Dubničania strrácajú na prvú priečku už iba bod HK

95. Pov. Bystrica –

HK Detva

2:2 (1:0, 0:2, 1:0)

Hostia, túžiaci oplatiť prehru z domáceho ľadu 3:1, začali aktívnejšie a Čop so Šlamiarom vyskúšali Holáka už v úvode duelu. V 12. min nahadzoval Augustín puk na bránu a Zelenka na dvakrát prekonal Eperješiho. Vyrovnanie mal na hokejke Šlamiar a z protiútoku pohrozil Molnár. V 18. min mohol zvýšiť osamotený Martinka, ale skóre sa nemenilo. V druhej tretine pokračoval nápor Detvancov, no gól mohli dať domáci. V 25 min našiel Filo Talajku, ktorý v dobrej pozícii netrafil puk. V 32. min sedel „na hanbe“ Gallo a domáci hrali presilovku. Zlé spracovanie puku využil J. Mužík a vyrovnal. O tri minúty sa situácia opakovala. Počas presilovky panterov zvýšil na 1:2 Šlamiar. V tretej tretine domáci konečne začali ponúkať ligový hokej. V 45. min prišlo opäť vylúčenie na strane hostí, tentoraz bol úspešný Hulák, ktorý vyrovnal. V závere sa stav nezmenil ani po šanciach Šlamiara, Bélu či Malčeka. Góly: Zelenka, Hulák – Mužík, Šlamiar. Vylúčení: 1/5. Presilovky: 1/0. Oslabenia: 0/2. Pov. Bystrica: Holák, Hulák, Augustín, Stráňovský, Zaťko, Bielik, Repáč, Žilinčík, Š. Hlušek, Trajčík, Nosek, Zelenka, Filo, Gašo, Talajka, Chládek, Molnár, Löffler, Mužík, Martinka, T. Hlušek. Tréner J. Šimčík. Detva: Eperješi, Čop, Kleniar, Gallo, Vrtík, Vojtek, Petruk, Ďubek, Malček, Šlamiar, Béla, Mužík, Dubec, Sukop, Kulich, Plandor. Tréner P. Igríni. Pred 1000 divákmi rozhodovali Čaprnka, Jung, Lokšík.

ŠAHK B. Bystrica –

HK Spartak Dubnica

0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Duel možno označiť za zápas brankárov, ktorí v niektorých chvíľach doslova koncertovali. Šance mali oba celky, no nevyužili ich. Košom dostali i presilové hry, a tak sa rozhodlo v 29. min. Jediným strelcom stretnutia bol Rešetka, ktorý potvrdil dobrú formu z predchádzajúcich zápasov. V druhej polovici sa Dobrý a ani jeho náprotivok Sivý prekonať nenechali a hokej skončil futbalovo – 0:1. Gól: Rešetka. Vylúčení: 6/3. Presilovky a oslabenia: 0/0. B. Bystrica: Dobrý, Mistrík, Labaj, Grman, Mrena, Rendek, Mihálik, Šimčík, Kamenský, Dobrota, Čtvrtníček, Kentoš, Krupa, Mar. Pažitka, Socha, Bačkor. Tréner J. Hegyi. Dubnica: Sivý, Strapko, Rešetka, Baráth, Potáč, Konta, Jakab, Bobík, Kuric, Tatar, Kolínek, Žitňanský, Trokan, Betka, Mil Pažitka, Masaryk. Tréner P. Bohunický. Pred 500 divákmi rozhodovali Mihálik, Galamboš, Ondek.

Ostatné výsledky 21. kola: Prievidza – Trebišov 2:4, Nitra – Ružinov 7:2, Michalovce – Prešov 1:5, Topoľčany – Senica 5:3.

