Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

I. trieda 20. kolo Strelecké parády Petríčka, Biela a M. Staňa Udiča - B&B Sverepec

I. trieda 20. kolo Strelecké parády Petríčka, Biela a M. Staňa Udiča - B&B Sverepec

1:4 (1:2)

V 5. min vystrelil nebezpečne Cigánik a po Zemančíkovej strele na dvakrát viedli domáci o päť minút 1:0. Obrat však netrval dlho. V 15. min vyškolil Štedrák Baša z priameho kopu a o dve minúty dal Biel na 1:2. V 30. min po centri Miláka Zemančíkovu hlavičku zneškodnil bravúrne Mitaš. Domáci sa snažili vyrovnať, no rýchlejší hráči Sverepca mali navrch. Potom prišli Bielove chvíle, keď dvoma utešenými gólmi zavŕšil hattrick a uzavrel skóre na 1:4. Udiča: Bašo, Drblík, R. Doblej, Mikula, Harvánek, Milák, Cigánik, Piroš (Matušík), Chochel, Zemančík (Trník), Jágrik. B&B Sverepec: Mitaš, Zvak (Slamka), Richtárik (Klužák), Štedrák, Hôrkový, Vojtek, Biel, Folučka, Baránek (Letko), Stacha, Križan. ŽK: Drblík. Rozhodovali Kováčik, Dobrodenka, Brundza. (dob)

Skryť Vypnúť reklamu

Podmanín – Plevník

2:0 (1:0)

Domáci otvorili skóre už v 6. min, kedy po aute Jána Kostelanského nedal Jozef Kostelanský z prvej Gaňovi šancu. Potom vychytal gólman Plevníka Briganta. V 39. min mu po strele Jozefa Kostelanského pomohol na čiare Turčáni. O deväť minút napálil Jozef Kostelanský loptu do Hladkého, od ktorého sa odrazila nešťastne späť a Jozef Kostelanský pohodlne skóroval. Potom prestrelil zblízka Pavol Kostelanský st. a Monček nedosiahol na loptu. V 71. min strelec domácich pohrdol šancou na hattrick, rovnako ako o sedem minút neskôr. V 88. min nastrelil Čižmárik brvno. Podmanín: Peter Kostelanský, Majtán, Pavol Kostelanský st., Pavol Kostelanský ml., Pilár, Joz. Kostelanský, Truchlík (P. Sovík), M. Sovík, Brigant, I. Sovík, Ján Kostelanský (Guniš). Plevník: Gaňo, Hladký, Jurčaga (Kremeň), Turčáni, Čižmárik, J. Kucharík, Bednár, Nedeljak (Kocúr), F. Ďurkech, Monček, M. Ďurkech. Rozhodovali Strýček, Zvak, Weissabel. (tom)

Skryť Vypnúť reklamu

Pov. Bystrica – B&B Sverepec

0:2 (0:1)

V slušnom stretnutí mal prvú šancu v 17. min Stacha, no zo štyroch metrov nedal. V 40. min však dal gól Hôrkový a hostia viedli 0:1. O pol hodinu zvyšoval Folučka na 0:2 a bolo rozhodnuté. Tri minúty pred koncom mohli porazení znížiť, ale v poslednom okamihu poslal Štedrák loptu do bezpečia. Pov. Bystrica: Jánošík, Trúchlik, Bačík, Martinka, Židek, Hrnčík (Meško), L. Pavlík, Planeta, Pradeniak, Mišutka (M. Kukučka), Janáček (Ištok). Sverepec: Mitaš, Slamka, Križan, Štedrák, Richtárik, Hôrkový, Vojtek (Klužák), Folučka, Bielik, Stacha, Biel (Žilinčík). Rozhodovali Dobrodenka, Pagáč, Mičuda. Ján Borčányi

Borčice – Papradno

4:0 (0:0)

V prvom polčase mal najväčšiu šancu Škripec, no Krištofa neprekonal ani na dvakrát. Prevaha Borčíc bola korunovaná gólom v 65. min, kedy sa nahneval na spoluhráčov nestarnúci Veselý – 1:0. O dvanásť minút zvyšoval Škripec a o ďalšie dve minúty zužitkoval Kopačka priamy kop. V 85. min dorazil loptu do siete Papradna po štvrtý raz Kasenčák. Borčice: Janíček, Holomáň, Suchý, Tomanica, Matuščin, Solin (Novosedliak), Kasenčák, Urban, Škripec, Kopačka, Veselý. Papradno: Krištof, P. Balušík, Zboran, Babiar, Holiš, J. Balušík, Klabník, Černošík, Španihel, Chrapko, Hrebík. ŽK: Škripec. Rozhodovali J. Mazán, Zvak, Filípek. (ves)

