Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

I. trieda 19. kolo

V Plevníku nedohrali, N. Dubnica otočila zápas N. Dubnica – P. Bystrica

3:3 (0:1)

Na úvodný gól Hrnčíka sa čakalo takmer celý polčas. Keď v 50. min a o šesť minút pridal dva zásahy Janáček, zdalo sa byť všetko jasné. V 66. min znížil Michálik. Hostia boli síce technickejší, rýchlejší i taktickejší, no svojou ľahkovážnosťou od tohto stavu si koledovali o ďalšie góly. Slová starších a skúsenejších hráčov nebrali mladší vážne, čo sa im vypomstilo. N. Dubnica hrala až do konca a v rozpätí troch minút vyrovnala, keď najskôr znižoval v 84. min Balon a po ňom bol úspešný Michálik. N. Dubnica: Ronec, Bakai, Michálik, I. Prekop, Šošovička, Berčík, Žovinec (Ježík), M. Prekop, Orosz, Milistenfer, Gazdík (Balon). Pov. Bystrica: Bartek, Meško, Martinka, L. Pavlík, Židek, Trúchlik (Vala), Bačík, Hrnčík, Kukučka, Janáček, Pradeniak (Polacký). Rozhodovali Dočár, Pavlačka. Ján Borčányi

Podmanín – Ladce

3:1 (1:1)

V súboji celkov z konca tabuľky začali lepšie cementári. V 6. min po priamom kope Michala Habánka viedli 0:1. O desať minút zahrával Truchlík roh a Pavol Kostelanský st. hlavou vyrovnal. Rozuzlenie priniesol druhý polčas. V 54. min po pase I. Sovíka prehlavičkoval Jozef Kostelanský Koyša i Porubčana – 2:1. Sedem minút pred koncom uzavrel skóre Pavol Kostelanský st., keď premenil jedenástku po faule na M. Sovíka. Podmanín: Peter Kostelanský, Majtán, Pavol Kostelanský st., Ján Kostelanský, Pilár, Jozef Kostelanský, Hôrecký, Truchlík (Guniš), M. Sovík, I. Sovík, Brigant (P. Sovík). Ladce: Porubčan, Šedík, Váň, Koyš, Prekop, Hudec, Jamrich (Filiač), Koštialik, Vyhnička (Beňak), Trenčan, Michal Habánek. ŽK: Koyš, Michal Habánek. Rozhodovali Dobrodenka, J. Kováč. (tom)

Pružina – Udiča

1:1 (0:1)

V zápase dobrej úrovne si hostia nemohli priať lepší začiatok. Už v 1. min využil chybu obrany Zemančík, ktorý zblízka na dvakrát skóroval – 0:1. Udiča sa spoliehala na kontry Chochela a Zemančíka, iniciatívnejším domácim nevychádzalo premieňanie šancí. Vyrovnať mohli I. Kardoš a J. Fabuš, ale Baša neprekonali. V 76. min oslávil účinkovanie na trávniku po dlhšej pauze Ušiak, keď po centri A. Kardoša vyrovnal. Pružina: Pružinský, Topor, A. Ondreička, A. Fabuš (M. Jakubech), Ušiak, L. Ondreička, I. Kardoš, A. Kardoš, V. Haviar (P. Haviar), A. Špánik, J. Fabuš. Udiča: Bašo, Badík (Drblík), Biel, Harvánek, Mikula, Milák, Cigánik, Matušík, Chochel, Zemančík (Macháček), Jágrik. ŽK: J. Fabuš. Rozhodovali Petrušek, Kapila. (čel)

Prejta - H. Poruba

0:1 (0:1)

