udiča – Ilava

5:2 (3:0)

Hostia prišli iba deviati a zápas bol rozhodnutý do polčasu. Po ňom dosiahla Ilava po dvoch strelách prijateľný výsledok. Góly: Zemančík 2, Chochel, Matušík, Jágrik - Cabaj, Kameništiak. Udiča: Bašo, Drblík, Seko, Mikula, Harvánek (Cigánik), Milák, Jágrik, Matušík, Chochel, I. Doblej, Zemančík. Ilava: Uharčík, Mikulčík, Bialeš, Ilončiak, Balon, Cabaj, Makas, Šedo, Kameništiak. Rozhodovali Stratený, Pagáč, Turčan. (do)

4. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  7. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!

História Streženíc siaha do čias Keltov

I keď prvá písomná zmienka o obci Streženice pochádza zo začiatku 15. storočia, archeologické nálezy dokazujú, že osídlenie tam bolo už v keltských časoch.

Polmiliónový dlh na daniach. Skoro som okoktavel, spomína niekdajší talent Michal Jonáš

Mal 16 rokov, keď nastúpil v druhej lige za Senicu. Čoho sa chytil, to premenil na zlato. Prvý štart za Senicu, Dubnicu i v seniorskej reprezentácií okorenil gólom. V Liberci dlhým autom vyzval ku gólovému zakončeniu Nezmara.

Michal Jonáš (vpravo) pri premiére v najvyššej slovneskej futbalovej súťaži v drese Dubnice nad Váhom.