HK Spartak Dubnica –

HC Kimex VTJ Topoľčany 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)

Kvalitný hokej, dobrý výkon brankárov a hattrick Petra Trokana ponúkol spokojným divákom duel so žochármi. Skóre otvoril v 12. min Bobík po prihrávke Strapka, no o necelú minútu vyrovnal Hurtaj. O dve minúty strhol vedenie na stranu Dubnice po Baráthovej prihrávke Betka a v 35. min dal svoj prvý gól strelecky disponovaný Trokan po akcii Žitňanského. Nádej na zvrat po góle Petrinu vydržala Topoľčanom do 55. min, kedy využili Dubničania presilovku. Prihrávku kapitána Žitňanského zužitkoval Trokan. Ten sa nemýlil ani o dve minúty, keď premenil trestné strieľanie. Posledné slovo mal v 60. min Bobík po asistencii Tatara. Góly: Trokan 3, Bobík 2, Betka – Hurtaj, Petrina. Vylúčení: 6/7, Mleziva 10 min. Presilovky: 1/0. Oslabenia: 0/0. Dubnica: Sivý, Strapko, Rešetka, Baráth, Potáč, Jakab, Konta, Sakaláš, Hajas, Bobík, Kuric, Tatar, Kolínek, Žitňanský, Trokan, Betka, Pažitka, Masaryk, Ižvolt, Turek, Jakubík. Tréner P. Bohunický. Topoľčany: Hippik, Petrina, Mleziva, Jančovič, Hruška, Štekláč, Vondrák, D. Goga, Guričan, Sporina, Lauko, Božík, M. Goga, Fleischer, Budoš, Gális, Hurtaj, Šmotlák. Tréner M. Paulovič. Pred 1300 divákmi rozhodovali Žák, Struhál, J. Višňovský.

HK VTJ Trebišov –

HK 95 Pov. Bystrica

7:2 (3:1, 1:0, 3:1)

Na rýchly gól Šalatu dokázali odpovedať hostia o niekoľko sekúnd Filom. V 7. min hrali presilovku, ale Šterbákova „strela“ spoza polovice znamenala druhý gól východniarov. Keď dal v 10. min Kožár tretí gól, vystriedal Holáka v bráne Hoferík. Ten kapituloval v 23. min po strele Páleša. V poslednej tretine si vytvorili hostia po tlaku niekoľko príležitostí, ale góly strieľali najmä Trebišovčania. Góly: Dučai 2, Šalata, Šterbák, Kožár, Páleš, Varga – Filo, Stráňovský. Vylúčení: 5/2, Dráb 10 min. Presilovky: 1/0. Oslabenia: 1/0. Trebišov: Hričina, Varga, Kožár, Kvaššay, Bajzát, Uličný, Šterbák, Dučai, Rusič, Šalata, Makara, Zachar, Petrovič, Koniar, Páleš, Džavoronok, Krecháč, Dzúrik. Tréneri J. Škrak, B. Kohutiar. Pov. Bystrica: Holák (10. Hoferík), Dráb, Trajčík, Zaťko, Stráňovský, Bielik, Repáč, Augustín, T. Hlušek, Zelenka, Nosek, Filo, Gašo, Talajka, Chládek, Molnár, Löffler, Mužík, Martinka, Žilinčík. Tréner M. Šimčík, asistent J. Stráňovský. Pred 1100 divákmi rozhodovali Druga, Sl. Novák, Porubský.

Ostatné výsledky 22. kola: Detva - Michalovce 4:2, Prešov - Nitra 5:2, Ružinov - B. Bystrica 4:4, Senica - Prievidza 5:2.

12. Ružinov 22 2 3 17 41:118 7

Program 23. kola utorok 3. 12. o 17. h: Senica – Trebišov, Dubnica – Prievidza, Ružinov – Topoľčany, Prešov - B. Bystrica, Detva – Nitra, Michalovce - Pov. Bystrica.

Program 24. kola piatok 6. 12. o 17. h: Trebišov – Michalovce, Nitra - Pov. Bystrica, B. Bystrica – Detva, Topoľčany – Prešov, Prievidza – Ružinov, Senica – Dubnica. (mk)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?