MŠK Pov. Bystrica – ŠKP Sečovce 37:18 (17:11)

V súboji vlaňajších finalistov debakel hostí MŠK Pov. Bystrica

– ŠKP Sečovce

37:18 (17:11)

Po dvoch prehrách u najväčších konkurentov potrebovali domáci zvíťaziť. Nahrával im k tomu fakt, že hosťom pre chorobu chýbali Petrišák s Murínom, Polanského s Dobrovodským si stiahol Prešov na duel juniorky a obaja Ukrajinci pre vybavovnie víz týždeň netrénovali. Bystričania začali s Drápalom v bráne a už v 4. min viedli 3:0. Náskok akoby ich ukolísal, opäť v nepresnej streľbe vynikal Tallo, ktorý urobil i niekoľko technických chýb v útoku a Sečovčania v 10. min Fuňakom otočili na 3:4. O minútu Ďurajka z trháku znova dostal MŠK do vedenia 5:4, ale Fuňak v 12. min naposledy vyrovnal na 5:5. Bezkrvný výkon domácich naďalej pokračoval a v 18. min Stecenko znížil na 9:7. Potom Považania pridali a v 23. min dobre hrajúci Ďuriš z krídla zvýšil na 13:7. Do konca polčasu sa hralo systémom gól na gól, čo pre domácich znamenalo vedenie 17:11. Aj začiatok druhého polčasu divákov nenadchol, pretože Bystričania „držali“ s hosťujúcimi mladíkmi krok a góly padali iba sporadicky. Zopár dobrých zákrokov pridal Fecman, no v domácej bráne dobre chytal Drápal (15 zákrokov), ktorý v 40. min chytil Semanovi sedmičku. O minútu podobný kúsok vyparatil Baďura Frajkorovi a v 42. min natiahol Stoklasa náskok na desať gólov – 23:13. Hostia začali v útoku zbrklo zakončovať, a keď zverenci J. Kozáka konečne začali hrať hádzanú, prejavilo sa to i na skóre. Za osem minút dali osem gólov, kým súper iba dva a razom bolo 31:15. Bystričania nielenže využívali presilovky (dali v nich sedem gólov), ale úspešní boli i v oslabení, kde dosiahli päť gólov. V útoku sa rozstrieľal Buchta, ktorý často zakončoval akcie nechytateľnými delovkami. Štyri minúty pred koncom Ďurajka zvýšil na 35:16 a do hosťujúcej brány sa postavil mladučký Klučár. Ten si udržal čisté konto iba niekoľko sekúnd, keď mu Buchta dal z veľkej diaľky jasličky. V poslednej minúte Vicena zvýšil na 37:18 a Korňanovi chýbala necelá sekunda, aby jeho gól znamenal výhru o drvivých dvadsať. Bystričania dosiahli povinné víťazstvo, no ak chcú ísť do play off z prvej priečky, musia ostávajúce tri duely vyhrať. Ako povedal tréner J. Kozák, všetko je v rukách hráčov. Verme im a držme palce! Pov. Bystrica: Drápal, Baďura, Stoklasa 6/1, Polakovič 4, Cifra 2, Ďuriš 4, Opoldík 1, Buchta 5, Korňan 2, Vicena 1, Tallo 7/2, Kukučka 2, Nanák, Ďurajka 3. Tréner J. Kozák. Sečovce: Kaminský, Fecman, Klučár, Korytko, Stecenko 3, Urban, Seman 1/1, Nagy, Fuňak 6, Rusin 6/1, Šiška 1, Frajkor 1/1, Žuffa. Tréner M. Gregor. Vylúčení: 5:6 na 2 minúty. Sedmičky: 3/3 – 5/3. Pred 900 divákmi rozhodovali Bubeníček a Jaroň. Ďalšie výsledky 30. kola: N. Zámky – Prešov 27:28, Dukla – Frýdek 29:30, Allrisk – Karviná 22:33, Košice – ŠKP odložili, Zubří malo voľno.

5. Zubří 26 2 4 20 610:775 8

V utorok 1. 4. dohráva Pov. Bystrica zápas v Košiciach a v sobotu 5. 4. nastúpi v Bratislave s ŠKP. (jš)