Po skvelom úvode spokojnosť iba s bodmi MŠK Pov.

Po skvelom úvode spokojnosť iba s bodmi

MŠK Pov. Bystrica –

ŠKP Bratislava 23:19 (13:6)

Cestu za povinnými dvoma bodmi odštartoval Kukučka, no v 3. min Piteľka vyrovnal. Bystričania trpezlivou hrou a dobrou streľbou pomaly zvyšovali skóre, kým súper mal problém preniknúť húštinou domácich brániacich hráčov. Keď sa už policajti dostali k streľbe, lopta letela buď vedľa alebo skončila v Baďurovom náručí. V 9. min domáci gólman chytil Piteľkovu strelu a vzápätí aj náskok Bičaníka. Bystrické spojky nedávali Dúhovi veľa šancí na úspešné zákroky (výnimkou bola Kukučkova sedmička, ktorú striedajúci Putera chytil) a v 14. min Polakovič prebehol obranou ako víchor a zvýšil na 8:1. V tej chvíli si tréner Katušák „prekvapujúco priskoro“ zobral oddychový čas, lenže dobre hrajúci Ďurajka dvoma gólmi zvýšil v 17. min na 10:1. Potom súper predsa zdvihol hlavu, využil diery v nedôraznej obrane a a v 21. min stiahol na 11:4. V tých chvíľach si domáci vyberali tradičnú „jalovú“ chvíľu, keď nevedeli dať gól a až v 29. min Korňan strelou od oboch žrdí zvýšil na 13:5. V samom závere nepresní rozhodcovia dovolili Volenticsovi rozohrať loptu dobrých päť metrov od miesta priestupku bližšie k domácej bráne a oblúčik v poslednej sekunde skončil v bráne – 13:6. Druhý polčas začal zbytočnou Piteľkovou strelou z ťažkého uhla do Baďurovej hlavy a Kukučkovým gólom na 14:6. To však bolo na niekoľko minút z domácej strany všetko, pretože MŠK nedokázali dať gól a Polakovič trafil zo sedmičky iba žrď. Nepresnosti začal využívať súper, ktorý dosiahol tri góly z presilovky, premenil dve sedmičky a a v 42. min za stavu 15:11 musela k oddychovému času siahnuť i domáca lavička. K slabej úrovni prispeli aj rozhodcovia, ktorí nechávali hostí neuveriteľne dlho držať loptu, kým domácim signalizovali pasivitu už po niekoľkých prihrávkách. V 48. min Tallo a Ďurajka natiahli rozdiel na uspokojivých 20:13, ale súper sa nevzdával. S chuťou strieľajúci Piteľka mohol v rozpätí dvoch minút dosiahnuť klasický hattrick, avšak za stavu 20:15 mu Baďura (najlepší hráč domácich, ktorý mal 18 úspešných zákrokov) chytil sedmičku. Po Stoklasovom zvýšení v presilovke na 21:15 v 52. min prišli ďalšie hrubé chyby domácich v rozohrávke, uponáhľaná streľba, v ktorej vynikol najmä Tallo a náskok sa scvrkával. V 56. min Bičaník pri oslabení upravil na 21:19, ale našťastie o minútu Ďurajka a v 59. min Tallo v oslabení odvrátili črtajúcu sa blamáž. Pov. Bystrica: Baďura, Drápal, Stoklasa 1, Polakovič 2, Ďuriš, Opoldík 1, Nanák, Ďurajka 5, Buchta 1, Tallo 5, Kukučka 7, Korňan 1, Konušík, Vicena. Tréner J. Kozák. ŠKP Bratislava: Putera, Dúha, Ambruš 1, Nižňan, Piteľka 8/4, Bičaník 1, Lieskovský 2, Pozdech, Černák 1, Suchý 2, Hlavtúr, Fekete 1/1, Tarhai, Volentics 3. Tréner Š. Katušák. Vylúčení: 6:5 na 2 minúty. Sedmičky: 2/0 – 6/5. Pred 1100 divákmi nepresne rozhodovali Směja a Nesvadba. Ďalšie výsledky 26. kola: N. Zámky – Sečovce 34:21, Košice – Prešov 26:29, Zubří – Frýdek Místek 31:35, Dukla – Karviná 31:27, Allrisk mal voľno. Dohrávka 23. kola: Frýdek Místek – Karviná 26:24.

5. Zubří 23 2 3 18 539:688 7

V sobotu 15. 3. hrá Pov. Bystrica dôležitý duel o prvú priečku v Nových Zámkoch. (jš)

1. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
  2. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
  3. Ako sa mení dynamika firiem?
  4. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  5. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  6. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  7. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  8. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  9. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  10. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?