Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

I. trieda 17. kolo Líder remízou zachránil česť „bezzubých“ hostí

I. trieda 17. kolo Líder remízou zachránil česť „bezzubých“ hostí Podmanín – P. Bystrica

1:1 (0:1)

Stretnutie malo úroveň dobrého priemeru, bolo však nervózne. Vedenia sa ujala Pov. Bystrica v 16. min Janáčkom. Slabá strelecká muška oboch produkovala chyby. Napokon sa v 66. min podarilo Jánovi Kostelanskému vyrovnať. Od tej chvíle sa na ploche okrem zbytočného „iskrenia“ nič neudialo. Podmanín: Peter Kostelanský, M. Sovík, I. Sovík, Pavol Kostelanský st., Pilár, Brigant (Majtán), Guniš, P. Gardian, Ján Kostelanský, Adamčík, Jozef Kostelanský (Milan Truchlík). Pov. Bystrica: Bartek, Židek, Martinka, Ištok, M. Kukučka, Hrnčík, Vala (Mário Trúchlik), L. Pavlík, Pradeniak (Meško), Mišutka, Janáček. ŽK: I. Sovík. Rozhodovali Turčan, Bezdeda, Pavlačka. Ján Borčányi

Plevník – N. Dubnica

1:0 (1:0)

Výkon hostí nenasvedčoval ich postaveniu v tabuľke. Už v 9. min oklamal Berčík obranu a po jeho strele zo šiestich metrov zachraňoval R. Gaňo iba reflexívne. O štyri minúty vystrašil domácich Milistenfer a gólman Plevníka musel opäť zasahovať. V 38. min mal ďalšiu šancu Prekop, no o dve minúty na druhej strane dorazil loptu do siete po rohu Budko. Hosťami neotriaslo ani vylúčenie P. Bakaia za druhú žltú kartu v 50. min, ale poistku mali na kopačkách Ďurkechovci. František prehodil brankára, no lopta šla vedľa. O chvíľu Miroslav obišiel aj gólmana, ale tiesnený nedal. Plevník: R. Gaňo, Brezničan (Hladký), Jurčaga, Budko, Čižmárik, Kucharík, Bednár, Nedeljak, F. Ďurkech, M. Ďurkech, M. Gaňo (Mir. Kremeň). N. Dubnica: Ronec, P. Bakai, Michalík, Šošovička, Prokop, Berčík, Prekop, Lonc, M. Bakai, Milistenfer, Žovinec. ŽK: P. Bakai. ČK: P. Bakai, Lonc. Rozhodovali Koleno, Brundza, Badár. (st)

Pružina – Ladce

2:0 (0:0)

Na ťažkom teréne vyskúšali brankára najskôr hostia. Pružinský si poradil so strelami z diaľky i s prienikom Hudeca, keď sa síce pošmykol, no napokon vytlačil loptu na roh. Keď sa nepresadili Habánek ani A. Špánik, zaskočil všetkých I. Kardoš. V 73. min nachytal bombou zo štyridsiatich metrov Porubčana na hruškách – 1:0. O dve minúty obišiel A. Fabuš obrancu a strelou k žrdi zvýšil na konečných 2:0. Pružina: Pružinský, L. Ondreička, J. Fabuš, P. Haviar (Maslák), Kostka, I. Kardoš, Priedhorský (Vrábel), V. Haviar, A. Fabuš, A. Špánik, Jakubech (A. Ondreička). Ladce: Porubčan, Šedík (Mackura), Váň, Koyš, Habánek, Hudec, Jamrich, Koštialik, Vyhnička, Uríček, Filuš. ŽK: I. Kardoš, A. Špánik – Koštialik, Uríček. Rozhodovali Dobrodenka, J. Mazán, Petrúšek. (tom)

Prejta – Ilava

4:2 (0:1)

Prvý polčas sa vydaril lepšie hosťom, ktorých podržal brankár Uharčík. V 30. min viedli po strele Kameništiaka 0:1. Keď v 55. min vyrovnal Bušík, netušili domáci, že sa budú radovať iba tri minúty, kedy pridal druhý gól Ilavy Marienka. Gólová žatva však neskončila a v 62. min vrátil pokoj do radov Prejty kapitán Malovec. O šesť minút viedli jeho hráči po prvý raz, keď skóroval Bušík. Gólovúbodku stretnutia dal v 87. min Kubiš, pretože Malovec o dve minúty opečiatkoval iba brvno. Prejta: P. Porubčan, Ronec (Pospíšil), Šatka (Bušík), Novosad, Bachar, Palček, Kubiš (Ondrušík), Turza, Trnka, Malovec, Duras. Ilava: Uharčík (Vrábel), Barkáč, Ilončiak, Šedo, Poliak, Balon, Cabaj, Marienka, Makas, Pagáč (Macho), Kameništiak. ŽK: Novosad – Makas. Rozhodovali Kollár, Andová, Bušovský. (jan)

