Streda, 8. február, 2023 | Meniny má Zoja

I. trieda 20. kolo Strelecké parády Petríčka, Biela a M. Staňa Udiča - B&B Sverepec

I. trieda 20. kolo Strelecké parády Petríčka, Biela a M. Staňa Udiča - B&B Sverepec

1:4 (1:2)

V 5. min vystrelil nebezpečne Cigánik a po Zemančíkovej strele na dvakrát viedli domáci o päť minút 1:0. Obrat však netrval dlho. V 15. min vyškolil Štedrák Baša z priameho kopu a o dve minúty dal Biel na 1:2. V 30. min po centri Miláka Zemančíkovu hlavičku zneškodnil bravúrne Mitaš. Domáci sa snažili vyrovnať, no rýchlejší hráči Sverepca mali navrch. Potom prišli Bielove chvíle, keď dvoma utešenými gólmi zavŕšil hattrick a uzavrel skóre na 1:4. Udiča: Bašo, Drblík, R. Doblej, Mikula, Harvánek, Milák, Cigánik, Piroš (Matušík), Chochel, Zemančík (Trník), Jágrik. B&B Sverepec: Mitaš, Zvak (Slamka), Richtárik (Klužák), Štedrák, Hôrkový, Vojtek, Biel, Folučka, Baránek (Letko), Stacha, Križan. ŽK: Drblík. Rozhodovali Kováčik, Dobrodenka, Brundza. (dob)

SkryťVypnúť reklamu

Podmanín – Plevník

2:0 (1:0)

Domáci otvorili skóre už v 6. min, kedy po aute Jána Kostelanského nedal Jozef Kostelanský z prvej Gaňovi šancu. Potom vychytal gólman Plevníka Briganta. V 39. min mu po strele Jozefa Kostelanského pomohol na čiare Turčáni. O deväť minút napálil Jozef Kostelanský loptu do Hladkého, od ktorého sa odrazila nešťastne späť a Jozef Kostelanský pohodlne skóroval. Potom prestrelil zblízka Pavol Kostelanský st. a Monček nedosiahol na loptu. V 71. min strelec domácich pohrdol šancou na hattrick, rovnako ako o sedem minút neskôr. V 88. min nastrelil Čižmárik brvno. Podmanín: Peter Kostelanský, Majtán, Pavol Kostelanský st., Pavol Kostelanský ml., Pilár, Joz. Kostelanský, Truchlík (P. Sovík), M. Sovík, Brigant, I. Sovík, Ján Kostelanský (Guniš). Plevník: Gaňo, Hladký, Jurčaga (Kremeň), Turčáni, Čižmárik, J. Kucharík, Bednár, Nedeljak (Kocúr), F. Ďurkech, Monček, M. Ďurkech. Rozhodovali Strýček, Zvak, Weissabel. (tom)

SkryťVypnúť reklamu

Pov. Bystrica – B&B Sverepec

0:2 (0:1)

V slušnom stretnutí mal prvú šancu v 17. min Stacha, no zo štyroch metrov nedal. V 40. min však dal gól Hôrkový a hostia viedli 0:1. O pol hodinu zvyšoval Folučka na 0:2 a bolo rozhodnuté. Tri minúty pred koncom mohli porazení znížiť, ale v poslednom okamihu poslal Štedrák loptu do bezpečia. Pov. Bystrica: Jánošík, Trúchlik, Bačík, Martinka, Židek, Hrnčík (Meško), L. Pavlík, Planeta, Pradeniak, Mišutka (M. Kukučka), Janáček (Ištok). Sverepec: Mitaš, Slamka, Križan, Štedrák, Richtárik, Hôrkový, Vojtek (Klužák), Folučka, Bielik, Stacha, Biel (Žilinčík). Rozhodovali Dobrodenka, Pagáč, Mičuda. Ján Borčányi

Borčice – Papradno

4:0 (0:0)

