I. trieda 22. kolo

Líder nadeľoval, k postupu mu chýba krôčik Pov. By

strica – Papradno

1:2 (0:1)

V zaujímavom zápase dal úvodný gól v 18. min Hrebík – 0:1. Vyrovnanie prišlo až v 53. min, kedy si po rohovom kope L. Pavlíka dal „vlastenca“ P. Balušík. Na konečných 1:2 stanovil v 88. min strelecky disponovaný Hrebík. Pov. Bystrica: Bartek, Meško, Bačík, Martinka, Trúchlik, Hrnčík, M. Kukučka (Heššo), L. Pavlík, Planeta, Pradeniak, Janáček (Mišutka). Papradno: Španihel, P. Balušík, Zboran, J. Balušík, Briestenský, Černošík, Klabník, Koreník, Počiatek, Hrebík, Chrapko (Babiar). ŽK: Hrnčík, M. Kukučka – Koreník, P. Balušík, Černošík, Počiatek, Zboran. Rozhodoval Turčan, Marušinec, Švec. Ján Borčányi

B&B Sverepec – Prejta

2:1 (0:1)

Prvý polčas mnoho futbalovej krásy nepriniesol. Zbytočne nervózni Sverepčania zaváhali v 25. min, kedy síce Mitaš strelu Trnku vyrazil, no nikým nekrytý Turza mal dosť času na dorazenie lopty do siete – 0:1. Umývanie hláv domácim v kabíne počas prestávky prospelo. V 58. min mieril Žilinčík z desiatich metrov ešte nad, rovnako ako o chvíľku Vojtek. Dôraz hráčov B&B priniesol ovocie v 63. min. Folučkov priamy kop využil Žilinčík. V 80. min skončila po trme-vrme lopta na spojnici brány Prejty. O dve minúty prešiel Žilinčík obranou súpera ako nôž maslom – 2:1. V 86. min si Porubčan poradil s jedovatou strelou Vojteka. Sverepec: Mitaš, Zvak, Richtárik, Štedrák, Valášek, Vojtek, Letko (Baránek), Folučka, Žilinčík (Šuška), Stacha, Križan. Prejta: P. Porubčan, Ronec, Gorelka, Novosád, Bachar, Palček, Kubiš, Turza, Trnka, Ondrušík (M. Porubčan), Duras. Rozhodovali Kapila, Petrušek, Zvak. (mk)

Udiča – N. Dubnica

1:0 (0:0)

Na dobre pripravenom ihrisku sa domáci dlho pohrávali s nervami divákov. Prvý polčas sa hral medzi šestnástkami a za zmienku stoja iba dve nevyužité šance Udiče. V druhej časti pritlačili domáci súpera, prišli šance, ktoré trestuhodne zahodili. Rozuzlenie padlo až šesť minút pred koncom. Po rohu I. Dobleja vyskočil najvyššie Matušík a hlavičkou rozhodol zápas. Udiča: Bašo, Drblík, Biel, Mikula, Harvánek, Milák (Zemančík), Cigánik (Seko), Matušík, Chochel, R. Doblej (I. Doblej), Jágrik. N. Dubnica: Ronec, Kubaščík, Michalík, Šošovička, I. Prekop, Berčík, Klobušický, Dohňanský, Orosz, P. Bakai (M. Prekop), Gazdík (M. Bakai). Rozhodovali Brundza, Lehotský. (do)

Borčice – Pružina

1:2 (1:0)

Optickú prevahu veľmi nepresných domácich využil iba Solin, ktorý mieril po centri pod brvno. Borčice mohli ešte skórovať, ale... Kasenčák netrafil a Nomilner zatvoril asi pri strele v 50. min oči. O šesť minút vyrovnal po chybe mladoženáča Matuščina I. Kardoš. V 62. min sa pekne prezentoval A. Fabuš a bolo 1:2. Tlak Borčíc prišiel po príchode Novosedliaka a čerstvého štyridsiatnika Veselého, ale Pružinský chytil aj nemožné a veľkou mierou sa zaslúžil o jedno z prekvapení kola. Borčice: Janíček, Holomáň, Suchý, Tomanica, Matuščin, Solin (Bobot), Kasenčák (Novosedliak), Škripec, Urban, Kopačka, Nomilner (Veselý). Pružina: Pružinský, L. Ondreička, Topor, P. Haviar, J. Fabuš, I. Kardoš, M. Jakubech, Zaťko, V. Haviar, A. Fabuš, A. Špánik. Rozhodovali Pajerchin, Mičuda. (ves)

