Dubnická smolná strata bodu v Senici HK Dukla Mich

alovce –

HK 95 Pov. Bystrica

0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Komunálne voľby ovplyvnili i hokej na východe. Po dohode oboch celkov sa hral duel v Michalovciach, ktoré túžili vyhrať a bojovať naďalej o záchranu. Považania zvíťazili naposledy v 17. kole nad Senicou, a tak chceli taktiež prelomiť zápasovú smolu. Keď nepremenili šance Zelenka s Talajkom a Ondrička vychytal domácich útočníkov, skončila sa prvá tretina futbalovým výsledkom 0:0. V tej druhej boli lepší hostia, ktorí korunovali dobrý výkon v 31. min. Löffler našiel Trajčíka, ktorý otvoril skóre. Blízko ku gólu bol i Zelenka, ale trafil iba žrď. Na ďalšie góly čakala návšteva kola až do posledného dejstva. Gól si však nezakričala. V 49. min po prihrávke Chládka využil presilovku delovkou Stráňovský a o šesť minút dal svoj prvý tohtoročný gól po spolupráci Gaša a Stráňovského Zaťko. V 58. min sa radoval po akcii Noseka so Zelenkom Chládek, ktorý uzavrel skóre. Góly: Trajčík, Strtáňovský, Zaťko, Chládek. Vylúčení: 8/8, P. Mižák 10. min. Presilovky: 0/2. Oslabenia: 0/0. Michalovce: Horváth, Kelemen, Boháč, M. Mižák, Tirpák, Hubka, Kanóc, Majerčák, Kachnič, Szabadoš, Mihaľo, Orlovský, Stripai, Bušány, Kopas, P. Mižák, Kločanka, Skokan, Galan, Zalužický. Tréner J. Selvek. Pov. Bystrica: Ondrička, Dráb, Augustín, Zaťko, Stráňovský, Bielik, Repáč, Holák, Chládek, Nosek, Zelenka, Filo, Gašo, Talajka, Trajčík, Molnár, Löffler, Mužík, Žilinčík, Vraník. Tréner J. Šimčík, asistent J. Stráňovský. Pred 2100 divákmi rozhodovali Gargulák, Struhál, Višňovský.

HK Spartak Dubnica –

MŠHK Prievidza

4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

V pohode hrajúci domáci otvorili skóre v 13. min, kedy po prihrávke Barátha prekonal v presilovke Š. Patáka kapitán Žitňanský. Aj druhý gól dali s chuťou hrajúci Dubničania. V 24. min po akcii Bobíka s Tatarom skóroval Kuric. Keď dal o šesť minút ďalší gól Potáč, zdalo sa byť rozhodnuté a Patáka vystriedal v bráne hostí Štanga. V 35. min však znížil Maliniak a o sedem minút svietil po strele Mokrého v presilovke na výsledkovej tabuli jednogólový rozdiel. Domáci neponechali nič na náhodu a s prehľadom nielen tesné skóre udržali, ale v poslednej minúte pečatil ich výhru po prihrávke Žitňanského Kolínek. Góly: Žitňanský, Kuric, Potáč, Kolínek – Maliniak, Mokrý. Vylúčení: 4/6. Presilovky: 1/1. Oslabenia: 0/0. Dubnica: Sivý, Strapko, Rešetka, Baráth, Potáč, Jakab, Konta, Sakaláš, Hajas, Bobík, Kuric, Tatar, Kolínek, Žitňanský, Trokan, Betka, Pažitka, Jakubík, Ižvolt, Turek, Matejka. Tréner P. Bohunický. Prievidza: Š. Paták (30. Štanga), Zajíček, Šimo, Cibák, Strempek, Pšenka, Mokrý, Minárech, Sibert, Beutel, Kaláber, Kliment, Malíček, Dušička, Lauko, Maliniak, M. Paták, Kerata. Tréner M. Brusil. Pred 1100 divákmi rozhodovali Čaprnka, D. Nahálka, Otrubčák.

Ostatné výsledky: Senica – Trebišov 3:2, Ružinov – Topoľčany 3:1, B. Bystrica – Prešov 4:3, Detva – Nitra 1:6.

HKM Nitra –

6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Mikulášsky darček v podobe vstupeniek zadarmo prilákal na štadión lídra viac ako dve tisícky divákov. Tí boli svetkami výhry svojich farieb a čistého konta brankára Račka. Skóre otvorili už v 2. min G. Saliji a Poljaček. Po góle S. Salijiho vystriedal Ondričku Holák, no ani ten nezabránil ďalším pukom v sieti panterov. Góly prišli v poslednej tretine, kedy ho postupne prekonali hráči Nitry trikrát. Góly: Poljaček 2, G. Saliji, S. Saliji, T. Chrenko, Raček. Vylúčení: 4/3. Presilovky: 1/0. Oslabenia: 0/0. Nitra: Račko, Košťál, Krecháč, Ivičič, Socha, Slovák, Dirnbach, Ozimák, T. Chrenko, G. Saliji, Michal Stráňovský, Poljaček, S. Saliji, Pauer, M. Chrenko, Raček. Tréner S. Chlebec. Pov. Bystrica: Ondrička (22. Holák), Augustín, Dráb, Miloš Stráňovský, Zaťko, Hulák, Repáč, Bielik, Martinka, Nosek, Chládek, Filo, Gašo, Talajka, Löffler, Molnár, Trajčík, Mužík, Vraník, Žilinčík. Tréner J. Šimčík, asistent J. Stráňovský. Pred 2200 divákmi rozhodovali Baluška, Ondek, Galamboš.

HC Dukla Senica –

HK Spartak Dubnica

3:3 (0:0, 2:2, 1:1)

Duel z čela tabuľky priniesol kvalitný hokej a napínavú zápletku. Po bezgólovej tretine šli do vedenia V 24. min hostia po strele Tatara. O dve minúty však Baránek vyrovnal. Po Turkovom góle viedli opäť Dubničania, no v 37. min vyrovnával strelecky disponovaný Baránek. Ani do tretice vedúcej Dubnici napokon tesný výsledok po presnom zásahu Žitňanského nevydržal. Baránek niekoľko sekúnd pred koncom vyrovnal. Góly: Baránek 3 – Tatar, Turek, Žitňanský. Vylúčení: 2/3. Presilovky: 1/1. Oslabenia: 0/0. Senica: Kosa, Klečko, Majeský, Rekem, Sakmár, Krovina, Klement, Hanzalík, Vodrážka, Baránek, Krumpál, Plichta, Prokop, Foltín, Vítek, Lenár, Bohuš. Tréner J. Lehocký. Dubnica: Sivý, Strapko, Rešetka, Baráth, Potáč, Jakab, Konta, Sakaláš, Hajas, Bobík, Kuric, Tatar, Kolínek, Žitňanský, Trokan, Betka, Pažitka, Masaryk, Ižvolt, Turek, Jakubík. Tréner P. Bohunický. Pred 2000 divákmi rozhodovali Kundráčik, Drál, Tornay.

Ostatné výsledky: Trebišov – Michalovce 3:3, B. Bystrica – Detva 1:3, Topoľčany – Prešov 4:0, Prievidza – Ružinov 5:1.

12. Ružinov 24 3 3 18 45:124 9

Program 25. kola utorok 10. decembra o 17. h: Dubnica – Trebišov, Ružinov – Senica, Prešov – Prievidza, Detva – Topoľčany, Pov. Bystrica – B. Bystrica, Michalovce – Nitra. Program 26. kola piatok 13. decembra o 17. h: Trebišov – Nitra, B. Bystrica – Michalovce, Topoľčany - Pov. Bystrica, Prievidza – Detva, Senica – Pre­šov, Dubnica – Ružinov. (mk)

10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  1. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Pribudlo ďalších 1 849˙pozitívne testovaných a 22 úmrtí

Laboratóriá vo štvrtok˙otestovali 10 928 vzoriek. Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Trenčianskom kraji.

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.

Pohľadnicová lavička v Partizánskom.

Investície v meste zatiaľ pokračujú

Výpadok mestského rozpočtu je takmer 900 tisíc eur. Mesto má zámervyužiť podporu zo štátu. Pokračuje rekonštrukcia štadióna, dobrou správou je začiatok konania k výstavbe cyklotrasy.

Na štadióne aktuálne prebieha rozsiahla rekonštrukcia

Skromný hrdina z baráže o Euro. Šatka je v poľskom Lechu lídrom

Dostal šancu vo veľkom zápase a nesklamal. Dubnický odchovanec ĽUBOMÍR ŠATKA vytvoril vo finále baráže o futbalové ME stopérsku dvojičku s Milanom Škriniarom.