V prvom polčase mal najväčšiu šancu Škripec, no Krištofa neprekonal ani na dvakrát. Prevaha Borčíc bola korunovaná gólom v 65. min, kedy sa nahneval na spoluhráčov nestarnúci Veselý – 1:0. O dvanásť minút zvyšoval Škripec a o ďalšie dve minúty zužitkoval Kopačka priamy kop. V 85. min dorazil loptu do siete Papradna po štvrtý raz Kasenčák. Borčice: Janíček, Holomáň, Suchý, Tomanica, Matuščin, Solin (Novosedliak), Kasenčák, Urban, Škripec, Kopačka, Veselý. Papradno: Krištof, P. Balušík, Zboran, Babiar, Holiš, J. Balušík, Klabník, Černošík, Španihel, Chrapko, Hrebík. ŽK: Škripec. Rozhodovali J. Mazán, Zvak, Filípek. (ves)

SkryťVypnúť reklamu

Beluša – Prejta

7:1 (4:0)

Domáci si vzali príklad z hokejistov. Súper hral veľmi odovzdane a za to, že nedostal väčší prídel, môže poďakovať brankárovi. V 10. min zahájil „streleckú sezónu“ Medňanský a o chvíľu pridal z jedenástky za faul na Petríčka gól aj Mužlaj. V 23. min bolo po peknej strele Petríčka už 3:0 a skóre polčasu uzavrel opäť Petríček. V 73. min znižoval z penalty Ronec, no gólostroj Beluše nezastavil. Posledné slovo mal abnormálne motivovaný Petríček, ktorý pridal ďalšie tri góly a rozšíril svoj účet na päť! Beluša: Gombár, Topolan, Mužlaj (Kušík), Vyhnička (Kubena), Huťa, Kvasnica, Michálek, Medňanský, Petríček, Ciesar, Boháčik. Prej­ta: Gančár, Trtala, Gorelka (Trnka), Novosad, Bachar, Palček, Kubiš, Turza, Šatka (Ondrašík), Ronec, Duras. ŽK: Novosad, Duras. Rozhodovali Kováč, Oselský, F. Kováč. (duš)

H. Poruba – Pružina

7:0 (2:0)

Zápas mal jednoznačný priebeh a nekompletní hostia nedokázali čeliť lavínovitým útokom hráčov Vápča. V 10. min otvoril skóre zblízka Vrábel, a po polhodine hry pridal ďalší zásah T. Staňo hlavou. V 49. min bolo po hlavičke J. Staňa 3:0. O osem minút dali domáci po strele M. Staňa st. štvrtý a po Vojtekovom voleji o ďalších päť minút piaty gól. V 65. min bolo po strele M. Staňa zblízka už 6:0 a ten istý hráč zavŕšil hattrick po chybe obrany v 80. min. H. Poruba: P. Puček, Hofierka, P. Živčic (M. Meliš), J. Staňo, J. Živčic, T. Staňo (Suchomel), M. Puček, Mráz (M. Staňo ml.), M. Staňo st., Vrábel, Vojtek. Pružina: Pružinský, L. Ondreička, J. Fabuš, A. Ondreička, P. Haviar, I. Kardoš, Jakubek, Zaťko (Maslák), V. Haviar, A. Špánik, A. Fabuš. Slušné stretnutie rozhodovali Cíbik, Pivková, Andová. (čel)

Udiča – Plevník

3:3 (1:1)

V zaujímavom a slušnom zápase potrebovali domáci konečne bodovať. V 20. min otvoril skóre Chochel, no o tri minúty vyrovnal hlavou Bučko. Misku váh naklonil na stranu Plevníka v 55. min M. Ďurkech, ale domáci vyrovnali o jedenásť minút Chochelom, ktorý využil chybu obrany. Udiča opäť viedla v 72. min, kedy ušiel Milák a jeho center využil Matušík. Napokon sa po zásahu M. Ďurkecha rozišli celky s remízou. Udiča: Bašo, Drblík (Cigánik), Mikula, Biel, R. Doblej, Harvánek, Milák, Jágrik (Bartík), Chochel, Matušík, Zemančík (Trník). Plevník: Štrbáň, Hladký, Jurčaga, Bučko, Čižmárik, Kucharík, Bednár, Nedeljak (Monček), F. Ďurkech, Gaňo (Kocúr), M. Ďurkech. ŽK: Chochel, Milák – Jurčaga. Veľmi nepresne rozhodovali Bezdeda, a Marušinec. (dob)