Papradno – Udiča

6:0 (3:0)

Jednoznačne lepší hráči Papradna si na ihrisku robili čo chceli. V 8. min otvoril skóre Hrebík, ktorý pridal aj druhý gól. V 43. min bol medzi súpermi po Zboranovej premenenej penalte rozdiel triedy. Katastrofu Udiče po zmene strán dokonali Černušík v 81. min dovŕšil hattrick M. Hrebík a posledné slovo mal Chrapko. Papradno: Krištof, P. Balušík, Zboran (Holiš), Briestenský (Chrapko), Kolkus, Počiatek, Klabník, Koreník, Váchalík (Babiar), Černošík, M. Hrebík. Udiča: Bašo, Drblík (R. Doblej), Biel, Trško, Harvánek, Milák (Cigánik), Mikula, Matušík, Chochel, Zemančík, Jágrik. ŽK: Počiatek – Matušík. Rozhodovali Strýček, Weissabel, F. Kováč. (lal)

B&B Sverepec – H. Poruba

2:2 (2:0)

V bojovnom stretnutí sa menilo skóre už v 2. min, keď premenil jedenástku kapitán Folučka – 1:0. V 17. min po jeho prihrávke našiel Stacha Bielika a B&B viedol už 2:0. Hostí nepriaznivý stav nezaskočil, ale ich najväčšia zbraň, priame kopy M. Meliša, tentoraz úspech neslávili. Po polčase sa obraz hry zmenil. V 71. min nahral T. Stano Prostinákovi, ktorý nedal Mitašovi šancu. O osem minút prestrelil M. Puček gólmana súpera po druhý raz a bolo vyrovnané. V závere sa líder triasol o bod, pretože mohol prehrať o dva góly. Obom zabránil po strele Folučku a nedorozumení útoku Sverepca po rohu brankár P. Puček. Sverepec: Mitaš, Slamka, Richtárik, Štedrák, Bielik, Vojtek (Valášek), Žilinčík (Šuška), Folučka, Baranek (Hôrkový), Stacha, Križan. H. Poruba: P. Puček, M. Meliš (Hofierka), P. Živčic, J. Staňo, J. Živčic (R. Puček), M. Živčic (T. Stano), M. Puček, Mráz, Prostinák, Vrábel, Vojtek. ŽK: Folučka – M. Meliš, M. Puček. Rozhodovali Švec, Kapila, Marušinec. (mk)

Borčice – Beluša

3:0 (2:0)

Aktívnejší hráči Borčíc udávali režisérsku taktovku duelu od úvodného hvizdu. V 25. min prekonal po prvý raz Kopčana po Škripcovej akcii Kasenčák. O dve minúty rozvlnil sieť po priamom kope Kopačka. O všetkom rozhodol v 59. min po rohu hlavou Tomanica. Borčice: Janíček, Holomáň, Suchý, Tomanica, Matuščin, Bobot (Šimko), Kasenčák, Burdej (Solin), Škripec, Kopačka (Urban), Novosedliak. Beluša: Kopčan, Topolan, Mužlay, Slávik (Vričan), Huťa, Kvasnica, Kubena (Kušík), Medňanský (Ciesar), Petríček, Michálek, Boháčik. ŽK: Holomáň – Huťa. V slušnom stretnutí veľmi dobre rozhodovali V. Kováčik, Pagáč, Štefanec (ves) Spracoval (mk)

1. H. Poruba 17 12 4 1 44:17 40

2. Plevník 16 10 2 4 41:17 32

3. Prejta 17 9 4 4 35:19 31

4. Pružina 17 8 5 4 37:31 29

5. Papradno 17 8 3 6 28:20 27

6. Borčice 17 7 6 4 27:20 27

7. Beluša 16 8 1 7 32:29 25

8. B&B Sverepec 16 6 6 4 34:27 24