Nedeľa, 24. október, 2021 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

I. trieda 23. kolo

Horná Poruba postúpila na siedmy pokus Ilava – Pov. Bystrica

2:2 (2:2)

V 8. min domáci Fulec vo výhodnej šanci nedal a o minútu sa P. Mišutka nemýlil – 0:1. V 26. min vyrovnal Pagáč. O osem minút Makas vyhlavičkoval loptu z prázdnej brány, ale o pár sekúnd zvýšil M. Pavlík na 1:2. Na konečných 2:2 vyrovnal v závere prvého polčasu Pagáč. V 77. min nastrelil Pradeniak žrď. Ilava: Uharčík, Šedo, Balon, Barkáč, Makas, Ptáček (Vanko), Cabaj, Fulec (Kameništiak), Marienka, Pagáč. Pov. Bystrica: Bartek, Trúchlik, Bačík, Martinka, Židek, M. Pavlík (P. Ištok), P. Mišutka, Vala, Janáček, Pradeniak. ČK: Pagáč. Objektívne rozhodovali Cíbik, Dobrodenka, Faltejsek.

Ján Borčányi

Ladce – Udiča

4:1 (2:0)

Ladce hrali veľmi dobre a po šibenici Mariána Habánka spoza šestnástky viedli 1:0. Do polčasu bolo už 2:0, keď sa presadil Michal Habánek. Ten obišiel obrancu a strelou k žrdi prekvapil gólmana súpera. Ladce rozhodli zápas po prestávke, kedy bolo po hlavičke Šedíka a strele Vyhničku 4:0. Skóre uzavrel v 89. min Zemančík. Ladce: Kučma, Šedík, Trenčan (Mackura), Koyš, Prekop, Hudec, Jamrich, Koštialik, Vyhnička, Michal Habánek (Filiač), Marián Habánek (Chaláň). Udiča: Bašo, Drblík, R. Doblej, Mikula, Harvánek, Milák, Cigánik, Bardík, Chochel, I. Doblej, Zemančík. ŽK: Koštialik – I. Doblej, Drblík, Zemančík. Veľmi dobre rozhodovali Marušinec, Bezdeda. (dob)

N. Dubnica – H. Poruba

2:4 (1:3)

Už v 5. min našiel M. Puček Prostiňáka – 0:1. V 14. min vyrovnal po chybe obrany M. Prekop. Keď nedal o minútu v šanci R. Puček, prestrelil Nosku M. Staňo st., na polčasových 1:3 upravil opäť M. Staňo, ktorý zavŕšil hattrick v 78. min. Posledné slovo mal Ježík – 2:4. Ani tento gól nezabránil oslavám hráčov i funkcionárov, ktorí vybojovali V. ligu. N. Dubnica: Nosek, Kubaščík, Michalík, Orosz, I. Prekop, Berčík, Klobušický (P. Bakai), Lonc (Ďuriš), Ježík, M. Prekop, M. Milistenfer (M. Bakai). H. Poruba: P. Puček, P. Živčic, Vojtek, J. Staňo, J. Živčic, M. Staňo st., M. Puček, Mráz (M. Meliš), Prostiňák (Suchomel), Vrábel, R. Puček (Tomáš). Rozhodovali Weissabel, Strýček, Pivková. (pu)

Podmanín – Beluša

2:3 (1:1)