Ladce – N. Dubnica

2:1 (1:1)

V priemernom, no bojovnom zápase, sa hralo takmer stále medzi šestnástkami. Hráči akoby nechceli dať gól, na ktorý sa čakalo do 26. min. Michálik z priameho kopu pekne obstrelil múr – 0:1. O minútu však bolo vyrovnané, keď premenil jedenástku Jamrich. Potom sa naháňala lopta opäť medzi šestnástkami až do 67. min. Jedovku Michala Habánka vytlačil Ronec na žrď. Domáci ho zamestnávali čoraz viac, no po rohu v 77. min mohlo zahrmieť na druhej strane. Najnižší hráč Dohňanský hlavičkoval do žrde. Rozuzlenie priniesla 84. min. Nariadenú jedenástku nechcel kopať nik z domácich, napokon sa rozbehol Jamrich a zabezpečil Ladcom tri body. Ladce: Kučma, Šedík, Váň, Koyš, Prekop, Hudec, Jamrich, Koštialik, Mackura (Filiač), Trenčan, Michal Habánek. N. Dubnica: Ronec, Kubaščík, Michálik, Šošovička, I. Prekop, Berčík, M. Prekop, Dohňanský, Orosz, Ďuriš (Noska), Bakai (Lacko). ŽK: Kubaščík, Šošovička. Rozhodovali Weissabel, Strýček. (mk)

Ilava – Podmanín

3:1 (0:1)

Záchranárske práce velili hosťom vyhrať. Znemožňovala im to územná prevaha Ilavy, ktorú prerušil v 41. min Jozef Kostelanský. Pohral sa so stopérmi i brankárom – 0:1. Úsilie zvrátiť výsledok začali napĺňať domáci už v 46. min. Cabaj utešenou strelou z priameho kopu vyrovnal. Už o tri minúty využil zaváhanie brankára hostí Fulec – 2:1. Útoky sa striedali na oboch stranách a Podmanín chcel vyrovnať. V 85. min však prišla ďalšia chyba jeho gólmana a Kameništiak uzavrel skóre. Ilava: Vrábel, Barkáč (Ilončiak), Ptáček (Fulec), Šedo, Poljak, Balon, Cabaj, Marienka, Makas, Pagáč, Kameništiak. Podmanín: Peter Kostelanský, Majtán, Pavol Kostelanský st., Truchlík, Pilár, Jozef Kostelanský, Pavol Kostelanský ml., M. Sovík, Brigant, I. Sovík, Gardian. Rozhodovali Petrušek, M. Mazán, Koleno. (miš)

Spracoval (mk)

1. H. Poruba 20 15 4 1 55:18 49

2. Plevník 20 12 3 5 48:22 39

3. Beluša 20 10 3 7 43:31 33

4. B&B Sverepec 20 9 6 5 44:32 33

5. Prejta 20 9 4 7 38:30 31

6. Borčice 20 8 6 6 33:27 30

7. Pružina 20 8 6 6 39:43 30

8. Ilava 20 8 5 7 37:32 29

9. Papradno 20 8 4 8 30:28 28

10. Udiča 20 8 4 8 27:39 28

11. Pov. Bystrica 20 5 5 10 28:34 20

12. Podmanín 20 5 4 11 22:53 19

13. Ladce 20 4 5 11 27:35 17

14. N. Dubnica 20 0 3 17 18:65 3

Najčítanejšie na My Považská

Inzercia - Tlačové správy

 1. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 2. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 3. Európu sužuje chrípka nebývalých rozmerov. Ako sa chrániť?
 4. INDEX: Prečo stále nemáme diaľnicu do Košíc
 5. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 6. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 7. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 8. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 1. Chýbajúce zuby? Toto je trvácne riešenie, ktoré nebolí
 2. Na bezpečnom internete záleží
 3. Ako vyzerá inteligentný bytový dom? Tajomstvo je v technológiách
 4. Podporujme imunitu aj vysokočistým beta glukánom
 5. Môjobchod posilňuje svoju pozíciu v Košickom kraji
 6. Európu sužuje chrípka nebývalých rozmerov. Ako sa chrániť?
 7. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 8. O2 predstavilo novú generáciu O2 Paušálov
 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 11 646
 2. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu 3 546
 3. Dodajte vašej pokožke šťavu 3 259
 4. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery 1 099
 5. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 648
 6. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model 631
 7. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka 529
 8. Môjobchod posilňuje svoju pozíciu v Košickom kraji 224