Skryť Vypnúť reklamu

Beluša – Prejta

7:1 (4:0)

Domáci si vzali príklad z hokejistov. Súper hral veľmi odovzdane a za to, že nedostal väčší prídel, môže poďakovať brankárovi. V 10. min zahájil „streleckú sezónu“ Medňanský a o chvíľu pridal z jedenástky za faul na Petríčka gól aj Mužlaj. V 23. min bolo po peknej strele Petríčka už 3:0 a skóre polčasu uzavrel opäť Petríček. V 73. min znižoval z penalty Ronec, no gólostroj Beluše nezastavil. Posledné slovo mal abnormálne motivovaný Petríček, ktorý pridal ďalšie tri góly a rozšíril svoj účet na päť! Beluša: Gombár, Topolan, Mužlaj (Kušík), Vyhnička (Kubena), Huťa, Kvasnica, Michálek, Medňanský, Petríček, Ciesar, Boháčik. Prej­ta: Gančár, Trtala, Gorelka (Trnka), Novosad, Bachar, Palček, Kubiš, Turza, Šatka (Ondrašík), Ronec, Duras. ŽK: Novosad, Duras. Rozhodovali Kováč, Oselský, F. Kováč. (duš)

H. Poruba – Pružina

7:0 (2:0)

Zápas mal jednoznačný priebeh a nekompletní hostia nedokázali čeliť lavínovitým útokom hráčov Vápča. V 10. min otvoril skóre zblízka Vrábel, a po polhodine hry pridal ďalší zásah T. Staňo hlavou. V 49. min bolo po hlavičke J. Staňa 3:0. O osem minút dali domáci po strele M. Staňa st. štvrtý a po Vojtekovom voleji o ďalších päť minút piaty gól. V 65. min bolo po strele M. Staňa zblízka už 6:0 a ten istý hráč zavŕšil hattrick po chybe obrany v 80. min. H. Poruba: P. Puček, Hofierka, P. Živčic (M. Meliš), J. Staňo, J. Živčic, T. Staňo (Suchomel), M. Puček, Mráz (M. Staňo ml.), M. Staňo st., Vrábel, Vojtek. Pružina: Pružinský, L. Ondreička, J. Fabuš, A. Ondreička, P. Haviar, I. Kardoš, Jakubek, Zaťko (Maslák), V. Haviar, A. Špánik, A. Fabuš. Slušné stretnutie rozhodovali Cíbik, Pivková, Andová. (čel)

Udiča – Plevník

3:3 (1:1)

V zaujímavom a slušnom zápase potrebovali domáci konečne bodovať. V 20. min otvoril skóre Chochel, no o tri minúty vyrovnal hlavou Bučko. Misku váh naklonil na stranu Plevníka v 55. min M. Ďurkech, ale domáci vyrovnali o jedenásť minút Chochelom, ktorý využil chybu obrany. Udiča opäť viedla v 72. min, kedy ušiel Milák a jeho center využil Matušík. Napokon sa po zásahu M. Ďurkecha rozišli celky s remízou. Udiča: Bašo, Drblík (Cigánik), Mikula, Biel, R. Doblej, Harvánek, Milák, Jágrik (Bartík), Chochel, Matušík, Zemančík (Trník). Plevník: Štrbáň, Hladký, Jurčaga, Bučko, Čižmárik, Kucharík, Bednár, Nedeljak (Monček), F. Ďurkech, Gaňo (Kocúr), M. Ďurkech. ŽK: Chochel, Milák – Jurčaga. Veľmi nepresne rozhodovali Bezdeda, a Marušinec. (dob)

Ladce – N. Dubnica

2:1 (1:1)

V priemernom, no bojovnom zápase, sa hralo takmer stále medzi šestnástkami. Hráči akoby nechceli dať gól, na ktorý sa čakalo do 26. min. Michálik z priameho kopu pekne obstrelil múr – 0:1. O minútu však bolo vyrovnané, keď premenil jedenástku Jamrich. Potom sa naháňala lopta opäť medzi šestnástkami až do 67. min. Jedovku Michala Habánka vytlačil Ronec na žrď. Domáci ho zamestnávali čoraz viac, no po rohu v 77. min mohlo zahrmieť na druhej strane. Najnižší hráč Dohňanský hlavičkoval do žrde. Rozuzlenie priniesla 84. min. Nariadenú jedenástku nechcel kopať nik z domácich, napokon sa rozbehol Jamrich a zabezpečil Ladcom tri body. Ladce: Kučma, Šedík, Váň, Koyš, Prekop, Hudec, Jamrich, Koštialik, Mackura (Filiač), Trenčan, Michal Habánek. N. Dubnica: Ronec, Kubaščík, Michálik, Šošovička, I. Prekop, Berčík, M. Prekop, Dohňanský, Orosz, Ďuriš (Noska), Bakai (Lacko). ŽK: Kubaščík, Šošovička. Rozhodovali Weissabel, Strýček. (mk)

Ilava – Podmanín

3:1 (0:1)

Záchranárske práce velili hosťom vyhrať. Znemožňovala im to územná prevaha Ilavy, ktorú prerušil v 41. min Jozef Kostelanský. Pohral sa so stopérmi i brankárom – 0:1. Úsilie zvrátiť výsledok začali napĺňať domáci už v 46. min. Cabaj utešenou strelou z priameho kopu vyrovnal. Už o tri minúty využil zaváhanie brankára hostí Fulec – 2:1. Útoky sa striedali na oboch stranách a Podmanín chcel vyrovnať. V 85. min však prišla ďalšia chyba jeho gólmana a Kameništiak uzavrel skóre. Ilava: Vrábel, Barkáč (Ilončiak), Ptáček (Fulec), Šedo, Poljak, Balon, Cabaj, Marienka, Makas, Pagáč, Kameništiak. Podmanín: Peter Kostelanský, Majtán, Pavol Kostelanský st., Truchlík, Pilár, Jozef Kostelanský, Pavol Kostelanský ml., M. Sovík, Brigant, I. Sovík, Gardian. Rozhodovali Petrušek, M. Mazán, Koleno. (miš)

Spracoval (mk)

1. H. Poruba 20 15 4 1 55:18 49

2. Plevník 20 12 3 5 48:22 39

3. Beluša 20 10 3 7 43:31 33

4. B&B Sverepec 20 9 6 5 44:32 33

5. Prejta 20 9 4 7 38:30 31

6. Borčice 20 8 6 6 33:27 30

7. Pružina 20 8 6 6 39:43 30

8. Ilava 20 8 5 7 37:32 29

9. Papradno 20 8 4 8 30:28 28

10. Udiča 20 8 4 8 27:39 28

11. Pov. Bystrica 20 5 5 10 28:34 20

12. Podmanín 20 5 4 11 22:53 19

13. Ladce 20 4 5 11 27:35 17

14. N. Dubnica 20 0 3 17 18:65 3

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 3. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 4. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 8. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 9. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 10. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 1. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 2. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 3. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 4. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 5. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 6. Budovanie zelenej značky
 7. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 8. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 9. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 10. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 23 105
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 21 514
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 17 369
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 901
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 523
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 268
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 589
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 479
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 326
 10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 242
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

ilustračné foto

Pozitívnych bolo 30 556 ľudí.

3 h
Ilustračné foto

V súvislosti s pandémiou nového koronavírusu vykonali hasiči v Trenčianskom kraji v roku 2020 celkovo 581 výjazdov.

7 h

Kvôli havárií stavebného stroja v Milochove uzatvorili cestu na dve hodiny. Dialo sa tak v exponovanej dobe, kedy sa ľudia vracali z práce. Konflikty kvôli stavbe sa vyostrujú, havárie sú častejšie.

7 h
Múzeum ZSSR v Novosibirsku bol v podstate náš jediný cieľ, prečo sme v tomto priemyselnom meste chceli stáť.

Považskobystričanka Kristína Hamárová je vášnivá cestovateľka. Prinášame jej fotogalériu z ciest po Vietname, Indii, Nepále a Rusku.

3 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Dobre skončilo v Bobote, Čachticiach, Stankovciach. Výborne v Dolnej Porube a Trenčianskych Miticiach.

25. jan

Po páchateľoch polícia intenzívne pátra.

6 h

Ide zatiaľ iba o čiastkové výsledky.

25. jan

Podľa aktuálne nastavených parametrov a údajov len z MOM, zriadených rezortom zdravotníctva, by si v Banskobystrickom kraji zopakovali testovanie v šiestich okresoch.

25. jan

Už ste čítali?