Hokej I. liga 25. a 26. kolo

Rodinný súboj Šimčíkovcov vyhral napokon otec HK 9

5 Pov. Bystrica – ŠAHK Banská Bystrica 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

V súboji dvoch Bystríc rozhod­lo premieňanie šancí a dá sa povedať, že šťastena sa priklonila na stranu domácich, ktorí boli dve tretiny lepším mužstvom. Už začiatkom tretej minúty nahrával Molnár po Švircovej prihrávke pred bránu a na prekvapenie všetkých skončil puk v sieti. Forčeking v strednom pásme robil hosťom veľké problémy. V 7. min nepotrestal Zelenka chybu Dobrotu a z protiútoku vyrovnal Pažítka na 1:1. Gól postavil hostí na nohy a čoraz viac sa tlačili pred Ondričku. Ten však ich šance zneškodnil. V 20. min mal na opačne otočenej hokejke gól Gašo, no prehodil odkrytú bránu. Druhá tretina priniesla najskôr šancu Dobrotu a v 28. min gól Bačkora – 1:2. O tri minúty však po strele Mužíka vyrovnal v tlačenici pred Dobrým Zelenka. V 35. min prišla najkrajšia akcia zápasu. Bielik s Chládkom si vymenili puk a nekrytý Molnár učebnicovo zakončil do odkrytej brány. V závere tretiny potešil oko divákov efektný bodiček Stráňovského. V poslednom dejstve hrali najskôr hostia dve presilovky po sebe a ich aktivita naberala na obrátkach. Po odvolaní brankára hrali v tretine domácich a viackrát vystrelili. Húževnato brániaci panteri sa dôležitého víťazstva vzdať nechceli, a tak po obetavých zákrokoch Fila a dobrom výkone Ondričku zaslúžene vyhrali s Banskobystričanmi po druhýkrát v sezóne. Góly: Molnár 2, Zelenka – Pažítka, Bačkor. Vylúčení: 4/7, Čtvrtníček DKZ. Presilovky a oslabenia: 0/0. Pov. Bystrica: Ondrička, Dráb, Augustín, Zaťko, Stráňovský, Hulák, Bielik, Martinka, Chládek, Nosek, Zelenka, Folo, Gašo, Talajka, Trajčík, Molnár, Švirec, Mužík, Vraník, Žilinčík. Tréner J. Šimčík, asistent J. Stráňovský. B. Bystrica: Dobrý, Mistrík, Labaj, Grman, Mrena, Mihálik, Rendek, Šimčík, Dobrota, Pohorelský, Krúpa, Kamenský, Čtvrtníček, Pažítka, Bačkor, Jedľovský. Tréner J. Hegyi. Pred 800 divákmi rozhodovali Kundráčik, Gašparík, Višňovský.

HK Spartak Dubnica

– HK VTJ Trebišov

7:0 (1:0, 0:0, 6:0)

Sedemgólová nádielka východniarom, ďalšia nula na konte Sivého a dobrá hra domácich musela potešiť nielen divákov, ale i trénera Bohunického. Spartakovci sa od úvodných sekúnd pustili do súpera, ktorý sa síce dokázal brániť až do 17. min, kedy využil po Potáčovej prihrávke presilovku Kolínek. Druhá tretina sa napriek obrovskej prevahe domácich skončila bez gólov. Ak niekto čakal, že posledná prinesie dramatický záver, mýlil sa. Hričina nestíhal vyberať puky spoza chrbta a technickejší Dubničania sa zastavili až na poltucte v poslednej dvadsaťminútovke. Gólový uragán odštartoval Masaryk a symbolicky ho ukončil prvý strelec stretnutia Kolínek. To už stál v bráne Trebišova Chovanec, ktorý si čisté konto neudržal.

Góly: Kolínek 2, Masaryk, Jakubík, Betka, Tatar, Pažitka. Vylúčení: 3/4, Kniar 10 min. Dubnica: Sivý, Strapko, Rešetka, Baráth, Ptáč, Jakab, Konta, Sakaláš, Kiška, Turek, Kuric, Tatar, Kolínek, Žitňanský, Trokan, Betka, Pažitka, Masaryk, Ižvolt, Jakubík, Matejka. Tréner P. Bohunický. Trebišov: Hričina (50. Chovanec), Varga, Kožár, Bajzát, Kvaš­šay, Čop, Uličný, Dučai, Rusič, Šalata, Makara, Zachar, Horňák, Kniar, Páleš, Krecháč, Džavoronok, Petrovič. Tréner J. Škrak. Pred 500 divákmi rozhodovali Paučo, Rohoň, Vojtek.

Ostatné výsledky: Ružinov – Senica 6:7, Detva – Topoľčany 5:2, Michalovce – Nitra 0:2.