Beluša – Plevník

1:0 (0:0)

Ako prví sa zastreľovali domáci, ale Ciesar i Medňanský neuspeli. V 28. min prišla kontra hostí, no prelobovaného Kopčana zastúpil na čiare Huťa. Dve minúty pred koncom polčasu prišla tutovka Boháčika, ale ten po chybe gólmana netrafil prázdnu bránu. V 65. min sa predsa len presadil a vsietil jediný gól stretnutia. O minútu mieril Jurčaga tesne vedľa a po ňom Ciesar z priameho kopu nad. V 85. min ich napodobnil Butko. O štyri minúty prekonal Boháčik brankára hostí, ale obrana Plevníka loptu do siete nepustila. Beluša: Kopčan, Vričan, Kvasnica, Slávik, Huťa, Michálek, Kubena (Ďurica), Medňanský (Topolan), Ciesar, Kušík (Vyhnička), Boháčik. Plevník: Štrbáň, Hladký, Jurčaga, Butko, Čižmárik, Kocúr, Bednár, Miroslav Kremeň (Marián Kremeň), F. Ďurkech, Monček, M. Ďurkech. ŽK: Vričan – Miroslav Kremeň. Rozhodovali Kováčik, Stratený, Pavlačka. (duš)

H. Poruba – Podmanín

5:1 (2:1)

Obe mužstvá produkovali vynikajúci futbal. Najviac bola vidieť dvojica M. Puček, Vrábel, ktorá si veľmi dobre rozumela herne. Najskôr sa zastreľoval M. Puček, aby v 7. min našiel Vrábela – 1:0. V 17. min najskôr zachránil P. Puček pred P. Sovíkom, ale o niekoľko sekúnd vyrovnal po rohu M. Sovík na 1:1. O tri minúty chytil Peter Kostelanský strelu R. Pučeka, no v 35. min bol po akcii Vrábel - M. Puček bezmocný. V 52. min ho prekonal o strelou spoza šestnástky P. Živčic. V 79. min ponúkol M. Puček M. Staňa st. a bolo 4:1. O desať minút sa M. Puček pohral s obranou a jeho švagor Suchomel si s loptou hravo poradil – 5:1. H. Poruba: P. Puček, P. Živčic, Vojtek, J. Staňo, J. Živčic, M. Staňo st., M. Puček, Mráz (Hofierka), Prostinák (Suchomel), Vrábel, R. Puček (M. Staňo ml.). Podmanín: Peter Kostelanský, Majtán, Truchlík, M. Sovík, Pilár, Joz. Kostelansklý, Pavol Kostelanský, Guniš (L. Kostelanský), P. Sovík, I. Sovík, Ján Kostelanský. Rozhodovali Kováčik, Pagáč. (pu)

Ilava – Ladce

2:2 (1:1)

Vlažný futbal vyhnal väčšinu divákov už pred polčasom. V 10. min otvoril skóre Kameništiak, no ešte do prestávky vyrovnal Marián Habánek. Po hodine viedla Ilava po strele Pagáča, no o tri minúty bolo vyrovnané. Nariadenú jedenástku premenil Jamrich. Ilava: Vrábel, Barkáč, Ptáček (Fulec), Šedo, Poliak, Balon (Ilončiak), Cabaj, Marienka, Makas (Pilát), Pagáč, Kameništiak. Ladce: D. Porubčan, Šedík, Trenčan (Chaláň), Koyš, M. Prekop (Váň), Hudec, Jamrich, Koštialik, Vyhnička, Michal Habánek, Marián Habánek. ŽK: Barkáč – Marián Habánek. Rozhodovali Poruban, Gábor. (por)