I. trieda 15. kolo

Žaby na trávniku priniesli šťastie domácim Plevník

– Pov. Bystrica

2:0 (0:0)

Prvý polčas bol vzácne vyrovnaný. V 14. min ušiel domácej obrane M. Kukučka, avšak jeho strela šla tesne mimo brány. V druhej časti duelu sa začali presadzovať hráči Plevníka. V 51. min strelil úvodný gól stretnutia z trestného kopu Bednár a na konečných 2:0 zvyšoval o dvadsať minút Miroslav Kremeň peknou hlavičkou. Posledná štvrťhodinka bola v réžii Plevníka, aj keď tu a tam sa osmelili i hostia, ale bez gólového efektu. Plevník: R. Gaňo, Hladký, Jurčaga, Turčáni, Čižmárik, J. Kucharík, Nedeljak, Brezničan, Miroslav Kremeň (Marián Kremeň), M. Ďurkech (F. Ďurkech), Bednár. Pov. Bystrica: Jánošík, M. Pavlík, Bačík, Ištok, Martinka, Židek (Korček), M. Kukučka, Polacký, Pradeniak, Boško, Janáček. ŽK: Miroslav Kremeň – M. Pavlík. Pred 230 divákmi rozhodovali Kováčik, Kapila, Petrušek.

Ján Borčányi

Pružina – Podmanín

0:0

V priemernom zápase strieľali hráči takmer stále nad brány gólmanov. V 5. min Gardian a na opačnej o chvíľku A. Špánik a I. Kardoš. Ten v 34. min pálil tesne ľavej žrde Podmanína a po Ondreičkovom rohu opäť nad. Šancu otvoriť skóre mal v 56. min po rýchlej kontre J. Kostelanský, ale Pružinský vyrazil loptu na roh. Na opačnej strane mohlo zahrmieť po skrumáži v 77. min pred P. Kostelanským, no Priedhorský nebol úspešný. Bodkou za stretnutím bola žrď A. Špánika. Pružina: Pružinský, L. Ondreička, J. Fabuš, P. Haviar, Kostka, I. Kardoš, Vrábel (Priedhorský), A. Ondreička, V. Haviar (A. Kardoš), A. Špánik, A. Fabuš. Podmanín: Peter Kostelanský, Majtán, Pavol Kostelanský st., L. Kostelanský (Guniš), J. Kostelanský, Gardian, I. Sovík, M. Sovík, Adamčík, Brigant, Trúchlik (Pavol Kostelanský ml.) ŽK: L. Kostelanský. Pred 200 divákmi rozhodovali Zvak, Andová, Bušovský. (tom)

Prejta – N. Dubnica

5:0 (3:0)

Potápajúci sa hostia napriek snahe eliminovať útok Prejty inkasovali už v 4. min z kopačky Palčeka. O dve minúty bol úspešný Turza a dielo skazy dokonal v 10. min kapitán Malovec. Ďalšie góly začali padať až v závere, keď v 89. min premenil Duras pokutový kop a o minútu uzavrel skóre Bušík. Prejta: Gančár, Ronec (Šatka), Gorelka (Ondrušík), Novosad, Bachar, Palček, Kubiš, Turza, Trnka (Bušík), Malovec, Duras. N. Dubnica: Noska, Bakay, Jančovič, Orosz, Michalík, Šošovička, Berčík, Prekop, Žovinec, Tomeček, Gazdík (Ježík). ŽK: Ronec – Tomeček. ČK: Tomeček. Pred 200 divákmi rozhodovali Brundza, F. Kováč, Lehotský. (jan)

Papradno – Ladce

0:0

Najväčšiu šancu domácich spálil už v 6. min Černošík, ktorý bežal sám na bránku, ale lopta ho v poslednej chvíli neposlúchla. Toto varovanie vzali hostia vážne a od tej chvíle pozorne bránili svoje šestnástku. V druhom polčase hlavičkoval M. Hrebík do náručia Porubčana a na druhej strane strela Mariána Habánka tesne minula domácu bránu. V 70. min jedovatú strelu Zborana z priameho kopu zneškodnil spoľahlivý Porubčan a brankár Ladiec sa najvýraznejšie prezentoval v 81. min, kedy zneškodnil domácemu Čiernikovi pokutový kop. Papradno: Španihel, P. Balušík, M. Kolkus, Briestenský, L. Balušík (Čiernik), Počiatek, Zboran (M. Hrebík), J. Balušík (Nemčík), Koreník, Černošík. Ladce: Porubčan - Šedík, Váň (Mackura), Filiač, Prekop (Uríček), Michal Habánek, Jamrich, Koštialik, Vyhnička, Hudec (Chaláň), Marián Habánek. Pred 300 divákmi rozhodoval Turčan, asistovali mu Marušinec a Miakiš. (r)

