Hokej I. liga 19. a 20. kolo

V šlágri kola porazila Dubnica lídra súťažeHK Dukl

a Michalovce – HK Spartak Dubnica

2:2 (1:0, 0:2, 1:0)

Udržať štvorbodovú stratu na Nitru a vylepšiť si skóre na ľade predposledného celku. To boli hlavné úlohy Dubničanov v stretnutí, ktoré malo jednoznačného favorita. Domáci sa však zvučného mena nezľakli a v 11. min sa po akcii Mihaľa ujali vedenia po góle Szabadoša. Hostí gól nezaskočil, naopak, pridali na dôraze a po niekoľkých šanciach v 31. min vyrovnal obranca Potáč. O osem minút hrali Michalovce presilovku, ktorá im nevyšla. Kuric zvýšil na 1:2. Rozhodovalo sa v poslednej tretine, v ktorej mali ako prví šancu vyrovnať domáci po strele Tirpáka. Sivý ju však zneškodnil. Prišla 50. min, v ktorej dostal výhodu trestného strieľania Mihaľo. Gólman Dubnice sa nenechal prekvapiť a hokejkou vyrazil vystrelený puk nad bránu. Napokon sa však predsa len tešili Michalovčania, keď v 53. min vyrovnal na konečných 2:2 Szabadoš. Vylúčení: 6/6, Kanóc 10 min. Presilovky: 0/0. Oslabenia: 0/1. Michalovce: Horváth, Kelemen, Majerčák, M. Mižák, Tirpák, Hubka, Stričko, Kanóc, Kachnič, Szabadoš, Mihaľo, Orlovský, Stripai, Bušány, Skokan, Zalužický, P. Mižák, Ihnát, Galan, V. Kločanka. Tréner J. Selvek. Dubnica: Sivý, Baranka, Rešetka, Baráth, Potáč, Konta, Jakab, Hajas, Bobík, Kuric, Tatar, Kolínek, Žitňanský, Trokan, Betka, Pažitka, Masaryk, Matejka, Turek. Tréner P. Bohunický. Pred 1600 divákmi rozhodovali Matula, Drál, Tornay.

HK 99 Ružinov –

HK 95 Pov. Bystrica

3:3 (0:1, 2:2, 1:0)

Domáci sa ešte nevzdali nádeje na záchranu, čomu podriadili i prípravu na tento duel. V ich bráne sa predstavil člen reprezentačného výberu do osemnásť rokov Halák a celá päťka juniorov zo Slovana Bratislava. V prvej tretine mali hostia šancí ako maku, ale v sieti skončil puk iba po strele Fila v 15. min. Keď vyrovnal v 23. min Ertel, začínalo sa odznova. Ružinov ponúkol na zvrat hosťom dve presilovky 5:3. V tej prvej po dvoch šanciach Noseka upravil kapitán panterov v 30. min na 1:2, kedy hrali hostia už 5:4. Ďalšia presilovka v 36. min priniesla druhý gól z Nosekovej hokejky a Považskobystričania boli na najlepšej ceste k víťazstvu. V priebehu minúty znížil Břemil na rozdiel gólu, a tak sa čakalo, čo prinesie tretia časť duelu. V tom boli prekvapivo iniciatívnejší domáci, o čom hovorí aj pomer striel. V 57. min hrali presilovku pri vylúčení Žilinčíka. Tomu chýbalo k návratu na ľad iba šesť sekúnd, kedy potrestal zaváhanie pri vyhadzovaní puku Hora – 3:3. Góly: Ertel, Břemil, Hora – Nosek 2, Filo. Vylúčení: 6/3, Filo 10 min. Presilovky: 1/2. Oslabenia: 0/0. Ružinov: Halák, Pál, Ščepko, Polák, Pekárik, Bukovinský, Nemček, Hora, Valentík, Funta, Szöke, Novosedlík, Griglák, Bučič, Ertel, Břemil. Tréner M. Horváth. Pov. Bystrica: Holák, Dráb, Hulák, Zaťko, Stráňovský, Bielik, Repáč, Trajčík, Nosek, Zelenka, Filo, Gašo, Talajka, Chládek, Molnár, Löffler, Mužík, Martinka, Žilinčík. Tréner J. Šimčík, asistent J. Stráňovský. Pred 300 divákmi rozhodovali Druga, Čavojský, Sl. Novák.