HC VTJ Topoľčany

– HK 95 Pov. Bystrica

4:5 (0:2, 3:2, 1:1)

Hŕstka fanúšikov domácich veru mnoho nepovzbudila. Panteri nemali čo stratiť, a tak sa pustili do zhatenia súperových plánov prežiť Vianoce na piatej priečke. V 2. min sa rútil na Hippika po chybe Budoša Chládek, ale skóre sa menilo až po akcii Huláka s Molnárom, keď otvoril účet Chládek. V 10. min našiel ideálnou prihrávkou Dráb Zelenku – 0:2. Keď neskôr vychytal Ondrička Guričana i Budoša, dal v 23. min po ukážkovej akcii Martinku a Žilinčíka Vraník svoj premiérový „dospelácky“ gól. Topoľčany vystriedali gólmanov, no Chvojka si ani nesiahol na puk a po Bielikovej prihrávke ho prekonal Molnár. Domáci sa nevzdali a postupne znížili na rozdiel gólu. V úvode poslednej tretiny zvýšil na 3:5 pre panterov Švirec, ktorý chladnokrvne premenil šancu po strele Bielika. Po Škorcovom góle začala desaťminútová dráma, no disciplinovaný výkon hostí a ich brankára slávili úspech. Góly: Sporina, Dráhovský, Petrina, Škorec – Chládek, Zelenka, Vraník, Molnár, Švirec. Vylúčení: 5/6. Presilovky a oslabenia: 0/0. Topoľčany: Hippik (23. Chvojka), Petrina, Vondrák, Guričan, Goga (52. Jančovič), Mleziva, Gális, Hurtaj, Dráhovský, Sporina, Lauko, Božik, Šmotlák, Budoš, Guniš, Štekláč (48. Škorec). Tréner M. Paulovič. Pov. Bystrica: Ondrička, Dráb, Augustín, Stráňovský, Zaťko, Bielik, Hulák, Nosek, Zelenka, Trajčík, Filo, Gašo, Talajka, Chládek, Švirec, Molnár, Vraník, Žilinčík, Martinka. Tréner J. Šimčík, asistent J. Stráňovský. Pred 300 divákmi rozhodovali Žák, Otrubčák, Babic.

– HK Ružinov 99 Bratislava 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)

Favorit potvrdil predpoklady i dobrú formu a so súperom zo dna tabuľky si poradil. Skóre otvoril v 4. min po akcii Kurica s Tatarom Turek, ktorý mieril presne aj o necelých sedem minút. Tentoraz mu asistovali pri prekonaní Ondrejku Kuric so Strapkom. Hoci hostia odpovedali v 16. min Bohuckým, o dve minúty uzavrel skóre tretiny kapitán Žitňanský po spolupráci s Trokanom a Betkom. Na rozdiel gólu sa naposledy priblížili hráči Ružinova v 26. min po strele Urbanovského. To bolo však z ich strany všetko. O šesť minút ich vrátil do reálu Betka po trestnom strieľaní a po ňom ponúknutú šancu Tatarom a Strapkom nepohrdol Kuric. V poslednej tretine videli diváci iba jediný gól, keď sa v predposlednej minúte pod úspech Jakubíka podpísali Pažitka s Betkom. Góly: Turek 2, Žitňanský, Betka, Kuric, Jakubík – Bohucký, Urbanovský. Vylúčení: 3/4, Rumel 10 min. Dubnica: Sivý, Strapko, Rešetka, Baráth, Potáč, Jakab, Konta, Sakaláš, Matejka, Turek, Kuric, Tatar, Kolínek, Žitňanský, Trokan, Betka, Pažitka, Masaryk, Ižvolt, Jakubík, Bobík. Tréner P. Bohunický. Ružinov: Ondrejka, Ščepko, Pál, Polák, Nemček, Pištek, Přemyl, Bohucký, Bučič, Varga, Nemček, Valentík, Urbanovský, Šimúnek, Rumel. Tréner M. Horváth. Pred 350 divákmi rozhodovali Čaprnka, Sl. Novák, Porubský.

Ostatné výsledky: Trebišov - Nitra 1:2, B. Bystrica - Michalovce 4:1, Prievidza - Detva 4:2, Senica - Prešov 1:2.

12. Ružinov 26 3 3 20 53:137 9

Program 27. kola utorok 7. januára o 17. h: Ružinov – Trebišov, Prešov – Dubnica, Detva – Senica, Pov. Bystrica – Prievidza, Michalovce – Topoľčany, Nitra - B. Bystrica. Program 28. kola piatok 10. januára o 17. h: Trebišov - B. Bystrica, Topoľčany – Nitra, Prievidza – Michalovce, Senica - Pov. Bystrica, Dubnica - Detva, Ružinov – Prešov.

V piatok 20. 12. sa uskutoční od 15.30 do 16.30 h autogramiáda hráčov HK 95 Pov. Bystrica v OD Stred. Počas vianočných sviatkov využijú prestávku panteri na dôkladnú prípravu.V prípravných zápasoch sa počas vianočnej prestávky panteri stretnú doma v nedeľu 29. 12. o 16. h so Senicou a v piatok 3. 1. 2003 hrajú na ľade extraligistu MšHK Žilina. (mk)