Už v 2. min mieril Jozef Kostelanský zblízka vedľa. V 20. min otvoril skóre po nepriamom kope Ján Kostelanský. O štyri minúty vyrovnala Beluša Medňanským. V 26. min vylúčil arbiter po vzájomnom napadnutí strelca hostí a domáceho Majtána. V 79. min viedla Beluša zásluhou Michálka 1:2, ale o tri minúty vyrovnal P. Kostelanský st. z nariadenej penalty. Tri body si odviezli napokon hostia. V poslednej minúte ušiel Michálek a Boháčik poslal loptu do prázdnej brány. Podmanín: Peter Kostelanský, Majtán, Pavol Kostelanský st., M. Sovík, Pilár, Joz. Kostelanský (Guniš), Pavol Kostelanský ml., Brigant, Hôrecký (Truchlík), I. Sovík, Ján Kostelanský. Beluša: Gombár, Topolan, Vričan (Vyh­nička), Slávik, Kvasnica, Ciesar (Ďurica), Medňanský, Michálek, Kubena (Bednár), Kušík, Boháčik. ŽK: M. Sovík, P. Kostelanský ml. – Ciesar, Boháčik. ČK: Majtán – Medňanský. Rozhodovali Pavlačka, M. Mazán, Janas. (fpol)

Plevník – Borčice

3:2 (1:0)

Už v 15. min premenil Bednár pokutový kop za podrazenie - 1:0. Na druhý gól si diváci museli počkať až do 55. min, kedy hosťujúci Kopačka rovnako z pokutového kopu (za ruku) vyrovnal na 1:1. Štvrťhodinu pred koncom poslal po rohovom kope Borčičanov do vedenia Kasenčák, no už o päť minút neskôr domáci Bednár opäť z pokutového kopu za ruku vyrovnal na 2:2. Z troch bodov sa napokon tešili domáci Plevníčania vďaka gólovému zásahu Čižmárika dve minúty pred koncom. Plevník: Štrbáň, Butko, Jurčaga, Turčáni, Čižmárik, Kucharík (Brezničan), Bednár, F. Ďurkech, Gaňo (Kocúr), M. Ďurkech (Miroslav Kremeň). Borčice: Janíček, Holomáň, Suchý, Tomanica, Urban, Solin, Kasenčák, Škripec, Bobot, Kopačka, M. Veselý. ŽK: Turčan, Bednár - Škripec, Kasenčák, Urban Rozhodoval Zvak, Krčmárik, Kollár. (zv)

Pružina – B&B Sverepec

2:0 (0:0)

V remízovom zápase mal jedinú šancu mal A. Fabuš, ktorý z piatich metrov prehlavičkoval bránu. V druhom polčase domáci zatlačili súpera, Sverepec sa sústredil na kontry, ktoré mu nevychádzali. Zápas sa lámal v 70. min, keď po chybe zadákov išiel I. Kardoš sám na brankára a nezaváhal. O desať minút po štandardnej situácii zaspal gólman hostí a V. Haviar s pomocou žrde upravil na 2:0. Pružina: Pružinský, L. Ondrejička, J. Fabuš, Topor, Zaťko (J. Jakubech), I. Kardoš, M. Jakubech (A. Kardoš), Ušiak, V. Haviar, A. Špánik, A. Fabuš A. Ondrejička). Sverepec: Mitaš, Hôrkový, Richtárik, Štedrák, Valášek, Vojtek (Klužák), Baránek (Letko), Folučka, Žilinčík (Bielik), Stacha, Križan. ŽK: V. Haviar, A. Kardoš – Žilinčík. Rozhodovali Oselský, Filípek, Koleno. (kos)

Prejta – Papradno

2:2 (1:2)

V 15. min otvoril hlavou skóre Ondrušík. V 33. min vyrovnal Babiar a o tri minúty hlavičkoval Ondrušík do spojnice. V 37. min ušiel Babiar a bolo 1:2. Vyrovnanie priniesla 55. min, kedy dal na 2:2 Malovec. To sa hralo už v réžii Prejty, ktorá nastrelila v závere dvakrát žrď. Prejta: P. Porubčan, Ronec, Gorelka, Novosad, Ondrušík (Bachar), Palček, Kubiš, Turza, Trnka (Šatka), Malovec, Duras. Papradno: Španihel, P. Balušík, M. Kolkus, Briestenský, Babiar, Počiatek, Váchalík, Černošík, J. Balušík, Koreník, Chrapko. ŽK: P. Porubčan. Rozhodovali Kameník, Kresáň. (jan)