HK Spartak Dubnica – HKM Nitra

3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

V štvorbodovom zápase prestrihli Spartakovci lídrovi šnúru neporaziteľnosti, ktorá trvala práve od ich duelu, kedy vyhral na ľade bývalého extraligistu Dubnica. Po všetkých stránkach lepší hráči domáceho celku zamestnávali pravidelne Račka v bráne Nitry, ktorý odolával až do 14. min. Najskôr ho „vyprášil“ dvakrát Potáč, aby korunoval prevahu Dubnice po prihrávke Pažitku Betka. Ten mohol zvýšiť o tri minúty na dvojgólový rozdiel. Tentoraz gólman hostí zachránil, rovnako ako po strele Kolínka, keď sa puk spomedzi jeho betónov odkotúľal do bezpečia povedľa žrde. Keď nevyrovnal v závere tretiny osamotený G. Saliji, prišiel v úvode druhej časti duelu trest. Na lavici hanby sedel Groma, keď po Bobíkovej prihrávke vytvorili Nitrania Strapkovi „diaľnicu“, ktorou prešiel až pred Račka – 2:0. V 33. min vyrazil nepriestrelný Sivý strelu G. Salijiho a hľadisko zašumelo aj pri strele Košťála o dve minúty. V 40. min obišiel Betka i Račka, no mieril mu iba do hokejky. Aj tretiu tretinu začali lepšie Dubničania. Po prihrávke Žitňanského potrestal Potáč v 45. min vylúčenie Polčíka. Za tohto stavu už hrali domáci iba to, čo potrebovali na udržanie výsledku a zaslúžene vyhrali. „S kvalitným súperom sme odohrali veľmi dobrý zápas, ktorý mal podľa mňa extraligové parametre. Po taktickej stránke sme boli lepším mužstvom,“ povedal tréner domácich. Góly: Betka, Strapko, Potáč. Vylúčení: 4/6. Presilovky: 2/0. Oslabenia: 0/0. Dubnica: Sivý, Strapko, Rešetka, Baráth, Potáč, Jakab, Konta, Baranka, Hajas, Bobík, Kuric, Tatar, Kolínek, Žitňanský, Trokan, Betka, Pažitka, Masaryk, Ižvolt, Kiška, Matejka. Tréner P. Bohunický. Nitra: Račko, Krecháč, Košťál, Socha, Slovák, Dirnbach, Ivičič, S. Saliji (41. Raček), T. Chrenko, Štepanovský, G. Saliji, Groma, Poljaček, Ružička (41. Kraus), M. Chrenko, Pauer (41. Polčík). Tréner S. Chlebec. Pred 500 divákmi rozhodovali Jesenský, Gašparík, Grieš.

HK VTJ Farmakol Prešov – HK 95 Pov. Bystrica

3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Hostia mohli pomýšľať na bod, ktorý by si boli zaslúžili. V typicky remízovom zápase však rozhodli lepšie zahrané presilové hry domácich. Prvý gól mohol dať hosťujúci Zelenka, no v dobrej pozícii minul. Po bezgólovej prvej tretine prišlo rozuzlenie v 24. min, ktorá bola pre hostí viac než nešťastná. Najskôr Pavlovský ponúkol Baránka a o chvíľu prestrelil Holáka Horňák. V poslednej tretine padol iba jediný gól, keď v 49. min po prihrávke Baránka uzavrel skóre Baňas. Góly: Baránok, Horňák, Baňas. Vylúčení: 3/4, Bochňa 5+DKZ - Löffler 10+DKZ, Chládek 5+DKZ. Presilovky:2/0. Oslabenia: 0/0. Prešov: Petrík, Horňák, Bogdaň, Verešpej, Hruška, Sabol, Pado, M. Talarovič, P. Talarovič, Bochňa, Caban, Sučko, Čontofalský, Velček, Gönczi, Baránok, Baňas, Pavlovský, Baraník, Hajduk, Kyseľa. Tréner V. Šandrik. Pov. Bystrica: Holák, Hulák, Augustín, Zaťko, Stráňovský, Repáč, Bielik, Hlušek, Trajčík, Nosek, Zelenka, Filo, Gašo, Talajka, Chládek, Molnár, Löffler, Mužík, Martinka, Žilinčík. Tréner J. Šimčík, asistent J. Stráňovský. Pred 900 divákmi rozhodovali Druga, Sl. Novák, Porubský.

Ostatné výsledky 20. kola: Trebišov – Detva 2:3, Ružinov – Michalovce 5:0, Senica – B. Bystrica 6:5, Prievidza – Topoľčany 1:1.

12. Ružinov 20 2 2 16 35:107 6

Program 21. kola utorok 26. novembra o 17. h: Prievidza – Trebišov, Topoľčany – Senica, B. Bystrica – Dubnica, Nitra – Ružinov, Michalovce – Prešov, Pov. Bystrica – Detva. Program 22. kola piatok 29. novembra o 17. h: Trebišov - Pov. Bystrica, Detva – Michalovce, Prešov – Nitra, Ružinov - B. Bystrica, Dubnica – Topoľčany, Senica – Prievidza. (mk)

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Obce v okrese Považská Bystrica si pomohli sami

Prípravy na testovanie finišujú. Armáda má v rukách koordináciu, no mnoho vecí si obce museli zaobstarať sami.

Andrej Torda, prednosta Okresného úradu v Považskej Bystrici
Duša Behu okolo Dulova Anton Dobrodenka behá celý život

Bežecký figliar z Dulova. Tváril sa, že nevládze, potom pridal

V malej obci Dulov býva väčšinu roka pokoj a ticho. Tretiu októbrovú nedeľu to tu ale žije, ide sa tradičný Beh okolo Dulova. Ten tohtoročný, slávnostný, sa však neuskutočnil. Dušou tohto podujatia je človek, ktorý vždy behával, beháva a behať bude, dokedy to pôjde, Anton Dobrodenka.

Dulovčania postavili pamätník Behu okolo Dulova. Druhý sprava Anton Dobrodenka.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.