Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Klobúk dolu pred bystrickou bojovnosťou

Sebavedomí hostia začali bez rešpektu a od začiatk

Klobúk dolu pred bystrickou bojovnosťou MŠK Pov. Bystrica – Farmakol Tatran Prešov 31:26 (17:17)

u držali taktovku pevne v rukách. Uľahčovala im to domáca nedôrazná obrana a komplikovaná útočná fáza. Z prvých deviatich striel skončilo v Baďurovej sieti osem, a tak nečudo, že celá hala sa obávala o výsledok. Bystričanom v týchto chvíľach chýbal hráč, ktorý by dal hre myšlienku a aj úspešný zakončovateľ. Stoklasovu sedmičku chytil Olejár a v 10. min z rovnakej pozície zatriasol Kukučka brvnom. Našťastie o chvíľu premenil Kukučka trhák, a keď ho nasledovali Tallo a Polakovič zo sedmičky, v 14. min bolo už iba 7:8. Hostia však ušli na 7:10, ale s chuťou hrajúci Polakovič z ďalšej sedmičky v 20. min znížil na 10:11. Najmä zásluhou neúnavne do stredu zbiehajúceho Dobroviča zvýšil súper v 23. min na 10:14 a o minútu Tabačkom na 11:15. Bystričania však zdvihli hlavy a v rozpätí troch minút hala aplaudovala postupne Tallovi, Polakovičovi, dvakrát Opoldíkovi a znova Tallovi – 16:15! V hektickom závere Prešovčania dvakrát kontrovali a do kabín sa išlo za stavu 17:17. Polakovič pokračoval v premieňaní sedmičiek, no Zaťko v 36. min opäť vyrovnal na 20:20. Potom prišli Ďurišove chvíle, pretože mladý krídelník v priebehu deviatich minút štyrmi krásnymi gólmi znechutil Bakšu – 25:20 (43. min). Ešte o tri minúty skôr si po faule na neho vykoledoval Zaťko diskvalifikáciu. Na domácom náskoku mal veľkú zásluhu Baďura, ktorý v druhom polčase privádzal hostí do zúfalstva. Chytal jednu ťažkú strelu za druhou a po rýchlych protiútokoch skóre utešene narastalo. V 47. min chytil sedmičku Radčenkovi a o minútu Buchta zakončil sólo cez celé ihrisko gólom na 27:21. Súper však bojoval ďalej a T. Mažár stiahol v 53. min na 27:23. Naviac mali hostia výhodu presilovky, avšak Tallo v oslabení z pivota trafil – 28:24. Pri dvojnásobnej presile potešil Prešovčanov Dobrovič, no Stoklasa individuálnou akciou dokázal, že MŠK to myslia s výhrou vážne. V 58. min zaznamenal Polakovič tridsiatku a v závere, poznačenom provokáciami hostí, uvidel za strkanie Stoklasa červenú kartu. Bystričania dosiahli cenné víťazsvo a s ich výkonom bol okrem fanúšikov spokojný aj tréner Kozák. Pov. Bystrica: Baďura, Drápal, Opoldík 2, Kukučka 3, Vicena, Stoklasa 2, Buchta 1, Korňan 2, Cifra, Polakovič 8/5, Ďuriš 4, Ďurajka, Tallo 9. Tréner J. Kozák. Prešov: Olejár, Bakša, T. Mažár 2, Tabačko 4, Durkáč, Pekár 4, F. Zaťko 5/2, Dobrovič 6, Radčenko 2, Kravčák, Gruca 1, Tumidalský 2/2. Vylúčení: 7:6 na 2 minúty, Stoklasa a F. Zaťko ČK. Sedmičky: 7/5 – 5/4. Pred 1200 divákmi rozhodovali Dušek a Smékal.

Ďalšie výsledky 24. kola: N. Zámky – Košice 32:23, Sečovce – ŠKP Bratislava 31:23, Allrisk – Frýdek Místek odložené, Dukla – Zubří 27:18, Karviná mala voľno.