V šlágri kola sa hral zásluhou oboch mužstiev výborný futbal. Už v 6. min zabudla domáca obrana v pokutovom území na Martina Staňu, a ten nikým netiesnený poslal hlavou loptu oblúčikom do domácej bránky - 0:1. Po dvadsiatich minútach domáci hru vyrovnali a vypracovali si niekoľko gólových príležitostí. Najväčšiu mal Malovec, no jeho bombu z priameho kopu bravúrne vyrazil hosťujúci gólman Puček. V druhom polčase pokračoval výborný futbal, tentoraz však mali viac z hry domáci futbalisti. V 46. min mieril domáci Kubiš hlavou tesne vedľa, na druhej strane Palček v poslednej chvíli zachraňoval pred Prostinákom. V 58. min opäť zažiaril gólman H. Poruby Puček, keď zneškodnil tutovku Ronca. Kondične výborne pripravení Prejťania vsadili v závere všetko na útok a pred hosťujúcou bránkou to vrelo. V 86. min po rýchlom protiútoku smerovala lopta do prázdnej domácej bránky, no najlepší hráč domácich Palček ju v poslednej chvíli zázračne vyhlavičkoval. V záverečnej päťminútovke exceloval gólman hostí Puček. Najskôr v 87. min skvelým zákrokom vyrazil bombu Malovca a v záverečnej minúte zneškodnil i pokutový kop za hranie rukou - Durasovu „lajdácku“ strelu s prehľadom kryl. Hornoporubčania po stretnutí logicky svojho gólmana vyobjímali. Prej­ta: Porubčan - Ronec, Gorelka, Novosád, Bušík (Bachár), Palček, Kubiš (Ondrušík), Turza, Trnka, Malovec, Durás. H. Poruba: P. Puček - P. Živčic, Vojtek, J. Staňo, J. Živčic, M. Staňo st., M. Puček, Mráz, Prostinák (T. Staňo), Vrábel, R. Puček (M. Staňo ml.) Pred 400 divákmi rozhodovali Strýček, Zvak a V. Kováčik. (r)

B&B Sverepec – Borčice

4:1 (0:0)

V zaujímavom stretnutí mal prvú šancu Hôrkový, ale gólmana hostí neprestrelil. V 29. min zahrával Kopačka priamy kop a lopta prešla popred prekvapeného Matuščina tesne vedľa žrde. Góly padali až v druhom polčase. Ten prvý dal Suchý z priameho kopu v 52. min, no o deväť minút vyrovnal z podobnej situácie Folučka. O ďalšie tri minúty sa situácia opakovala a Štedrák na dvakrát otočil skóre. Takmer po rozohraní vysunul Folučka Biela, a ten sám nezaváhal. V 90. min vypadla Hudcovskému lopta z rúk a Vojtek pohodlne uzavrel skóre – 4:1. Sverepec: Mitaš, Zvak, Richtárik, Štedrák, Hôrkový, Vojtek, Žilinčík (Biel), Folučka, Baránek (Valášek), Stacha, Križan. Borčice: Hudcovký, Urban, Suchý (Veselý), Tomanica, Matuščin, Bobot, Solin, Burdej, Novosedliak, Kopačka, Nomilner. ŽK: Štedrák, Stacha – Urban, Kopačka, Matuščin. Rozhodovali Pagáč, Cíbik, Krčmárik. (mk)

Plevník – Ilava

3:0 nedohrané

Hostia pricestovali na zápas iba deviati. V 8. min otvoril skóre J. Kucharík a v 31. min zvyšoval na 2:0 Čižmárik. Skóre zápasu uzavrel v 36. min hlavičkou Ďurkech, pretože traja hráči hostí sa zranili, a tak Ilava do druhého polčasu nenastúpila. Plevník: R. Gaňo, Hladký, Butko, Čižmárik, Jurčaga, Monček, J. Kucharík, Nedeljak, Bednár, F. Ďurkech, M. Ďurkech. Ilava: Vrábel, Barkáč, Poliak, Cabaj, Marienka, Ilončiak, Kameništiak, Šedo, Ptáček. Rozhodovali Brundza, M. Mazán. (st)

Papradno – Beluša

1:1 (1:0)

Vo vyrovnanom zápase sa zrodila remíza. V 17. min šli do vedenia hráči Papradna, keď premenil Zboran nariadenú jedenástku. Vyrovnanie priniesla 62. min, kedy po centri nedal Španihelovi šancu Medňanský. V 74. min dostal brankár Beluše červenú kartu, ale jeho predčasný odchod pod sprchy už zápas neovplyvnil. Prevahu domáci nevyužili. Papradno: Španihel, P. Balušík, Zboran, Briestenský (Chrapko), Kolkus, Počiatek, Klabník, Černošík, Váchalík (J. Balušík), Koreník, Hrebík. Beluša: Kopčan, Topolan, Mužlaj, Slávik, Kvasnica, Michálek (Gombár), Ciesar, Medňanský, Petríček, Kušík (Kubena). ŽK: Koreník, Počiatek – Kvasnica, Michálek, Gombár. ČK: Kopčan. Veľmi dobre rozhodovali Koleno, Marušinec, Súlovský. lal)