Blogy SME

 1. Benjamín Páterek: Divoký Island, 1. časť: Namiesto hurikánu ľadové kráľovstvo
 2. Juraj Gavora: Denník Postoj ako ufňukaná konzerváreň
 3. Jozef Stasík: Prečo nemôžeme byť Singapurom?
 4. Tupou Ceruzou: Obedy zadarmo
 5. Ján Škerko: Obedy zadarmo? Trochári! Aj raňajky.
 6. Martina Paulenová: Viróza
 7. Eduard Suchánek, Mobilné Slovensko: Vzdali sa vlastných automobilov a funguje im to. Estónci sa zamilovali do zdieľaných áut.
 8. Nikola Jakubská: Trauma z pôrodu a prečo neveriť recenziám na pôrodnice
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 29 864
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 17 397
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 9 180
 4. Richard Sulík: Ako sme vyriešili najväčší problém tejto krajiny a teraz ponúkame reštart 8 083
 5. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 599
 6. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 3 623
 7. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete 2 487
 8. Ján Valchár: Irán, F-16 a vrcholný výkon čečenských bojovníkov 2 460
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 4. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 5. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 8. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Považská Bystrica a Púchov - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Považská

Polámané elektrické stĺpy v Lazoch pod Makytou vymieňali v náročnom teréne.

Elektrikári pracovali v Makytke niekoľko dní.


16 h
Ilustračná foto

Volebná komisia tolerovala, že vo vyhranenom priestore na vykonanie voľby boli súčasne viaceré osoby.


SITA 26m
V príprave sa stretli Lyšania so susednými Dohňanmi.

V zimnej príprave pokračujú aj kluby oblastnej VII. ligy ObFZ Považská Bystrica. Pozreli sme sa na prvú sedmičku klubov.


16 h
V Považskej Bystrici je od januára otvorené špecializované zariadenie pre dospievajúce autistické deti

V meste stúpa počet detí s diagnózou autizmu. Kým nemajú 16 rokov, rodičia ich môžu umiestniť do špeciálnej základnej školy na SNP. Zostával však problém, čo s nimi potom.


19 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

O incidente informovala mestská polícia Liptovského Hrádku.


22 h

Skúsený jaskyniar hovorí, že tak veľké objavy nečakali.


20 h

Na Slovensku je približne 400-tisíc ľudí závislých od alkoholu.


6. feb

Počas týždňa môžu situáciu zhoršiť mrazy.


7. feb

Blogy SME

 1. Benjamín Páterek: Divoký Island, 1. časť: Namiesto hurikánu ľadové kráľovstvo
 2. Juraj Gavora: Denník Postoj ako ufňukaná konzerváreň
 3. Jozef Stasík: Prečo nemôžeme byť Singapurom?
 4. Tupou Ceruzou: Obedy zadarmo
 5. Ján Škerko: Obedy zadarmo? Trochári! Aj raňajky.
 6. Martina Paulenová: Viróza
 7. Eduard Suchánek, Mobilné Slovensko: Vzdali sa vlastných automobilov a funguje im to. Estónci sa zamilovali do zdieľaných áut.
 8. Nikola Jakubská: Trauma z pôrodu a prečo neveriť recenziám na pôrodnice
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 29 864
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 17 397
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 9 180
 4. Richard Sulík: Ako sme vyriešili najväčší problém tejto krajiny a teraz ponúkame reštart 8 083
 5. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 599
 6. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 3 623
 7. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete 2 487
 8. Ján Valchár: Irán, F-16 a vrcholný výkon čečenských bojovníkov 2 460
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 4. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 5. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 8. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu