ovakia Pov. Bystrica –

MŠK Iskra Petržalka

92:90 pp (83:83, 72:72

- 17:21, 34:35, 52:53)

Značne zmenený káder domácich dával tušiť, že zápas nebude preň ľahký. Bez Liptáka, Rezáka, Rusnáka a Eckera začali hráči IMC duel slabou streľbou a chybami. Aj keď sa k Futovi pridal bodovo German, skončila prvá štvrtina rozdielom štyroch bodov pre lepšiu Petržalku. Rýchly pohyb jej hráčov na domácich platil. Zlú rozohrávku pribrzdilo nastúpenie trénera Židzika. Domáci znížili na rozdiel bodu, no stále im chýbali strelci. Na rozdiel od súpera dávali koše iba štyria hráči, čo bolo dosť málo. Nervozita oboch mužstiev pracovala ďalej a po Štefekovej trojke sa ujali po prvý raz vedenia hráči IMC 40:39 v 3. min druhého polčasu. Domáci začali lepšie strieľať, no nedokázali zastaviť strelecký koncert hosťujúceho Vigaša. Práve ten mal niekoľko sekúnd pred koncom osud zápasu v rukách, keď predtým vyrovnal Štefek trojkou na 72:72, no najlepší hráč hostí nepremenil ani jednu šestku a na rad prišlo prvé predĺženie. V ňom sa po najlepšom hráčovi domácich Futovi vyfauloval Štefek a na druhej strane Mechtl. Pov. Bystrica viedla o 5 bodov, ale chybná rozohrávka a trikrát kroky náskok zmazali a zápas pokračoval o ďalších päť minút. Fantastický koncert v predĺžení predviedol Zdenek Remenec, ktorý dal okrem Hájkových piatich bodov všetky ostatné. Domáci viedli opäť o štyri body, aby v záverečných sekundách tesnú výhru uhájili. Pre hostí bola prehra za predvedenú hru príliš krutá, ale taký je šport. Basketbalový zápas musí mať víťaza, a tým bola kolektívnejšie hrajúca Považská Bystrica. IMC Slovakia: Futo 27, Hájek 16, German 13, Štefek 10, Torda 9 (Remenec 16, Miščík, Frolo, Židzik, Krajčovič, Lukáš, Rantúch). Tréner I. Židzik. Petržalka: Vigaš 22, Dopiera 18, Pekarčík 14, Halahija 4, Nosáľ 4 (Šimo 11, Dárius 11, Mechtl 5, Janoška 2). Tréner Ľ. Gabriel. Fauly: 22/25. TH: 27-19/22-13. Trojky: 6/9. Štvrtiny: 17:21, 17:14, 18:18, 20:19. Predĺženie: 11:11, 9:7. Pred 400 divákmi rozhodovali Bezek, Krnáč.

Ostatné výsledky 11. kola: Trenčín – Malacky 103:81, Štart – B. Bystrica 77:50, ŠKP – Zvolen 86:67.

IMC Slovakia Pov. Bystrica –

Strojár Malacky

69:67 (11:12, 32:31, 48:53)

Malacky sa zdali byť príjemným súperom. Veď na ich palubovke vyhrala Považská Bystrica 101:68, a tak sa zdal byť favorit stretnutia jasný. Oslabený káder však nezačal najlepšie a po chybách na oboch stranách skončilo prvú štvrtinu chudobné skóre 11:12! To, čo stihli hráči za celú štvrtinu, „nahádzali“ za ďalšie tri minúty. Oba celky sa rozstrieľali, no kopenie chýb neskončilo. Hostia po prehratom polčase o jeden bodík pridali, a hoci ich bolo málo, viedli už o sedem bodov. V poslednom dejstve nepoľavili a viedli dokonca o deväť bodov. Záver bol opäť dramatický. Najlepší hráč domácich Torda vyrovnal trojkou, aby Lorenc odpovedal rovnakou zbraňou. Futov kôš a následná šestka po faule vrátila IMC do vedenia. V závere Orth síce krkolomnou strelou dosiahol kôš za tri body, ale strieľal po začiatku zvuku klaksónu, a tak sa Malacky radovali z možnej prekvapivej výhry iba chvíľku. „Nebol som spokojný s herným prejavom mužstva, hlavne s prístupom niektorých mladých hráčov k zápasu, ktorí mali možnosť pre domácimi divákmi ukázať svoje kvality. Chcel by som sa poďakovať divákom za podporu a zároveň sa ospravedlniť za nedeľňajší výkon družstva. Teším sa, že budú chodiť v takom hojnom počte aj po novom roku. Pov. Bystrica: Torda 24, Futo 16, Hájek 8, Miščík 2, Frolo 2 (Rantúch 4, Štefek 4, Krajčovič 3, Židzik 2, German 2, Lukáš 2). Tréner I. Židzik. Malacky: Lorenc 29, Bujnovský 15, Orth 10, Andrla 7, Kucharovič (Czödör 6, Ivančík). Tréner B. Orth. Fauly: 19/13. TH: 15-10/16-11. Trojky: 1/6. Štvrtiny: 11:12, 21:19, 16:22, 21:14. Pred 300 divákmi rozhodovali Krnáč, Bezek.

Ostatné výsledky 12. kola: Trenčín – Petržalka 88:76, Štart – Zvolen 76:61, ŠKP – B. Bystrica 82:84.

8. Malacky 12 2 0 10 912:1094 14

Program 13. kola sobota 14. decembra o 18. h: B. Bystrica – Pov. Bystrica, Zvolen – Trenčín, Malacky – ŠKP, Petržalka – Štart. Program 14. kola nedeľa 15. decembra o 10.30 h: Zvolen – Pov. Bystrica, B. Bystrica – Trenčín, Petržalka – ŠKP, Malacky – Štart. (mk)