Borčice – Udiča

1:0 (0:0)

V priemernom zápase mali miernu prevahu domáci, ktorí však nevedeli šance premeniť. Po brvne Kopačku sa dočkali Borčičania až v 82. min, kedy rozhodol o ich výhre hlavou Kasenčák. Borčice: Janíček, Holomáň, Suchý, Tomanica, Matuščin, Bobot (Vraník), Kasenčák, Burdej (Urban), Nomilner (Šimko), Kopačka, Škripec. Udiča: Drblík, Trník, Mikula, Harvánek, Milák, Cigánik, Matušík, Chochel, Zemančík, Jágrik. Pred 125 divákmi rozhodovali Cíbik, J. Kováč, Bezdeda. (ve)

Beluša – H. Poruba

2:3 (2:2)

Po strelách Medňanského a Kušíka v úvode sa dočkali gólu Belušania v 24. min. Jeho autorom bol Kubena. O minútu mieril na druhej strane M. Puček vedľa a priamy kop M. Meliša Kopčan kryl. V 28. min vyrovnal tvorca hry Mráz na 1:1 a o deväť minút neskôr otočil skóre po priamom kope M. Meliš. Po Vrábelovej strele vedľa skóroval na druhej strane hlavou Medňanský – 2:2. Potom mierili nad Kvasnica i T. Stano. V 67. min potvrdil streleckú mušku M. Meliš, ako inak, z priameho kopu. O päť minút nastrelil ešte brvno. Snaha domácich vyrovnanie nepriniesla. Beluša: Kopčan, Vyhnička, Droščák, Slávik, Michálek, Kvasnica, Kubena, Medňanský (Ďurica), Petríček, Kušík, Boháčik. H. Poruba: P. Puček, Suchomel (P. Živčic), Vojtek, J. Staňo, M. Meliš (R. Puček), J. Meliš, M. Puček, Mráz, Prostinák, Vrábel, T. Stano (M. Staňo ml.). ŽK: J. Meliš, Prostinák. Pred 200 divákmi rozhodovali Pagáč, Dobrodenka, Mičuda. (duš)

B&B Sverepec – Ilava

3:1 (1:1)

Ihrisko „áčka“ v Orlovom poslúžilo dobre nielen migrujúcim ropuchám, ale aj hráčom Sverepca. V stretnutí priemernej úrovne začali aktívnejší Ilavčania. V 4. min mieril v tutovke Ptáček tesne vedľa, no o desať minút našiel Marienka Kameništiaka – 0:1. Gól prebudil Sverepčanov a osamotený Vojtek hlavičkoval tesne nad. V 24. min prihral profesorsky Žilinčík Folučkovi, ktorý s pomocou brvna vyrovnal. O deväť minút mal na kopačke gól Kameništiak, ale hoci brankára prekonal, pomalú loptu stihli poslať obrancovia do bezpečia. V 54. min sa presadil po ideálnom centri striedajúci Hôrkový – 2:1. To bolo na dlhé minúty všetko. V 82. min tiesnený Stacha nedal, ale o štyri minúty po Hôrkovej prihrávke už áno. Tutovku Folučku gólman Ilavy zneškodnil a na stave sa už nič nezmenilo. Sverepec: Mitaš, Slamka, Richtárik, Štedrák, Bielik (Letko), Vojtek, Šuška (Hôrkový), Folučka, Baránek (Stacha), Žilinčík, Križan. Ilava: Vrábel, Šedo, Ilončiak, Macho (Kňažek), Poliak, Ptáček, Macko, Makas, Barkáč, Marienka. ŽK: Štedrák, Folučka – Ilončiak, Poliak, Marienka. Pred 100 divákmi rozhodovali M. Mazán, Koleno, Kollár. Spracoval (mk)

1. H. Poruba 15 12 2 1 41:14 38

2. Plevník 15 9 2 4 40:17 29

3. Prejta 15 7 4 4 29:17 25

4. Pružina 15 7 4 4 32:28 25

5. B&B Sverepec 15 6 5 4 32:25 23

6. Borčice 15 6 5 4 23:19 23

7. Papradno 15 7 2 6 22:20 23

8. Ilava 15 6 4 5 28:23 22